Philips 231P4QPYEB Výkonný IPS monitor, který šetří energii

Praha, 21. 1. 2013 – Společnost MMD Monitors & Displays Czech Republic uvedla na trh nový ekologický IPS LED monitor Philips 231P4QPYEB, který se ideálně hodí do kancelářského prostředí, ale využití najde také v domácnostech, jež si potrpí na ekologické technologie. (TZ)

Monitor Philips 231P4QPYEB je 23“ Full HD monitor (1920×1080 bodů) s IPS matricí a W-LED podsvícením, které výrazně snižuje spotřebu monitoru. Nový model je též vybaven PowerSensorem, který pomocí neškodných infračervených signálů zjišťuje přítomnost uživatele a v době jeho nepřítomnosti automaticky snižuje jas monitoru. Tím dokáže snížit účty za elektrickou energii až o 80 % a zároveň prodlužuje životnost monitoru. Uživatel má navíc k dispozici i klasický vypínač umístěný na zadní straně monitoru, který zajistí nulovou spotřebu (vypínač Zero).

Nový model Philips 231P4QPYEB je vybaven jedním analogovým vstupem (VGA), digitálním DVI-D a též DisplayPortem. Maximální komfort při práci zajišťuje základna SmartErgoBase s funkcí PIVOT, která umožňuje najít ideální pozici pro každého uživatele. K dispozici jsou také čtyři USB 2.0 porty (USB Hub) pro jednoduché připojení externích zařízení, jako jsou například fotoaparáty nebo externí disky. Monitor má navíc zabudované stereofonní reproduktory a výstup pro sluchátka.

Při výrobě tohoto monitoru bylo použito více než 65 % recyklovaných plastů. Jeho kryt neobsahuje PVC ani BFR sloučeniny, a proto získal certifikaci TCO Edge i ekologickou certifikaci EPEAT Gold.

Monitor zakoupíte za doporučenou koncovou cenu přibližně 4840 Kč bez DPH.

Technické parametry:
Typ LCD panelu IPS LCD
Podsvícení W-LED
Úhlopříčka 23” (58,4 cm)
Optimální rozlišení 1920 x 1080 bodů, 60 Hz
Pozorovací úhly 178/178 stupňů C/R > 10
Formát obrazu 16:9
Doba odezvy 7 ms GTG
Jas 250 cd/m2
SmartContrast 20 000 000 : 1
Konektivita VGA, DVI-D, DisplayPort, 4x USB
Hmotnost 5,23 kg
PIVOT Ano
Vestavěný reproduktor 2 x 1,5 W

O MMD

Společnost MMD byla založená v roce 2009 na základě licenčního ujednání mezi společností Philips a TPV. Společnost MMD je 100% vlastněna koncernem TPV. MMD disponuje výhradními právy na prodej a marketing monitorů, televizních monitorů a průmyslových zobrazovačů Philips po celém světě. Kombinací silné značky Philips a výrobních možností společnosti TPV oslovuje MMD široké spektrum klientů s nabídkou inovativních produktů. MMD je společnost s mezinárodní působností, její ústředí sídlí na Tchaj-wanu. Centrála pro střední a východní Evropu sídlí v Praze (MMD Monitors & Displays Czech Republic). Prostřednictvím sítě místních prodejců a distributorů MMD spolupracuje se všemi předními evropskými retailovými a maloobchodními prodejci výpočetní techniky. Designová a vývojová centra společnosti sídlí na Tchaj-wanu.

Společnost MMD Monitors & Displays Czech Republic je dodavatelem monitorů značky Philips na český a slovenský trh. V České republice spolupracuje s předními českými distributory ICT technologií, jako je AT Computers, SWS, 100MEGA distribution a ABC Data. Na Slovensku pak LCD monitory Philips distribuuje prostřednictvím společnosti eD system Slovakia a ASBIS SK. Více informací o společnosti hledejte na www.mmd-p.com.

Více informací o společnosti hledejte na www.mmd-p.com.