Squashové centrum kompletně řídí inteligentní elektroinstalace iNELS

Holešov, 5. 3. 2013 – Systém iNELS posouvá hranice svých možností k další metě. V prosinci 2012 bylo v maďarském městě Sárospatak dokončeno squashové centrum, které je kompletně řízeno systémem inteligentní elektroinstalace iNELS. Squashové centrum se obejde bez zaměstnanců, vše řídí jediný člověk. (TZ)

Maďarské pobočce ELKO EP se povedla další zajímavá realizace. Systém iNELS řídí plně automatizované squashové centrum ve městě Sárospatak. Projekt podpořila, ze svých fondů Evropská unie a dokončen byl v prosinci roku 2012. Systém iNELS BUS řídí kompletně celou budovu: topení a chlazení, osvětlení, zabezpečovací systém, kontroluje parkoviště, sleduje časování i výšku předplaceného kreditu. V budově jsou dva squashové kurty, sociální místnosti, šatny a technická místnost s kotlem a rozvodnou skříní.

Díky systému iNELS nemusí být v budově ani jediný zaměstnanec. Hráči si koupí kredit potřebný ke vstupu do budovy v blízkém hotelu na recepci, odkud recepční vidí celý systém na obrazovce počítače. Po zaplacení dostanou RFID kartu, s níž se dostanou do budovy a mohou si zahrát. Po vypršení kreditu mají hráči 15 minut na opuštění budovy.

Prostřednictvím vzdáleného přístupu má recepční efektivní kontrolu nad celým centrem.

„Chytrá ovládání celé domácnosti prožívají v západním světě velký boom, který se začíná projevovat už i v České republice. My takové řešení – iNELS – vyvíjíme už sedm let a v současnosti jsme našim zákazníkům schopni nabídnout skutečně komplexní řešení, ať už drátové nebo bezdrátové, za cenu, jež je dostupná téměř každému. I proto jsme se rozhodli pro zásadní investice i do marketingu,“ říká Jiří Konečný, majitel zakladatel ELKO EP, s.r.o.

ELKO EP byla založena v roce 1992 a v současnosti je čtvrtou nejvýznamnější společností v oboru elektroinstalací v Evropě. Dlouhou dobu je lídrem oblasti klasických elektronických modulových přístrojů (v současnosti cca 80 % českého trhu), v posledních letech se stále více soustředí na vývoj a realizaci sofistikovaných systémů inteligentní elektroinstalace včetně řízení multimédií v celém domě. V současnosti v ELKO EP pracuje 236 zaměstnanců, má osm poboček v celé Evropě, exportuje do více než 60 zemí světa. V roce 2011 dosáhly tržby společnosti 200 milionů korun.

Facebookové stránky:
https://www.facebook.com/pages/Blue-Squash-Club/536726709687959?sk=photos_albums

Společnost ELKO EP je jedním z nejvýznamnějších evropských hráčů v oboru elektroinstalací. Sortiment společnosti prošel dynamickým vývojem, od prosté výroby klasických elektronických modulových přístrojů, přes vývoj a realizaci bezdrátového řešení až k sofistikovanému systému inteligentní elektroinstalace včetně řízení multimédií v celém domě. V roce 2011 dosáhlo ELKO EP tržby ve výši 200 milionů korun. V roce 2012 se stalo Firmou roku ve Zlínském kraji.

Informace o společnosti ELKO EP www.elkoep.cz, představení produktu iNELS je na www.inels.cz.