Dvě třetiny trhu se stolními konzolemi obsadil Xbox 360

Praha, 18. února 2013 – V předvánočním období tvořily prodeje konzole Xbox 360 více než 62,5% hodnoty celého českého trhu se stolními herními konzolemi. Vyplývá to z prodejních výsledků výzkumné agentury GfK za prosinec 2012. Celosvětově bylo prodáno 76 milionů konzolí Xbox 360. Pohybovému senzoru Kinect, který slavil svou premiéru v roce 2010, vzrostly světové prodeje na 24 miliónů kusů. Meziročně se také o 15% zvýšil počet uživatelů online služby Xbox LIVE. (TZ)

„Vánoční svátky patřily velkým herním titulům, jakými byly bezesporu Halo 4, Forza Horizon nebo Kinect Star Wars. Zvýšený zájem o naší konzoli a pohybový senzor Kinect je ale znát také na rostoucím počtu aplikací pro online službu Xbox LIVE“ říká Michala Králová, marketingová specialistka společnosti Microsoft. „Již v březnu nás navíc čeká pokračování úspěšné série Gears of War,“ dodává.

Konzole obhajuje již třetím rokem také ocenění „Produkt roku 2012“ nákupního rádce Heureka.cz. Xbox 360 vloni podobně jako v roce 2011 a 2010 zcela ovládl kategorii herních konzolí. Ocenění je udělováno na základě skutečných nákupních preferencí uživatelů.

Pro letošní rok se Microsoft soustředí na tituly podporující pohybový senzor Kinect a rozvoj konzole jako multimediálního centra domácnosti. Příkladem je aplikace NHL GameCenter, díky které lze sledovat nejoblíbenější zámořskou hokejovou soutěž ve vysokém rozlišení a s kompletními výsledky. „Letos nás čeká další nárůst podobných aplikací pro online službu Xbox LIVE,“ uzavírá Králová.

Rok 2012 za Xbox 360 v číslech:

  • více než 76 miliónů prodaných konzolí po celém světě

  • přes 24 miliónů prodaných pohybových senzorů Kinect po celém světě

  • více jak 46 miliónů uživatelů online komunitní služby Xbox Live ve 41 zemích

Více informací o konzole Xbox 360, pohybovém senzoru Kinect a online službě Xbox LIVE naleznete na www.xbox.com nebo na www.facebook.com/xbox.cz.

O konzoli Xbox 360

Xbox 360 je nejvýkonnější videoherní a zábavní systém, přinášející nejlepší hry a jedinečný zážitek v oblasti digitální zábavy, která hráče naprosto pohltí. Konzole slouží jako multimediální centrum domácí zábavy, které kromě hraní nabízí například přehrávání filmů, poslech hudby či prohlížení fotografií. V současné době je na konzoli Xbox 360 dostupných více než 400 her ve vysokém rozlišení a samotná konzole je dostupná ve 41 zemích. Více informací můžete najít na www.xbox.cz.

O službě Xbox Live

Služba Xbox Live je největší herní a multimediální síť s více než 46 miliony hráčů ve 41 zemích po celém světě. Vedle podpory hry více hráčů v  nejlepších hrách nabízí i rozsáhlou knihovnu audia a videa na vyžádání. Prémiové členství Xbox Live Gold poskytuje hráčům unikátní výhody a přístup k nejpopulárnějšímu obsahu a službám. Více informací naleznete na www.xbox.cz/live.

O společnosti Microsoft

Společnost Microsoft (NASDAQ „MSFT“) byla založena v roce 1975 a je světovým lídrem v poskytování softwaru, služeb a řešení, které pomáhají lidem a firmám po celém světě plně realizovat jejich potenciál.

Tento dokument je určen pouze pro informační účely. Společnost Microsoft se zříká jakékoliv odpovědnosti za vzniklé situace týkající se užití tohoto dokumentu pro jiné účely. Společnost Microsoft nebude nikdy odpovědná za jakékoliv mimořádné, přímé, nepřímé či vyplývající škody, ať již vzejdou z účinnosti smlouvy, zanedbání nebo jiné skutečnosti vzniklé následkem užití či interpretace tohoto dokumentu či v souvislosti s ním.

Microsoft je registrovaná obchodní značka společnosti Microsoft Corp. ve Spojených státech amerických a/nebo v jiných zemích. Jména společností a produktů zde uvedených mohou být obchodní značky jejich příslušných vlastníků.