TP-LINK nabídne sadu powerline adaptérů TL-WPA2220KIT s vestavěným přístupovým bodem

Česká republika, Praha – 11. 10. 2013 – Společnost TP-LINK, celosvětový dodavatel domácích a SOHO síťových produktů, přináší na pulty českých obchodů sadu powerline adaptérů s označením TL-WPA2220KIT. Novinka kombinuje možnost šíření vysokorychlostního internetového připojení prostřednictvím stávajících elektrických rozvodů s bezdrátovým přenosem dat. O ten se stará vestavěný přístupový bod. (TZ)

Kladivo na slabý signál

Sada adaptérů TL-WPA2220KIT zajišťuje šíření internetového připojení do odlehlých koutů domácností či kanceláří prostřednictvím stávajících elektrických rozvodů. Díky podpoře standardu HomePlug AV mohou uživatelé přenášet data po elektrické síti rychlostí až 200 Mbit/s, což dostačuje i pro běh náročných aplikací, jako je streaming HD videa nebo hraní online her.

Adaptér TL-WPA2220 přitom může pracovat také jako přístupový bod k bezdrátové síti. Stiskem tlačítka Wi-Fi Clone umožňuje vytvořit bezdrátovou síť, která automaticky kopíruje SSID (název vaší sítě) i heslo nastavené na hlavním směrovači.

Svižně a bez drátů

Adaptér TL-WPA2220 se zabudovaným přístupovým bodem podporuje standard 802.11n a umožňuje bezdrátový přenos dat teoretickou rychlostí až 300 Mbit/s. Streamování multimédií o vysokém rozlišení v domácnosti či videokonference v kanceláři tak pro adaptér nepředstavují žádnou potíž.

Vybalit a zapojit

Instalace a vytvoření nové sítě je se sadou powerline adaptérů TL-WPA2220KIT i pro méně zkušeného uživatele záležitostí pěti minut. Oba adaptéry stačí zapojit do elektrických zásuvek, první z nich připojit ethernetovým kabelem ke směrovači a druhý ke klientským zařízením (ať už bezdrátově či kabelem). Stiskem tlačítek pro párování adaptéry automaticky nastaví zabezpečené spojení, již avizované tlačítko Wi-Fi Clone na adaptéru TL-WPA2220 se pak postará o vytvoření bezdrátové sítě.

Klíčové vlastnosti

  • Tlačítko Wi-Fi Clone klonuje nastavení domácí Wi-Fi sítě.

  • Podpora standardu HomePlug AV zajišťuje přenos dat po elektrických rozvodech rychlostí až 200 Mbit/s, a to na vzdálenost až 300 metrů.

  • Vhodné i pro streamování HD videa a hraní online her.

  • Podpora bezdrátového standardu 802.11n s přenosovou rychlostí až 300 Mbit/s.

  • Dva ethernetové porty umožňují připojení síťové elektroniky, jako jsou chytré televizory, herní konzole nebo stolní počítače.

  • Snadná instalace, adaptéry stačí zapojit a spárovat.

  • 128bitové šifrování AES zabezpečí přenášená data po elektrických rozvodech.

  • Podpora multicastového protokolu IGMP s optimalizací pro IPTV streaming.

Sada powerline adaptérů TP-LINK TL-WPA2220KIT je v prodeji u obchodních partnerů společnosti TP-LINK za doporučenou koncovou cenu 1 699 Kč včetně DPH. Samostatný powerline adaptér TL-WPA2220 lze zakoupit za 1 338 Kč včetně DPH.

Technické specifikace

 

Hardwarové specifikace

Standardy a protokoly

HomePlug AV, IEEE802.3, IEEE802.3u,IEEE802.11b/g/n

Rozhraní

10M/100 Mbit/s ethernetový port

Typ přípojky

EU, UK, US, AR

Tlačítka

Reset

Párování

Wi-Fi Clone

LED indikace

Napájení, Powerline komunikace, ethernet, Wi-Fi Clone

Rozměry (š x h x v)

94 x 54 x 40 mm

Spotřeba

< 6 W

Dosah

300 metrů po elektrických rozvodech

Softwarové funkce

Modulační technologie

OFDM (PLC)

Šifrování

Elektrické rozvody: 128bit AES

Bezdrátová síť: WEP, WPA/WPA2, WPA-PSK/WPA2-PSK

 

Ostatní

Certifikace

CE, FCC, RoHS

Obsah balení

Sada powerline ethernetových adaptérů (TL-WPA2220, TL-PA2010)

Ethernetový kabel (2 m)

Disk CD s ovladači, manuálem a dalšími nástroji
Příručka pro rychlou instalaci

Systémové požadavky

Windows 2000/XP/2003/Vista, Windows 7/8, Mac, Linux

Nároky na prostředí

Provozní teplota: 0℃ – 40 ℃
Teplota pro uskladnění: -40℃ – 70 ℃
Provozní vlhkost: 10 % – 90 % nekondenzující
Vlhkost při uskladnění: 5 % – 90% nekondenzující

O společnosti TP-LINK

TP-LINK je celosvětovým dodavatelem síťových produktů dostupných ve více než 100 zemích světa. Za dominantní tržní podíl na čínském trhu a pozici největšího světového poskytovatele WLAN řešení s tržním podílem ve výši 42,29 % (Q1 – 2013) vděčí inovativnímu přístupu oddělení výzkumu a vývoje, efektivní produkci a kvalitnímu řízení. Portfolio společnosti TP-LINK zahrnuje bezdrátové směrovače a adaptéry, bezdrátové přístupové body, 3G směrovače, ADSL modemy, adaptéry pro zapojení do domácí elektrické sítě, IP kamery, print servery, SOHO/SMB směrovače a SOHO/SMB switche. Další informace naleznete ve webové prezentaci společnosti na adrese www.tp-link.com/cz.

Technická podpora k produktům společnosti TP-LINK je nově v provozu na e-mailech podpora@tplinkpartner.cz nebo support@tplinkpartner.cz. Pro technické dotazy lze využít také hotline na telefonním čísle (+420) 245 008 103. Obě služby fungují v pracovních dnech od 9,00 do 18,00 hodin.