ZyXEL Communications výrazně posiluje svou atraktivitu pro evropské operátory díky výhodné akvizici Sphairon Technologies

Společnost ZyXEL Communications, přední dodavatel síťových a komunikačních řešení, podepsala dohodu o koupi aktiv společnosti Sphairon Technologies, která je jedním ze špičkových vývojářů a výrobců zařízení CPE (koncové jednotky v síti) a podnikových řešení v Evropě. (TZ)

Společnost Sphairon vytvořila řešení i pro největší poskytovatele telekomunikačních služeb v Německu a v zahraničí. K jejím zákazníkům patří společnosti jako Deutsche Telekom, Vodafone, Telefónica, NetCologne či Versatel. Sphairon umí navrhnout funkční řešení podle potřeb zákazníků a to zejména díky vlastnímu výzkumu a vývoji.

V březnu 2013 tato společnost formálně získala status dlužníka s dispozičními právy – což je oficiální forma ochrany v případě platební neschopnosti v Německu – s cílem provést restrukturalizaci svých financí a případně najít nového vlastníka. Této příležitosti využila společnost ZyXEL Communications, která nyní uzavřela dohodu o koupi aktiv výzkumně-vývojového a provozního zařízení Sphairon v Budyšíně v drážďanské oblasti. Tímto krokem se ZyXEL posouvá na evropském žebříčku výrobců Wireless zařízení mezi silné hráče, a to nejen na poli telekomunikace, ale i v odvětví koncového zákazníka.

Společnost se bude od nynějška oficiálně nazývat Sphairon GmbH (a ZyXEL Company) a bude pokračovat v uspokojování potřeb svých zákazníků za plné podpory společnosti ZyXEL. Aktivity firmy Sphairon výrazně pomohou společnosti ZyXEL chápat a ještě lépe plnit specifické potřeby poskytovatelů služeb v Německu, Rakousku a na dalších evropských trzích.

Karsten Gewecke, Vice President of Service Provider / Key Account Sales Europe, k tomu uvedl: „Pokud jde o výsledky na poli navrhování výrobků, inovace a vysoce kvalitní výroby, získala společnost Sphairon silné renomé a výrazně se etablovala na místním trhu. Touto akvizicí si ZyXEL zajišťuje ještě silnější zastoupení na evropském trhu s CPE zařízeními a na trhu s produkty pro malé a střední podniky. Od této spolupráce si slibujeme hlubší porozumění potřebám místních zákazníků, urychlení vývoje produktů, jejich uvádění na trh a zlepšení naší schopnosti uspokojovat potřeby poskytovatelů služeb v celé Evropě i na dalších trzích.“

O společnosti ZyXEL Communications

ZyXEL Communications Corp. má sídlo na Tajwanu (Hsinchu) a je předním světovým dodavatelem kompletních síťových řešení. Rozsáhlá nabídka IP síťových řešení společnosti ZyXEL zahrnuje přístupové multiplexery, zařízení pro instalaci u zákazníka (CPE), bezpečnostní zařízení a bezdrátová zařízení. Společnost ZyXEL pomáhá malým a středním organizacím a poskytovatelům služeb k zajištění výkonné a spolehlivé sítě. ZyXEL úzce spolupracuje s prodejci síťových zařízení, telekomunikačními společnostmi, poskytovateli služeb a dalšími velkými organizacemi po celém světě.

Více informací o společnosti ZyXEL a jejích produktech naleznete na stránkách www.zyxel.cz nebo www.zyxel.com.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s