Panasonic představil novou evropskou řadu plazmových televizorů Smart VIERA

Nice, 11. února 2013 – Panasonic dnes představil modelové řady plazmových televizorů Smart VIERA 2013 určené pro evropský trh. Při návrhu modelů pro tento rok byl kladen velký důraz na možnosti přizpůsobení televizorů potřebám jednotlivých uživatelů, pokročilé síťové funkce, rozšířenou konektivitu a design. Již tradičně byla velká pozornost věnována i posunu ve špičkové obrazové kvalitě. (TZ)

Představené plazmové televizory Panasonic Smart VIERA 2013 zahrnují řady ZT60, VT60, GT60, ST60 a X60 s odstupňovanou nabídkou technologií i cen.

Poprvé se letos ve výbavě plazmových televizorů Panasonic objeví Twin HD tuner, konkrétně u řady ZT60 a VT60. Dvoutunerové řešení umožní sledovat jeden program a zároveň nahrávat jiný, nebo sledovat jeden program na vašem televizoru, zatímco jiný člen rodiny se bude díky funkci Watch & Share dívat na svůj program na tabletu nebo smartphonu. Sledovat můžete také dva programy zároveň. Během vysílání zpravodajské relace vám tak neunikne vývoj právě probíhajícího sportovního přenosu.

Zcela nové možnosti přináší Twin HD tuner pro nahrávání. Se dvěma tunery můžete nahrávat jeden pořad a zároveň sledovat jiný, nebo dokonce nahrávat dva různé pořady současně, zatímco jste pryč a to na stejný disk1. Kombinací integrovaného rozhraní USB 3.0 s externími disky určenými pro nahrávání videa z TV (např. Western Digital My Book AV-TV) dosáhnete kvalitních nahrávek i bezproblémového přehrávání.

Nově si každý uživatel (tedy i víc členů jedné rodiny) může individuálně nastavit úvodní obrazovku – Můj Home Screen. Televizor (řady ZT60, VT60, a ST60) díky Skype kameře rozpozná, kdo před ním právě sedí a otevře úvodní obrazovku identifikovaného uživatele. Tomu se pak zobrazí například vysílání oblíbeného kanálu, předpověď počasí, poznámky se schůzkami v Google kalendáři nebo nabídka oblíbených aplikací.

Funkce Swipe & Share 2.0 umožní přehrávat na televizoru obrázky a videa ze smartphonu nebo tabletu (platformy iOS/Android) pouhým přetažením z displeje telefonu směrem k televizoru. Rovněž lze poslat obraz i z televizoru do mobilního zařízení či si na něm v průběhu přehrávání televizního kanálu pustit jiný program. Nově bude možné přes televizor sdílet fotografie či videa z jednoho telefonu na druhý. Swipe & Share 2.0 bude dostupný u modelových řad ZT60, VT60, GT60 a ST60.

Nabídka funkcí v televizorech Panasonic se v roce 2013 rozšíří rovněž o dotykové pero, které umožní malovat a psát do fotografií přímo na obrazovce televizoru. Uživatel si pak může stáhnout upravené obrázky zpět do svého telefonu a poslat je svým přátelům. (Dotykové pero TY-TP10U bude možno použít u televizorů řady ZT60, VT60, ST60 a nebude součástí balení).

VIERA Remote App 2.0 kromě již zmíněného Swipe & Share a nahrávání na pevný disk nově přináší spouštění a ovládání aplikací v mobilním zařízení, možnost využít tablet jako gamepad nebo přímo ve smartphonu přehrát multimediální soubory díky DLNA přenosu dat.  K vyhledávání televizních pořadů nebo např. informací v internetovém prohlížeči hlasem nově slouží hlasová interakce. V nabídce je 18 evropských jazyků. Pomocí aplikace VIERA Remote 2.0 nainstalované do ovladače Smart VIERA Touch Pad Controller, smartphonu nebo tabletu položí uživatel dotaz, který se převede na text a v televizoru vyhledá relevantní výsledek.

Na evropský trh bude uvedeno celkem 12 nových plazmových modelů Panasonic Smart VIERA.

Nová vlajková řada ZT60 bude v prodeji v 60palcovém provedení. Je osazena novým panelem Studio Master Panel s novou generací pokročilé řídící elektroniky,  3000Hz FFD (Focused-field Drive), funkcí Ultimate Black a Hexa-processing Engine, zaručující dokonalé vykreslení a celistvost obrazu i v dynamických scénách.

Smart VIERA VT60 nabídne tři velikosti Full HD 3D neoPlasma panelu – 55, 60 a 65 palců. Ten přichází s 3000 Hz FFD, funkcí Infinite Black Ultra pro zobrazení hluboké černé a přesnou gradaci tónů. VR audio nabídne vícekanálový vjem ze systémů 2.1 a nechybí ani 2D/3D certifikace THX nebo vestavěná kamera.

Řada GT60 přijde v 42 a 50palcovou úhlopříčkou Full HD 3D neoPlasma panelu. O skvělý zvuk a obraz se postarají 3000Hz FFD, Hexa-processing Engine a 2D/3D certifikace THX.

Modely velikostí 42, 50, 55 a 65 palců nabídne řada ST60 osazená Full HD 3D neoPlasma panelem s 2500 Hz FFD a funkcí Infinite Black Pro.

Roli základních plazmových modelů převezme v sezóně 2013 řada X60, jenž se bude prodávat ve 42 a 50palcovém provedení. Jde zároveň o jedinou řadu, která nemá 3D panel a Full HD rozlišení.

Všechny výše uvedené modely budou na českém trhu k dispozici v prvním čtvrtletí 2013.

1) Současný záznam dvou programů je možný pouze s disky s rozhraním USB 3.0

O společnosti Panasonic

Panasonic Corporation je světovým leaderem ve vývoji a výrobě elektronických produktů pro širokou škálu spotřebitelských, obchodních a průmyslových aplikací. Společnost sídlící v japonské Ósace vykázala za finanční rok končící 31. březnem 2011 čisté konsolidované tržby ve výši 8 690 miliard japonských jenů (zhruba 79 miliard euro). Akcie společnosti jsou obchodovány na burzách v Tokiu, Ósace, Nagoji a New Yorku (NYSE: PC). Více informací o společnosti a značce Panasonic najdete na internetových stránkách http://panasonic.net.