LEO Express jako první nabízí mobilní aplikaci rezervačního systému Cenově nejvýhodnější spojení mezi Prahou a Ostravou

Rychlejší a snadnější nákup jízdenek do vlakových spojů. Tuto možnost cestujícím přináší zbrusu nová mobilní aplikace rezervačního systému železniční společnosti LEO Express. Aplikace je připravena pro oba největší operační systémy – Android a iOS. Android aplikaci lze již nyní zdarma stáhnout v Google Play, iOS aplikace je ve schvalovacím řízení společnosti Apple a po schválení bude umístěna v App Store. (TZ)

„Mobilní technologie se těší stále větší oblibě. Aplikaci přinášíme jako první železniční dopravce.  Je logické, že jako moderní inovativní společnost nabízející high tech služby v nových vlacích našim zákazníkům chceme nabídnout co největší pohodlí při nákupu jízdenek. Aplikace cestujícím umožňuje si snadno a rychle, po pár tapnutích, vyhledat prostřednictvím mobilního telefonu nebo tabletu vhodné spojení a objednat si konkrétní místo v našich spojích,“ vysvětluje Leoš Novotný, zakladatel a generální ředitel LEO Express. Zdůrazňuje přitom, že jízdenky není třeba tisknout, LEO Express je uznává i v ryze elektronické podobě a cestující se mohou snadno prokázat jízdenkou, která jim po objednání přijde do mobilu, tabletu nebo notebooku.

Aplikaci pro LEO Express vyvinuli čeští vývojáři ze studia Inmite. „Při vytváření této aplikace jsme se inspirovali u předních zahraničních dopravců a věříme, že cestující zaujme a ušetří jim čas. Na základě zpětné vazby od uživatelů bude aplikace průběžně aktualizovaná,“ říká Pavel Petřek z Inmite a doplňuje, že aplikace je také propojena s klientským rezervačním systémem LEO Express.

„Díky této mobilní aplikaci uživatelé snadno uvidí výhody naší ´zahrady cen´ a poznají, že naše spoje jsou na trase Praha-Ostrava cenově nejvýhodnější,“ zdůrazňuje Leoš Novotný.

Systém pohyblivých cen cestujícím umožňuje pořídit si jízdenky LEO Express do spojů mimo špičku velmi výhodně. Díky akčním cenám se tak nyní mohou cestující přepravit mezi Prahou a Ostravou téměř ve všech spojích LEO Expres za 239 Kč, studenti za 179 Kč. Jízdenky do některých ranních a poledních spojů lze pořídit již dokonce za bezkonkurenčních 137 Kč, studenti pak dokonce jen za 102 Kč.

Aplikaci pro Android telefony lze již nyní zdarma stáhnout na http://bit.ly/lexandroid

Kromě mobilní aplikace si mohou cestující jízdenky do spojů LEO Express zakoupit také prostřednictvím online rezervačního systému na http://www.le.cz/rezervace/, nebo na pokladnách LEO Express v jednotlivých stanicích.

Všechny spoje LEO Express nabírají cestující ve stanicích Praha hl.n., Pardubice hl.n., Olomouc hl. n., Ostrava-Svinov, Ostrava hl.n. a Bohumín.

LEO Express od 18. 1. 2013 rozšířil svůj pravidelný provoz a přidal šest nových spojů. Cestující na trase mezi Prahou a Ostravou si mohou nyní vybírat z celkem 16 spojů LEO Express denně, které tak spojují hlavní město s moravskoslezskou metropolí přibližně každé dvě hodiny.  Během pracovního týdne osm spojů míří ve směru z Prahy na Ostravu a osm opačným směrem, s výjimkou pátku, kdy ve směru z Prahy na Ostravu LEO Express nabízí ještě jeden spoj navíc. V sobotu pak cestující mohou využít celkem 15 spojů LEO Express a v neděli 14. Kompletní jízdní řád LEO Express je k dispozici na www.le.cz/cms/56-jizdni-rad.html.