Axis- IP kamera na stěžni jachty zdolává Arktidu

Společnost Axis Communications uveřejnila videozáznam z nedávné arktické expedice, která otestovala skutečnou sílu kamer Axis. Silné větry, déšť, mrazivá zima a neustálé pohyby – to byl osud síťové kamery Axis, která plnila roli pozorovatelny, když plachetnice Belzebub II proplula MacClureovým průlivem v kanadské části Arktidy a stala se tak první jachtou, která to dokázala. (TZ)

Tým expedice, sestávající se z Edvina Buregrena, Nicolase Peissela a Morgana Peissela, jako první v historii dokázal přeplout na jachtě z Grónska do Aljašky, cestou, kudy se dříve mohly dostat pouze ledoborce. V jejich výbavě byla také síťová kamera AXIS Q6034-E připevněná na vrcholu stěžně, která sloužila pro dokumentaci a navigaci, jak můžete vidět na videu zde.

„Když plujete mezi ledovými krami, potřebujete, aby někdo seděl v lodním koši a díval se z ptačí perspektivy. A to je nejhorší místo, kde můžete být, protože počasí, vítr a výkyvy jsou mnohem horší než dole na palubě,” řekl Edvin Buregren, jeden ze členů týmu mezinárodní expedice na plachetnici Belzebub II. „Na palubě jsme měli wi-fi síť, k níž byla kamera připojená. To nám umožnilo ovládat kameru a otáčet obrazem v rozsahu 360°, aniž bychom museli otočit hlavou. Při plavbě v obtížných vodách a drsném počasí to byla neocenitelná součást výbavy,“ pokračoval Edvin Buregren.

Expedice byla naplánována s cílem stát se viditelnou připomínkou ubývajícího polárního ledu. „Arktida taje v alarmujícím měřítku a je to jasný důkaz nerovnováhy na naší planetě. Doufáme, že naše expedice díky tomu, že jsme propluli touto nově otevřenou cestou, přispěje malým dílem k tomu, aby se klimatickým změnám věnovala větší pozornost, a aby lidé zásadněji přehodnotili své postoje,“ doplnil Edvin Buregren.

Pro Axis byla námořní expedice důkazem, že kamera AXIS Q6034-E vydrží velmi extrémní zacházení. „Kamerové systémy Axis pro venkovní použití jsou navržená tak, aby obstála v podmínkách extrémního počasí a poskytovala spolehlivý dohled v každém období. To, že síťová kamera vydrží extrémní chlad, už víme. Ten samý model byl ve stratosférickém balonu ve výšce 35 000 metrů vysoko, kde je mnohem chladněji než jak může být na zemi (Film a tiskovou zprávu najdete zde). Ale expedice Severozápadní cestou především ukazuje, že kamera může být vystavena záchvěvům, vibracím, vlhkosti a teplotním změnám po dobu několika měsíců, což je velice příájemné zjištění,“ řekl Erik Frännlid, ředitel produktového managementu ve společnosti Axis Communications.

Videozáznam z kamery AXIS Q6034-E je k dispozici zde. Více informací, obrázky a kontaktní  detaily o expedici A Passage Through Ice můžete najít na její webové stránce zde.

Více fotografií a informací najdete zde:

http://www.axis.com/sv/corporate/press/press_material.htm?key=arctic

O společnosti Axis Communications

Společnost Axis jakožto největší dodavatel na trhu IP kamer je průvodcem na cestě k inteligentnějšímu, bezpečnějšímu a lépe chráněnému světu. Axis je hlavním hybatelem probíhajícího přesunu od analogových k digitálním video dohledovým systémům. Nabízí řešení v oblasti síťového videa pro profesionální instalace, přičemž jednotlivé produkty a řešení jsou založené na inovativní a otevřené technologické platformě. Axis má více než 1400 zaměstnanců ve 40 pobočkách na celém světě a spolupracuje s partnery ve 179 zemích. Axis je IT společnost založená v roce 1984 se sídlem ve Švédsku. Je zalistována na burze NASDAQ OMX Stockholm pod značkou AXIS. Více informací o společnosti Axis najdete na naší webové stránce www.axis.com