PROUDY 2013 – festival nové generace již podruhé otevře bránu do světa hudby a multimédií

Praha, 3. září 2013 Brány druhého ročníku festivalu PROUDY 2013 se doslova otevřou v pátek 27. září 2013. Festival uvítá nejen studenty v novém školním roce, tentokrát na Výstavišti v pražských Holešovicích. Propojí hudební program s interaktivní multimediální a technologickou zónou pro návštěvníky (PROUDY Music & Interactive). V sobotu 21. září 2013 proběhne v Národní technické knihovně konference PROUDY, která představí aktuální trendy v multimédiích a digitálním světě. (TZ)

„Druhý ročník festivalu znovu přinese nejnovější trendy v oblasti multimédií a představí technologie, se kterými jsme se u nás například ještě neměli možnost setkat, nebo jsou svou povahou výjimečné. Nové technologie nás budou dříve či později obklopovat a my chceme, aby se s nimi zejména mladí lidé sžili co nejdříve. To je cíl, který se snažíme naplnit v naší agentuře a festival PROUDY se ho snaží sdílet s celou mladou generací,“ říká Miro Barták, patron festivalu a majitel multimediální agentury QUIX.

„Na konferenci PROUDY se návštěvníkům naživo představí Google Glass. V samotný festivalový den nebude samozřejmě chybět hudební produkce ani zóna PROUDY Interactive. Zároveň jsme vybrali nové místo pro konání festivalu, Výstaviště v pražských Holešovicích, které návštěvníkům poskytne více prostoru a komfortu,“ doplňuje Tomáš Jindříšek, managing partner digitální agentury Dark Side, a. s. a patron festivalu.

A na co se tedy můžete těšit?

V interaktivní zóně se představí nejrychlejší české formule, originální roboti a unikátní holografická projekce. Návštěvníci se navíc budou moc vyřádit v mocné herní zóně a „parku“ plném technologií. Chybět nebudou ani nejlepší české start-upy v oblasti multimédií a IT a mnoho dalších zajímavých a hlavně zábavných technologických novinek. Součástí PROUDY Interactive bude i HR zóna. „Tam budou mladé talenty do svých týmů hledat například Samsung nebo O2“, popisuje dění Markéta Pfleger, HR guru a patronka festivalu.

Stejně jako program multimediální a technologický nezklame určitě ani program hudební na hlavní stagi PROUDY Music 2013. Vystoupí Tata Bojs, Monkey Business, Vladimir 518, Bushwacka, LUS3, Sundrive a další.

Konference PROUDY 2013 opět představí špičkové odborníky a nahlédne s nimi do blízké budoucnosti odvětví vyvíjejícího se exponenciální rychlostí. Mezi technologie, které jsme si ještě před nedávnem ani nedokázali představit, zcela jistě patří Google Glass nebo 3D tisk. Řečníci zabrousí i do tajů využití moderních technologií v reklamě

a marketingu – například mobilní telefon jako reklamní nástroj představí Martin Dolejš ze společnosti Telefonica O2. Ale účastníci konference se dozví i to, jak se médiím přizpůsobit a ve svůj prospěch využít tendence, které jim jsou vyčítány – mluvit se bude například o trendech ve vzdělávání spojujících technologie a aktivní spolupráci a komunikaci v kolektivu.

Akce se koná pod záštitou primátora hl. m. Prahy a rektorů ČZU, ČVUT, VŠE,VŠCHT.

Hlavními partnery festivalu PROUDY jsou společnosti Samsung a O2, z řad médií potom Evropa 2 a MTV.

Organizátorem akce je občanské sdružení Proudy Digital.

Více informací naleznete na www.proudy.org

Lístky na akci je možné zakoupit již nyní na http://www.ticketpro.cz/jnp/festivaly/vicezanrove/1139094-mezinarodni-festival-proudy.html

O společnosti Proudy Digital, o.s.:

Pořadatelem festivalu a konference PROUDY 2013 je občanské sdružení Proudy Digital., jehož cílem je pomáhat zavádění zajímavých, pokrokových a inovativních technologií do běžného života. Základním pilířem sdružení je organizace setkávání osob, které se angažují v rozvoji nových médií, multimédií a digitálních technologií a organizace projektů, které se snaží naplnit cíle sdružení. Proudy Digital založili v roce 2012 Ondřej Nádvorník a Tomáš Gavlas. V současné době již sdružuje více než 50 odborníků a dobrovolníků, kteří se na cílech sdružení podílejí.