Microsoft představil testovací platformu pro vývojáře webových stránek

Společnost Microsoft dnes představila modern.IE, sadu bezplatných nástrojů a zdroj informací pro vývojáře webových stránek, které umožní rychlé otestování funkčnosti a vzhledu stránek a zajistí tak snadnou optimalizaci pro různé druhy zařízení i internetových prohlížečů. Současně bylo uzavřeno partnerství s přední cloudovou službou BrowserStack, která umožňuje webovým vývojářům otestovat své stránky v kterémkoli webovém prohlížeči, na kterémkoli zařízení i operačním systému. Vývojáři, kteří tuto službu navštíví přes portál modern.IE, ji mohou v průběhu tohoto roku využívat po tři měsíce zdarma. (TZ)

Cílem nástrojů modern.IE je učinit vývoj internetových stránek o něco snadnějším. Obsahují průvodce, který na základě zadání internetové adresy proskenuje kód stránky a vyhledá časté programovací postupy, které by mohly vést k omezení funkčnosti stránek a umožňují rychle najít řešení. Patří sem zejména otázka podpory webových standardů v rámci starších verzí webového prohlížeče, kompatibilita na stále se zvětšující škále různých zařízení včetně chytrých telefonů, tabletů nebo moderních televizorů, či návrhy úpravy pro prohlížení stránky na dotykovém zařízení, případně i využití dlaždice na úvodní obrazovce Windows 8. Projekt modern.IE se bude nadále rozvíjet v aktivní spolupráci s komunitou webových vývojářů, kteří jej mohou pomoci vylepšit.

„Nový projekt modern.IE je součástí naší trvalé snahy pomoci webovým vývojářům trávit méně času testováním a více času vytvářením nápaditých stránek,“ říká Lukáš Křovák, manažer divize Windows Client ve společnosti Microsoft. „Zatímco Internet Explorer 9 i nově uvolněný Internet Explorer 10 představují zcela novou kapitolu prohlížení webu, jsme si dobře vědomi toho, že je zde stále velké množství uživatelů na starších verzích IE, pro něž není snadné web uzpůsobit, obzvláště pro vývojáře na jiných platformách než Windows. A právě s tím chceme vývojářům pomoci.“

Další informace o nástrojích pro webové vývojáře jsou k dispozici na stránkách http://modern.ie . Video představující celý koncept a názory reálných vývojářů naleznete zde.

O společnosti Microsoft

Společnost Microsoft (nasdaq „MSFT“) byla založena v roce 1975 a je světovým lídrem v poskytování softwaru, služeb a řešení, které pomáhají lidem a firmám po celém světě plně realizovat jejich potenciál.