Casablanca přivítala Prince

(Praha 8. dubna 2013) – Společnost Casablanca INT dokončila na konci měsíce března proces certifikace projektového řízení podle metodiky PRINCE2® pro zaměstnance napříč společností. Jednalo se o školení Projektového managementu II. v rámci projektu: Vzdělávání v telekomunikačních a IT společnostech Casablanca – „soft skills“. (TZ)

Školení PRINCE2® Foundation realizované společností TAYLLOR & COX, s.r.o. absolvovalo celkem 12 zaměstnanců společnosti Casablanca. Posluchači získávali v průběhu každého4 denního turnusu oficiální informace napřímo, od akreditovaného lektora PRINCE2® v českém jazyce. Díky standardizaci procesů se naučili profesionální orientaci a koordinování aktivit napříč projekty, jsou schopni identifikovat oblasti a faktory a plně využít projektově orientované manažerské nástroje a metodiky. Všichni úspěšně složili závěrečnou zkoušku a získali tak mezinárodně uznávaný akreditovaný certifikát.

Zvýšení kvality projektového řízení ve společnosti Casablanca INT

„Jednou z našich dlouhodobých strategií je bezesporu zlepšování služeb poskytovaných našim klientům. Abychom mohli úspěšně reagovat na projektově náročné požadavky našich klientů, rozhodli jsme se k ročnímu výročí spuštění provozu našeho veřejného cloudového řešení BIG BLUE ONE investovat prostředky za podpory Operačního programu Praha – Adaptabilita (OPPA) právě do tohoto rozsáhlého projektu vzdělávání v podobě certifikace projektového řízení dle renomované metodiky“, vysvětluje Dr. Milan Švácha, jednatel společnosti Casablanca INT.

O PRINCE2:

Řízení projektu dle PRINCE2® napomáhá zajistit odpovídající úroveň kvality projektu, a to v požadovaném časovém i finančním rozmezí. Tato srozumitelná a strukturovaná metodika projektového řízení je rozsáhle používaná vládou Velké Británie, Francie, Polska a dalších zemí. Její využití je rovněž široce rozšířené v soukromém sektoru prakticky po celém světě. Může být aplikována na všechny druhy projektů včetně těch, které jsou podporovány projektovými informačními systémy.

O TAYLLOR & COX:

TAYLLOR & COX je oficiální akreditovaný Affiliate Partner jedné z prvních APMG ATO na světě – společnosti Balance Global. Historie a tradice vzdělávacích kurzů začala již v roce 1994. Díky dlouholetým zkušenostem disponuje nejkvalitnějšími vzdělávacími materiály v ČR. Balance Global patří navíc mezi 20% nejlépe hodnocených APMG ATO na světě.

V případě zájmu o další informace kontaktujte, prosím:
Casablanca INT s.r.o., Vinohradská 184, 130 52 Praha 3
Jitka Fuksová, Public Relations Manager, Tel.: 602146666, E-mail: jitka.fuksova@casablanca.cz, http://www.casablanca.cz

Více o společnosti Casablanca INT:

Casablanca INT je předním poskytovatelem internetových, datových a hlasových služeb; patří do nejsilnější pětky dodavatelů na českém telekomunikačním trhu. Jedná se o ryze českou firmu založenou třemi zakladateli – Jakubem Jedličkou, JUDr. Aloisem Veverkou a Dr. Milanem Šváchou. Ve svém oboru je jednou z nejzkušenějších a nejstabilnějších firem – své služby poskytuje již 15 let a je i nadále podporována pouze českým kapitálem, kdy její zakladatelé jsou stále jejími výhradními spolumajiteli a podílí se na jejím neustálém chodu a moderním rozvoji.

Firma i její služby využívají nejmodernějších technologií (Juniper networks, Hewlett-Packard/3Com/H3C, Cisco Systems). Primární konektivita do sítě Internet je 20 Gb/s v rámci uzlu NIX.CZ a 30 Gb/s pro zahraniční provoz. Casablanca jako LIR (Local Internet Register) disponuje vlastním adresním prostorem ve verzi IPv4 a IPv6.

V roce 2007 investovala společnost více než 30 milionů korun do zvýšení kapacit pro službu ServerHousing a do zavedení hlasových produktů na bázi NGN (next generation networks), aby tak doplnila portfolio komplexních telekomunikačních služeb. V roce 2008 opět investovala do rozšiřování a stavby nových prostor pro vlastní DataCentrum, tentokrát přes 15 miliónů korun. Společnost začala jako jeden z prvních ISP v České republice, podporovat vyšší bezpečnost doménových služeb pomocí technologie zabezpečení DNSSEC, které poskytuje uživatelům jistotu, že informace, které z DNS získal, byly poskytnuty správným zdrojem, jsou úplné a jejich integrita nebyla při přenosu narušena.

V roce 2011 spustila společnost novou interaktivní webovou prezentaci, vybudovala oddělení zákaznické péče, věnovala se vývoji cloudového řešení, investovala v řádech desítek miliónů korun do modernizace své sítě a infrastruktury (výměna záložních zdrojů UPS; instalace suchých chladičů /tzv.dry-coolers/ u chillerů a ekologického osvětlení v DataCentru; modernizace Wi-Fi sítě v prostorách serveroven), spustila portál Virtuální doba, a v neposlední řadě oslavila 15. let svého podnikání na českém trhu. Na počátku roku 2012 byla kompletně modernizována serverovna HC5 (získala efektivnější chlazení pomocí uzavřené teplé a studené uličky, ekologicky šetrné LED osvětlení, rekonstrukcí prošly stropy a organizace kabeláže) a společnost spustila do provozu veřejné cloudové řešení BIG BLUE ONE, postavené na technologii HP CloudSystem Matrix.

Více informací o společnosti naleznete na www.casablanca.cz a o produktu na www.bigblueone.cz

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s