AVG: strategie kyberzločinců při napadání online her

Společnost AVG Technologies, poskytovatel internetové a mobilní bezpečnosti, soukromí a optimalizace, dnes zveřejnila druhé vydání svého pravidelného měsíčního newsletteru AVG Insight. (TZ)

Dubnové vydání odhaluje práci AVG VirusLab Research Group v oblasti kyberzločineckého napadání počítačových her. Bylo zjištěno, že více než 90 % všech útoků na nejznámější počítačové hry bylo provedeno pomocí malwaru. Tyto útoky měly mnoho forem, včetně nejrůznějších podvodů a tzv. keygens, které umožňují využití pirátských her. Všechny byly ale připraveny tak, aby hráči nabídly možnosti zrychlit jeho postup ve hře nebo mu nabídly něco zdarma. Ačkoliv se takové nabídky zdají na první pohled jako zajímavé, většina z nich byla vytvořena kyberzločinci za účelem sledování, narušení nebo krádeže.

Přestože jen malé procento hráčů aktivně vyhledává podobné nekalé praktiky, aby si ve hře neregulérně vypomohli, jedná se pořád o velké množství uživatelů. Vzhledem k tomu, že top 5 her hraje na světě celkem okolo 330 milionů lidí, stačí, aby jen 0,1 % z nich vyhledávalo nekalé online praktiky. Už v tom okamžiku je 330 000 hráčů v ohrožení, že se stanou obětí malwaru.

Pro přečtení celého AVG Insight newsletteru navštivte prosím AVG mediální centrum nebo si stáhněte PDF zde.