MasterCard představuje MasterPass – jednotný platební elektronický systém

Barcelona, 25. února 2013 – Společnost MasterCard na konferenci Mobile World Congress dne 25. února představila technologii MasterPass™, která je budoucností elektronických plateb. MasterPass je elektronická služba, která spotřebitelům umožňuje pomocí jakékoliv platební karty nebo uzpůsobeného přístroje (chytrého telefonu, PC, tabletu) nakupovat nově a jednoduše – pouhým kliknutím, poklepáním nebo dotekem – na internetu, v obchodech i kdekoli jinde. (TZ)

„Kterékoli zařízení, jako je smart phone, tablet nebo PC, se nyní může stát platebním nástrojem,“ prohlásil Ed McLaughlin, ředitel společnosti MasterCard pro nové platební technologie. „MasterPass spojuje všechny možnosti, jak platit za nákupy, od tradičních plastových platebních karet až po digitální peněženky, a umožňuje spotřebitelům zaplatit odkudkoli a snadno.“

Integrovaný platební systém MasterPass

„Rok 2013 se ponese ve znamení mobilního placení. V současné době nabízíme různé varianty bezkontaktního placení: ať už se jedná o bezkontaktní nálepky, platební kartu s technologií NFC v mobilním telefonu nebo mobilní platební aplikaci MasterCard Mobile*. Různé varianty bezkontaktního placení existují proto, aby si uživatelé na alternativní placení zvykli a každý si mohl vybrat variantu, která mu nejvíce vyhovuje,“ říká Miroslav Lukeš, generální ředitel MasterCard Europe pro Českou republiku. „Nyní MasterCard sjednocuje tyto varianty do jednotného systému – MasterPass, který zprostředkovává internetové i mobilní platby. Budoucnost patří internetu a mobilnímu placení,“ dodává Miroslav Lukeš. Podle průzkumu společnosti GfK, přes 50 % české internetové populace je příznivě nakloněna placení mobilem.

Balíček služeb MasterPass obsahuje:

  • Službu MasterPass pro odbavení nákupů na pokladně, které obchodníkům poskytnou jednotný způsob akceptace elektronických plateb bez ohledu na místo, kde se zákazník nachází. Při nákupech v prodejnách, ať už u pokladen či mezi regály, bude systém MasterPass podporovat používání technologií NFC, QR kódů, štítků i mobilních zařízení používaných v prodejních místech. Při nákupech na internetu MasterPass umožní kupujícím snadné odbavení, jelikož odpadne potřeba zadávat při každém nákupu podrobné údaje pro doručení a o kartě.

  • Integrovanou elektronickou peněženku MasterPass, která bankám, obchodníkům a partnerům umožní nabízet jejich vlastní peněženky. Spotřebitelé si budou moci bezpečně ukládat údaje o kartách, adresáře a další informace v zabezpečeném cloudu, který bude spravovat hostitelský subjekt, jemuž důvěřují. Peněženka je otevřená, což znamená, že kromě karet MasterCard s ní mohou spotřebitelé využívat i další značkové kreditní, debetní a předplacené karty.

  • MasterPass přidanou hodnotu – služba nákup zpříjemní před, během i po placení. Ke službě navíc bude patřit poskytování dalších informací jako např. zůstatek na účtu a zprávy v reálném čase, věrnostní programy i nabídky a další možnosti využití programů Priceless.

MasterPass je novou generací plateb: lidé budou platit čistě elektronicky pomocí uživatelských účtů a mobilních telefonů. Obchodníci zase nebudou potřebovat nákladné platební terminály. K provedení platby budou stačit chytré telefony a technologie NFC.

Spotřebitelé po celém světě si službu budou moci zřídit prostřednictvím finančních institucí v Austrálii a Kanadě (do konce března) a v USA a Velké Británii (v průběhu jara, resp. léta). Kromě toho bude v průběhu roku 2013 služba MasterPass uvedena i na další světové trhy, mj. v Belgii, Brazílii, Číně, Francii, Itálii, Nizozemsku, Singapuru, Španělsku a Švédsku.

Více informací najdete ve videu: https://www.youtube.com/watch?v=ehkYyVuWMYI&feature=youtu.be

*Více o aplikaci MasterCard Mobile

MasterCard Mobile je jednoduchou a bezpečnou metodou, jak k placení využívat mobilní telefon. Aplikace byla v České republice spuštěna na konci ledna a je zdarma dostupná ke stažení v Apple Store a Google Play. Do aplikace si uživatel nahraje platební karty, které chce používat a nastaví mPIN, který funguje jako klasický PIN kód – chrání uživatele před zneužitím jeho karty. Platební aplikace je ideální k platbám na internetu, dárcovským platbám a platbám za služby, třeba za taxi.

O společnosti MasterCard

MasterCard (NYSE: MA), www.mastercard.com, je globální platební a technologická společnost. Zajišťuje fungování nejrychlejší procesní sítě platebních transakcí na světě. Propojuje uživatele, finanční instituce, firmy, vlády a společnosti ve vice než 210 zemích a územích. Produkty a řešení MasterCard dělají každodenní obchodní aktivity – jako nakupování, cestování, řízení byznysu a financí – jednodušší, bezpečnější a efektivnější pro každého. Následujte nás na Twitteru @mastercardnews, diskutujte s námi na The Heart of Commerce Blog a odebírejte naše novinky.