LG Optimus L9 II posouvá hranice mobilní komunikace na sítích 3G

Praha, 17. září 2013 — Společnost LG Electronics představila nejnovější model ze stylové řady chytrých telefonů L-Series II, LG Optimus L9 II. Novinka navazuje na úspěch předchozího modelu jednoduchým a elegantním designem a navíc přináší maximálně rychlý přenos dat na sítích 3G. Na českém trhu bude LG Optimus L9 II k dostání od října 2013 za 6.999 Kč vč. DPH. (TZ)

„Nový model LG Optimus L9 II v sobě spojuje prakticky všechny technologické a designové inovace, které jsme v letošním roce představili. Ať už se jedná o uživatelské funkce, kvalitní zobrazení s technologií IPS, či rychlost přenosu dat, “ uvedla Andrea de Sousa, marketingová manažerka LG Electronics CZ.

Model LG Optimus L9 II díky technologii LG Dual Carrier maximálně využívá možností a kapacity 3G sítí. Tato technologie umožňuje přenos dat na 3G sítích rychlostí srovnatelnou se sítěmi 4G1. Uživatelé tak mohou pohodlně a rychle stahovat veškeré obsahy a naplno tak využívat všechny možnosti telefonu.

Kromě podpory technologie Dual Carrier nabízí nový LG Optimus L9 II velký, 4,7palcový HD True IPS displej s vysoce kvalitní a věrnou reprodukcí barev. Výkonný 1,4GHz procesor Dual Core zajišťuje plynulé a rychlé ovládání uživatelského rozhraní, včetně náročnějších funkcí a her. Telefon navíc přináší všechny oblíbené uživatelské funkce od LG, jako je např. QSlide 2.0. Ta umožňuje otevírat současně dvě nebo více aplikací, díky čemuž si zákazníci mohou například prohlížet kalendář a zároveň psát SMS, nebo otevírat webovou stránku a současně sledovat film.

1Funkce závislá na síti.

Technické specifikace modelu LG Optimus L9 II:

  • Procesor: dvoujádrový procesor Snapdragon 400 s frekvencí 1,4 GHz

  • Displej: HD True IPS displej (720 x 1280 pixelů / 312 ppi) o velikosti 4,7 palců

  • Úložná paměť: 8 GB vnitřní paměti; slot na microSD s možností rozšíření na 32 GB

  • Operační paměť: 1 GB

  • Fotoaparát: zadní 8,0 MPx / přední 1,3 MPx

  • Baterie: 2 150 mAh

  • Operační systém: Android 4.1 Jelly Bean

  • Rozměry: 128,4 x 66,5 x 9,4

  • Barevné provedení: černé / bílé

Cena: 6.999 Kč vč. DPH

O LG Electronics CZ

Firma LG je silnou korejskou společností, která se svojí více než 50letou tradicí patří mezi světové lídry a technologické inovátory ve spotřební elektronice, domácích spotřebičích a mobilních komunikacích. Regionální pobočka LG Electronics CZ patří na českém a slovenském trhu mezi přední hráče v prodeji spotřební elektroniky. Nabízené portfolio LG na českém trhu je rozděleno do pěti kategorií: Spotřební elektronika, Domácí spotřebiče, Klimatizační jednotky, Mobilní telefony a Informační technologie. Česká pobočka LG Electronics byla založena v roce 2003, o dva roky později přibyla kancelář v Bratislavě. Zaměstnává více než 120 zaměstnanců, přičemž roční obrat se pohybuje v řádu miliard korun. V celé skupině LG pracuje více než 84 tisíc lidí, ve 112 provozech, v 81 dceřiných společnostech na celém světě. Produkty společnosti LG zaručují vysokou kvalitu, inovativnost a osobitost. V roce 2012 získala společnost LG ocenění asociace EISA ve dvou kategoriích – Evropský SMART televizor LG 55LM960V a Nejúspěšnější evropský displej LG 55EM970V. LG se pravidelně účastní soutěží Red Dot Design Award (LG CINEMA 3D televizor LG LM9600, LG magický ovladač Magic Remote, LG Styler, lednice s mrazákem LG GB5240AVAZ), iF Design Award a Industrial Design Excellence Award (IDEA). Navíc byla společnost LG v roce 2012 oceněna řadou ocenění od nezávislého časopisu dTest (LG BH7420P a BH6320C, Smart TV LG 42LS570S, blu-ray přehrávač LG BP620).