Valentýn pro Čechy? Především erotika

Před svátkem zamilovaných se mezi Čechy zvedá na internetu zájem především o zboží s nádechem erotiky. Hojně se prodávají erotické hry, afrodiziaka nebo třeba erotická literatura. Mezi další zboží, které je před Valentýnem v kurzu, patří již tradičně spodní prádlo, šperky či cukrovinky. Vyplývá to z dat obchodního portálu Aukro.cz. (TZ)

Zboží s erotickým nádechem patří mezi Čechy k nejžádanějšímu, které na internetu před Valentýnem vyhledávají. Jednoznačně nejoblíbenější jsou erotické hry, afrodiziaka nebo třeba erotická literatura. „Erotických her se před Valentýnem prodalo téměř o polovinu více, než je měsíční průměr, v kategorii erotická literatura to bylo dokonce o 71 % více kusů zboží,“ upřesňuje Michaela Papežová z obchodního portálu Aukro.cz.

Mezi erotickými pomůckami se nejčastěji vyhledávají vibrátory, pouta a erotické prádlo. „Průměrná cena erotických pomůcek a dalšího zboží této kategorie před Valentýnem stoupá v průměru o 15 %, přesto lidé tyto produkty nakupují,“ vysvětluje Papežová. Podle ní to znamená, že si eroticky laděný Valentýn mezi Čechy už vybudoval pevné místo.

Kromě erotiky se lidé na Valentýna rádi oddávají například dobrému jídlu nebo relaxaci. Zájem o pobyty, ve kterých je zahrnut gastronomický zážitek, v letošním roce vzrostl mezi Čechy téměř o pětinu. „Lidé volí nejčastěji pobyt na jednu noc, u kterého mají v ceně degustační menu nebo romantickou večeři,“ doplňuje Richard Šipoš z wellness a lázeňského portálu Spa.cz.

O společnosti Aukro

Největší obchodní portál Aukro.cz provozuje společnost Allegro Group CZ. Aukro.cz zahájilo svou činnost

v roce 2003 a své služby orientuje jak na nejširší veřejnost, tak i na profesionální obchodníky a firmy. Komunitu Aukro.cz tvoří v současnosti 2,5 miliony registrovaných uživatelů. K prioritám vývoje služeb Aukro.cz patří bezpečnost, rychlost a jednoduchost obchodování. Od svých počátků je Aukro.cz součástí polské skupiny Allegro, která provozuje stejnojmennou online obchodní platformu – Allegro.pl. O úspěchu skupiny v oblasti e-commerce svědčí spuštění a provoz sesterských aukčních servisů v celkem 11 zemích střední a Východní Evropy (Polsku, Bulharsku, Maďarsku, Rusku, Rumunsku, Slovensku, Srbsku, Bělorusku, Kazachstánu a na Ukrajině). Více informací na www.aukro.cz.