CACIO ocenilo vítěze soutěže IT projekt roku 2012

Česká asociace IT manažerů CACIO vyhlásila vítězné projekty již 10. ročníku prestižní soutěže IT projekt roku. Záštitu nad soutěží převzal premiér Petr Nečas společně s ministrem průmyslu a obchodu Martinem Kubou. (TZ)

Jako vítězné projekty s právem užívat titul „Vítěz IT projektu roku 2012“ byly odbornou porotou vybrány a na včerejším slavnostním večeru vyhlášeny:

Název projektu

Přihlašovatel

Systém základních registrů Ministerstvo vnitra České republiky
Implementace 2D kódu pro odbavení cestujících na železnici České dráhy a.s.
Implementace samoobslužných filtrů biometrických pasů „EASY GO“ Služba cizinecké policie

Právo užívat titul „Finalista IT projektu roku 2012“ získaly tyto projekty:

Název projektu

Přihlašovatel

Prostředí pro simulaci rozsáhlých sítí odběrných míst v energetice ČEZ, a.s.
Rozvoj mapových služeb ČEZ Distribuce, a.s.
Manažerský informační systém pro efektivní řízení zdravotnictví ve Středočeském kraji Oblastní nemocnice Kladno, a.s., nemocnice Středočeského kraje
TaxiAgent GIP Production, a.s.
SunBank Tatra banka, a.s.

Odborná porota pod vedením prof. Ing. Zdeňka Molnára, CSc. vybrala výše uvedených osm finalistů z celkem 16 přihlášených projektů. Do soutěže jsou nominovány projekty informačních a komunikačních technologií (ICT) uvedené do praxe, které jsou pozoruhodné zejména uživatelským efektem, technologickým řešením nebo vynikajícím způsobem řízení projektu. Pravidla umožňují libovolné organizaci prezentovat realizovaný projekt z oblasti informatiky. CACIO se prostřednictvím této soutěže snaží úspěšné projekty vyhledávat a propagovat.

„Soutěž IT projekt roku slaví jubilejní desátý ročník a je tedy vhodná doba pro stručné ohlédnutí. Podařilo se ocenit 230 zajímavých a úspěšných projektů, které ukázaly, že informatika může aktivně a efektivně pomáhat rozvíjet firmy, úřady i společenské organizace. Tyto projekty byly zajímavou inspirací a příkladem, a proto nezávislá porota neměla lehkou úlohu vybrat ty nejlepší. Popřejme tedy soutěži dalších deset úspěšných ročníků, při nichž najde hodně kladných příkladů, potvrzujících, že informatika není jenom nákladová položka, ale že může významnou měrou přispět ke konkurenceschopnosti firem,“ poznamenal předseda CACIO Miroslav Hübner.

Partnery letošního ročníku soutěže byly ICT Unie, společnosti Servodata, Intel, Deloitte, ICZ a T-Mobile, mediálními partnery vydavatelství DSM a IDG a Vysoká škola manažerské informatiky a ekonomiky (VŠMIE).

Slavnostní vyhlášení se uskutečnilo ve středu 20. února v Autoklubu ČR (Opletalova 29, Praha 1). Na galavečer přijali pozvání účastníci soutěže, členové CACIO a zástupci partnerských organizací a řada dalších hostů. Diplomy vítězům předal Ing. Jaroslav Krupka, poslanec a předseda podvýboru pro veřejnou správu a informační systémy Poslanecké sněmovny.

 Seznam všech přihlášených projektů najdete na adrese:

http://www.cacio.cz/prihlasene-projekty-2012/

CACIO je Česká asociace manažerů informačních technologií, která sdružuje vrcholové vedoucí oblastí informačních technologií. Byla založena v červnu 1998 a její členové reprezentují nejvyšší vedoucí a manažery v oblasti IT pro jednotlivé organizace. Asociace má za cíl zejména vytvořit profesní platformu manažerů IT, zvyšovat přínosy IT, jak pro jednotlivé společnosti, tak pro českou ekonomiku jako celek, a všemožně podporovat lepší využívání informačních a komunikačních technologií. Více na www.cacio.cz

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s