Partners spouštějí jedinečný klientský portál mojePartners

Klientský portál mojePartners (https://moje.partners.cz/), který Partners dnes spustili, je webový portál určený pro správu osobních a rodinných financí 24 hodin denně. Nejedná se o klasický internetbanking, ale o multifunkční nástroj, který na jednom místě nabízí přehled všech finančních produktů klienta včetně platebních informací, osobní bilanci a možnost plánovat výdaje. Na českém trhu jedinečný nástroj společnost Partners vyvíjela přes rok, technické řešení zajistila společnost Etnetera. (TZ)

Portál mojePartners umožňuje uživateli sledovat celou řadu dat, například všechny jeho smlouvy na finanční produkty. Přidanou výhodou je také možnost nahrát data z bankovních výpisů (od různých finančních institucí) a mít tak jednotný přehled všech svých příjmů a výdajů a zjistit například, kde jsou zbytečné útraty. Navíc lze jednotlivé výdaje přidávat i ručně, třeba hned po zaplacení útraty, řadit je do kategorií předdefinovaných uživatelem a exportovat do grafických přehledů. Portál mojePartners nabízí též finanční plánování pomocí stanovených cílů.  Pokud uživatel plánuje v horizontu několika měsíců např. dovolenou, stanoví si částku, kterou na ni hodlá uspořit, a v portálu pak sleduje, jak je jeho cíl naplňován. Klienti Partners pak mohou využít kontaktního centra, které jim umožňuje přímé konzultace s jejich finančním poradcem.

„Tento nástroj dáváme klientům zcela zdarma jako velmi zajímavou přidanou hodnotu spolupráce s námi. Naši klienti, kteří se portál mojePartners rozhodli využívat, ho budou mít k dispozici již se všemi daty,“ uvádí Petr Borkovec, generální ředitel a místopředseda představenstva Partners, a dodává: „Inspiraci pro tento nástroj jsme našli v USA, kde portál mint.com má více než milion uživatelů. MojePartners budeme nadále rozvíjet, plánujeme možnost sjednávat si přes portál jednoduché produkty jako cestovní pojištění před dovolenou, videochat s poradcem, věrnostní program pro klienty a další.“

Portál mojePartners je dostupný na https://moje.partners.cz/. Zabezpečení dat je na stejné úrovni jako v případě internetového bankovnictví. Nyní mají možnost portál využívat pouze klienti Partners, kterých je přes 300 tisíc, v budoucnu bude k dispozici také široké veřejnosti.

Portál mojePartners je ukázkovým příkladem projektu, kdy firma dokáže využít potenciálu internetu ke skutečnému prospěchu zákazníků. „Klientský portál je přesně typ projektu, se kterým máme bohaté zkušenosti a kterým se chceme věnovat. Kdy nejsme pouze technologický dodavatel, ale business partner, který společně vymýšlí a navrhuje optimální řešení s ohledem na maximální efektivitu s přínosem pro klienta i koncového zákazníka,” říká Pavel Novák, obchodní manažer společnosti Etnetera.

Partners se v roce 2009 stali největší finančně-poradenskou firmou v České republice a v roce 2010 překročil provizní obrat společnosti jednu miliardu korun. Do skupiny Partners patří i projekty Partners bankovní služby, Partners Akademie, Partners Media a Partners investiční společnost. Zásluhu na úspěchu poradenství Partners má především objektivita, nabídka exkluzivních produktů a pečlivá příprava a vzdělání finančních poradců Partners. Odborníci a analytici Partners v čele s Pavlem Kohoutem, Alešem Tůmou a Dušanem Šídlem publikují v předních českých médiích i na finančním webu Finmag a portálu Peníze.cz. Od roku 2008 do konce roku 2010 se vybraní poradci účastnili pořadu České televize Krotitelé dluhů. V roce 2011 Partners vyhlásili 8. září Dnem finanční gramotnosti a spustili projekt pod stejným názvem ve spolupráci s organizací UNESCO. Partners zkrátka znamená: „Finanční poradenství jinak“.

Etnetera a.s. (www.etnetera.cz) je přední česká společnost, která vytváří weby. Velké rozsahem, nápadem, vlivem. Součástí Etnetery je i samostatná divize Etnetera Activate zabývající se konzultacemi on-line businessu a pokročilou webovou analytikou (www.etnetera.cz/activate), do skupiny dále patří společnost Etnetera Electronics s.r.o., orientující se na prodej, tuning a servis počítačů Apple (electronics.etnetera.cz). Za svou práci Etnetera získala mnohá zahraniční i tuzemská ocenění – Firma roku Hl. m. Prahy 2009, Odpovědná firma roku Hl. m. Prahy 2010, Nejlepší zaměstnavatel roku ČR (3krát za sebou v prvních třech), IEA, IBA, EBA, Fast50 atd. Mezi klienty společnosti patří např. Allianz, Annonce, Ahold, Blue Style, ČSOB leasing, Datart, Fortuna, Import Volkswagen Group, Telefónica O2, Siemens, Škoda Auto, ŠkoFIN, a další.