IBM je podle IDC lídrem trhu v oblasti cloudových služeb

Armonk, stát New York, 12. září 2013 ‒ Agentura IDC zařadila společnost IBM mezi lídry trhu v aktuální zprávě „IDC MarketScape on cloud professional services“. Do elitní kategorie se IBM zařadila jednak díky svým aktuálním schopnostem, jednak na základě hodnocení zákazníků oceňujících odbornou způsobilost, znalost odvětví a využívání globálních zdrojů, ale také s ohledem na budoucí strategické plány IBM spojené s podnikovými cloudovými službami. (TZ)

Cloud computing je jednou z předních růstových oblastí IBM. Od roku 2007 společnost investovala přes šest miliard dolarů do více než desítky akvizic, aby rozšířila možnosti poskytování veřejného cloudu a usnadnila klientům přechod na privátní cloud. V nedávné době pak IBM zakoupila společnost SoftLayer. V roce 2012 IBM zaznamenala v oblasti cloud computingu 80% nárůst obratu a do roku 2015 očekává roční obrat ve výši sedm miliard dolarů.

Na základě analýzy IDC a zpětné vazby zákazníků vděčí IBM za přední pozici těmto klíčovým charakteristikám:

  • IBM má široké cloudové portfolio s více než 100 řešeními, deseti globálními dodavatelskými centry a cloudovou sítí na pěti kontinentech. Rozsáhlé cloudové portfolio IBM zahrnuje konzultační i aplikační služby, možnost poskytnutí platformy i infrastruktury.

  • IBM pracovala na více než pěti tisících projektech privátního cloudu a pomohla přejít na Cloud Computing tisícům klientů. Firma zajišťuje v cloudu 5,5 milionu operací každý den a pomáhá klientům z bezmála 20 odvětví vytvářet vlastní cloud nebo využívat cloudové služby IBM.

  • IBM může unikátním způsobem využít obchodní konzultace, znalost odvětví i procesů a široké portfolio cloudových řešení včetně vlastního softwaru, hardwaru a inovací IBM Research.