Axis – nová kamera pro bezpečnější město

Síťová bullet kamera AXIS Q1765-LE nabízí obraz s plným HD rozlišením, 18x optický zoom a vestavěný IR přísvit, díky němuž je ideální pro instalace s nonstop dohledem, kde dokáže pokrýt velké vzdálenosti a poskytuje jak široké náhledy, tak detailní záběry pro účely identifikace. Model AXIS Q1765-LE je připraven pro venkovní použití a určen pro monitorování vstupů, východů a obvodů, lze jej instalovat na sloupky pro dohled na parkovištích nebo pro obecné účely dohledu v městech. (TZ)

Axis Communications, světový leader v oblasti IP videa, dnes představuje silný přírůstek do své řady pevně instalovaných kamer pro venkovní dohled. Kamera AXIS Q1765-LE má výkonný motorem ovládaný 18x optický zoom, který pokryje značné vzdálenosti, a automatické ostření, jež zajistí dokonale zaostřený obraz. Jedinečný formát společnosti Axis zvaný Corridor Format navíc kameře umožňuje účinně zabírat zorné pole s vertikální orientací, například dlouhých ulic nebo dlouhých obvodových prvků, viz film.

„AXIS Q1765-LE je štíhlá a robustní kamera s bullet-style designem navržená pro venkovní dohled i v náročných podmínkách. Díky vynikající bytelné konstrukci a spolehlivosti je obzvláště vhodná pro kritické instalace, jako například dopravní křižovatky,“ říká Erik Frännlid, ředitel managementu produktů společnosti Axis Communications.

Kamera AXIS Q1765-LE má vestavěné vysoce výkonné infračervené LED s automatickým přizpůsobením. Tyto IR LED kameře umožňují pokrýt nejméně 15 metrů (50 stop) při nejširším zorném poli a až 40 metrů (130 stop) při plném teleskopickém přiblížení. Integrovaný IR přísvit je obzvláště přínosný u instalací, kdy je potřeba nonstop dohled bez umělého osvětlení.

Kompaktní kamera AXIS Q1765-LE je lehká, ale současně odolná. Má třídu ochranného krytí IP66/NEMA4X, takže může vzdorovat vodě i prachu. Funkce Arctic Temperature Control umožňuje kameru spolehlivě spustit při jakékoli teplotě v rozsahu od -40 °C do 50 °C (-40 °F až 122°F), díky čemuž je model AXIS Q1765-LE skvělou volbou pro instalaci v místech s náročnými klimatickými podmínkami. Kameru je velmi snadné instalovat vzhledem k její nízké hmotnosti a tomu, že potřebuje jediný kabel, protože podporuje napájení přes síťový rozvod (Power over Ethernet) nebo napájení střídavým nebo stejnosměrným napětím.

Podle plánu by kamera AXIS Q1765-LE měla být dostupná ve 4. čtvrtletí 2013 prostřednictvím distribučních kanálů společnosti Axis za výrobcem doporučenou maloobchodní cenu 29 960 Kč.

Další vlastnosti kamery AXIS Q1765-LE:

  • Obraz v kvalitě rozlišení Full HD (HDTV 1080p) ve dne i v noci.

  • Jednoduchá a nenáročná mechanická, elektrická a optická instalace je zárukou, že kamera zprostředkuje obraz v potřebné kvalitě pro jakoukoli situaci, která může nastat.

  • Snadná instalace a provoz díky napájení přes datovou síť Power over Ethernet (IEE 802.3af) a dalším volbám napájení 8-28 V DC nebo 20-24 V AC.

  • Pohodlná instalace a upevnění díky volitelným doplňkům, jako například skříň AXIS T98A17-VE Surveillance Cabinet pro koaxiální i optický kabel a montážní sloupek AXIS T91A47 Pole Mount.

  • Slot pro paměťové karty umožňující lokální ukládání záznamů.

  • Kamera je vybavena obousměrným zvukem, což je užitečné, když je požadován odrazující účinek.

  • Kameru lze snadno integrovat do stávajících bezpečnostních systémů.

Kamera AXIS Q1765-LE má podporu v nejširší základně v daném oboru, která nabízí software pro správu a řízení videa prostřednictvím Partnerského programu společnosti Axis pro vývoj aplikací Axis Application Development Partner Program a řešení AXIS Camera Station. Kamera má dále podporu přídavných aplikací vznikajících v rámci platformy pro tvorbu aplikací pro kamery AXIS AXIS Camera Application Platform, AXIS Video Hosting System a ONVIF pro snadnou integraci kamerového systému a pro vývojáře aplikací, kteří kamery vybavují inteligentními funkcemi a schopnostmi.

Fotografie a další informace může získat na adrese:

http://www.axis.com/corporate/press/press_material.htm?key=q1765le

O společnosti Axis Communications

Společnost Axis jakožto největší dodavatel na trhu IP kamer je průvodcem na cestě k inteligentnějšímu, bezpečnějšímu a lépe chráněnému světu. Axis je hlavním hybatelem probíhajícího přesunu od analogových k digitálním video dohledovým systémům. Nabízí řešení v oblasti síťového videa pro profesionální instalace, přičemž jednotlivé produkty a řešení jsou založené na inovativní a otevřené technologické platformě. Axis má více než 1400 zaměstnanců ve 40 pobočkách na celém světě a spolupracuje s partnery ve 179 zemích. Axis je IT společnost založená v roce 1984 se sídlem ve Švédsku. Je zalistována na burze NASDAQ OMX Stockholm pod značkou AXIS. Více informací o společnosti Axis najdete na naší webové stránce www.axis.com.