Český iNELS řídí maďarský sklad. Nepotřebuje správce, vše je automatické

Budapešť, 11. 3. 2013 – Maďarská pobočka české firmy ELKO EP zvítězila ve výběrovém řízení na správu velkého skladu v Budapešti. Její systém inteligentní elektroinstalace iNELS BUS bude kompletně monitorovat a řídit, co se v budově o celkové rozloze 3 000 metrů čtverečních děje. (TZ)

iNELS bude hlídat vstup, pobyt a odchod z budovy zcela automaticky a bez přítomnosti jakéhokoli zaměstnance. Systém zabezpečí oprávněné osobě volný přístup k pronajatému prostoru a zamezí vstupu všem nepovolaným. Pokud bude nájemce v budově, iNELS deaktivuje bezpečnostní systém, otevře dveře, spustí osvětlení a rekuperaci. Po jeho odchodu naopak aktivuje bezpečnostní systém a vypne všechna světla tak, aby nedocházelo ke zbytečným nákladům na energie.

„Je to další velký úspěch naší maďarské pobočky, které se v posledních měsících skutečně daří získávat zajímavé zakázky. Kromě celé řady rodinných domů řídí iNELS například moderní squashové centrum, jež podobně jako tento sklad nepotřebuje správce, ale spravuje ho recepční sousedního hotelu. Navíc – skladem v Budapešti naše realizace pro investora nekončí. Brzy začneme navrhovat systém i pro sousední budovu, která je svoji rozlohou dvojnásobná,“ říká Jiří Konečný, majitel firmy ELKO EP, jež se v České republice stala 2. Firmou roku 2012.

ELKO EP Hungary Kft. je jednou z osmi evropských poboček společnosti. Kromě České republiky a Maďarska má ELKO EP své centrály také v Rusku, Německu, Slovensku, Rumunsku, Polsku a na Ukrajině.

Společnost ELKO EP je jedním z nejvýznamnějších evropských hráčů v oboru elektroinstalací. Sortiment společnosti prošel dynamickým vývojem, od prosté výroby klasických elektronických modulových přístrojů, přes vývoj a realizaci bezdrátového řešení až k sofistikovanému systému inteligentní elektroinstalace včetně řízení multimédií v celém domě. V roce 2012 dosáhl obrat společnosti téměř 259 milionů korun. Ve stejném roce se ELKO EP stalo Firmou roku ve Zlínském kraji.

Informace o společnosti ELKO EP www.elkoep.cz, vše o produktu iNELS je na www.inels.cz.