Při nákupu na CZC.cz již zaplatíte i pomocí PayU

Český prodejce počítačů a elektroniky CZC.cz začal zákazníkům nabízet novou metodu platby při online nákupu. Díky platební bráně PayU se kupující nemusí bát, že zadá špatné číslo účtu či variabilní symbol. Platby se navíc odehrají v reálném čase, a tím se celý proces online nákupu urychlí. (TZ)

Nově zabere platba za objednávku v internetovém obchodě CZC.cz jen několik sekund. Podle toho, jakou si zákazník zvolí metodu platby, může zaplatit rychlým online převodem PayU, běžným převodem, či lze využít třeba spotřebitelský úvěr. Samozřejmostí zůstává možnost platby při osobním převzetí zboží, a to bez jakýchkoli poplatků.

Zavedením platební brány CZC.cz vyhověl podnětům zákazníků. „Platba klasickým převodem na základě zálohové faktury je zdlouhavý proces. Transakce většinou trvá dva dny a navíc existuje možnost, že zákazník chybně zadá některý z údajů převodu. Vedle toho odpadá starost o hotovost, kterou jste doteď museli mít u sebe, pokud vám zboží doručil přepravce,“ vysvětlil marketingový ředitel CZC.cz Marek Šalanda. PayU tyto nedostatky překonává. „Údaje pro převod se vyplní automaticky a vše je zpracováno v reálném čase. Avízo o zaplacení k nám tak dorazí dříve,“ řekl Šalanda.

Ochrana osobních údajů

Služby PayU jsou zabezpečené pomocí nejmodernějších technologií a pod kontrolou České národní banky. „Tyto takzvané rychlé převody jsou bezpečné díky tomu, že platba probíhá přímo v internetovém bankovnictví klientovy banky. Přenos dat se odehrává pomocí zabezpečovacího protokolu a osobní údaje zákazníka jsou tak dobře chráněny před zneužitím třetí stranou,“ zdůraznil managing director PayU Gabriel Kalapoš.

Obchod CZC.cz spustil systém rychlých plateb až nyní po Novém roce, aby se zabránilo případným komplikacím ve vrcholící sezóně. „Před Vánoci byl náš web extrémně vytížený, a proto jsme nasazení PayU plateb nechali až na leden. Snížili jsme tak riziko problémů při přechodu na nový platební systém,“ vysvětlil Šalanda. Bránu PayU lze využít při platbě z účtů v Komerční bance, Fio bance, GE Money bank, mBank, Volksbank a Raiffeisenbank.

O společnosti CZC.cz:

CZC.cz s.r.o. patří mezi největší a nejoblíbenější internetové obchodníky s počítači a elektronikou v České republice, což dokazuje i úspěch v hlasování o nejoblíbenější e-shop ShopRoku 2012. Za téměř 15 let své existence prodal 9 mil. produktů více než 2,5 mil. zákazníkům. CZC.cz je držitelem mnoha ocenění a certifikátů, od Křišťálové lupy 2006 a 2007, certifikátů Gold Partner Microsoft či HP až po certifikát výjimečnosti společnosti TÜV SUD Czech či loga SOAP Sdružení na ochranu spotřebitelů.  CZC.cz je ryze česká firma a zaměstnává přes 100 zaměstnanců (více na www.czc.cz). Posláním firmy je pomáhat lidem bezstarostně objevovat a pořizovat si nové technologie.