D-Link nabízí zdarma upgrade switchů DXS-3600

Praha, 11. února 2013 — Společnost D-Link nabízí zdarma hardwarový upgrade na nejnovější verzi B1 všem majitelům switchů DXS-3600, kteří si je zakoupili ve verzi A1. Zákazníci tak získají dvojnásobnou switchovací kapacitu (960 Gbps) a možnost SW upgrade na Enhanced Image, který přidává další pokročilé L3 funkce. (TZ)

Nové Enhanced Image funkce po upgrade zahrnují IPv4/v6 routing (RIP, VRRP, OSPF, BGP a L3 funkce IGMP, MLD, PIM-DM, SM, SDM, SSM, DVMRP). Enhanced Image také podporuje L2/L3 MPLS VPN, která umožňuje použití těchto switchů také jako core routerů v podnikovém prostředí, nebo jako switchů v prostředí MPLS.

Součástí upgrade je také možnost osazení expanzními moduly:

 • DXS-3600-EM-4XT – 4 x 10GBASE-T module

 • DXS-3600-EM-8T – 8 x 1GBASE-T  Ethernet module

 • DXS-3600-EM-Stack – 2 x 120G CXP Interface (pouze pro DXS-3600-32S) – modul pro stohování až 4 zařízení

Zařízení řady DXS-3600 jsou vybavena 24 porty SFP+ pro sítě 10 GbE, architekturou bez blokování a dosahují kapacity přepínání až 960 Gb/s s minimální latencí. Velikost 1U prostoru v 19palcovém racku a systém cirkulace vzduchu, který vede vzduch zařízením zepředu dozadu, předurčují model DXS-3600 v datacentrech k implementaci na nejvyšší pozici v racku. Zařízení je vhodné pro firmy, které chtějí svou páteřní síť změnit na spolehlivou vysokorychlostní síť 10 GbE.

Mezi nejdůležitější funkce zařízení řady DXS-3600 patří:

 • 24 portů SFP+ pro 10gigabitový Ethernet, zpětná kompatibilita s 1gigabitovými porty SFP Mini GBIC (například model D-Link DEM-311GT)

 • 1 port 10/100/1000Base-T Ethernet pro vzdálenou správu bez ohledu na to, zda jsou spravovaná zařízení zapnuta či zda v nich běží operační systém (out-of-band management)

 • 1 port konzole RJ-45

 • Kapacita přepínání až 960 Gb/s

 • Přenosová rychlost až 592,2 Mb/s

 • Architektura „Non-blocking“

 • Statické směrování

 • Řízení šířky pásma pomocí funkcí QoS/CoS pro určení priorit přenosů VoIP a videa

 • Komplexní podpora sítí VLAN: GVRP, 802.1Q, hostovaná síť VLAN

 • Další funkce zabezpečení: vícevrstvé řízení přístupu ve vrstvách L2/L3/L4 a ověřování uživatelů pomocí protokolu TACACS+ a serveru RADIUS

 • Vysoká dostupnost: Redundantní jednotky napájecích adaptérů a ventilátorů, které lze měnit za provozu

Řada switchů DXS-3600 s 24 porty pro sítě 10 GbE vrstvy 2+ je vybavena komplexními funkcemi zabezpečení, které spolehlivě zabraňují neoprávněnému přístupu k síti. Jedná se především o vícevrstvé řízení přístupu na vrstvách L2/L3/L4 pomocí seznamů ACL a ověřování uživatelů založené na portech v souladu se standardem 802.1X prostřednictvím protokolu TACACS+ a serveru RADIUS. Zabezpečení a výkon nové řady zařízení DXS-3600 dále posiluje široká podpora sítí VLAN, jako jsou sítě GVRP a 802.1Q, a funkce zaměřené na prevenci útoků typu DoS (denial of service).

Fotografie switche DXS-3600 ke stažení zde:

http://www.flickr.com/photos/pramconsulting/7649421472/

 

Pro více informací o společnosti D-Link navštivte www.dlink.cz nebo www.facebook.com/dlinkcz.

O společnosti D-Link

D-Link je jedním z předních světových poskytovatelů síťové infrastruktury, který dodává inovativní, vysoce výkonné a intuitivní produkty pro podniky i spotřebitele. Již 26 let D-Link navrhuje, vyvíjí a vyrábí síťová a bezdrátová řešení, síťová úložiště dat a zařízení pro IP dohled, která získala několik ocenění. D-Link nabízí své rozsáhlé řady síťových produktů pro organizace a spotřebitele, globální sítě partnerů a poskytovatele služeb. D-Link si uvědomuje význam přístupu, správy, zabezpečení, sdílení dat a tvorby digitálního obsahu. Je průkopníkem mnoha IP technologií dodávaných do plně integrovaných digitálních domácností a přináší cenné zkušenosti do podnikových sítí. Pro více informací navštivte www.dlink.cz a stránku na sociální síti Facebook www.facebook.cz/dlinkcz.