Deset tisíc tiskových zpráv na FeedIT.cz po třech letech provozu

Praha 11. října 2013 — V září 2010 spuštěný www.FeedIT.cz prolomil o tři roky později hranici deseti tisíc zveřejněných tiskových zpráv. FeedIT.cz zveřejňuje tiskové zprávy z oboru informačních technologií, komunikace a internetu zdarma v plné podobě, v řadě případů i včetně fotografií a dalších konkrétních informací o produktech a službách. (TZ)

Služba FeedIT.cz byla spuštěna v září 2010 a je užitečným zdrojem informací jak pro novináře, tak pro odbornou veřejnost. Tiskovým agenturám a firmám umožňuje zveřejnit tiskové zprávy v plné podobě, včetně plných odkazů, fotografií a dalších možností.

FeedIT.cz je zajímavé i využitím Google Apps, které umožnily efektivní příjem tiskových zpráv elektronickou poštou s následným uložením kompletních tiskových zpráv ve službě Google Docs. Ta je následně využita i pro snadnou konverzi pro zveřejnění přímo na www.FeedIT.cz ve webové (HTML) podobě. Výhodou je i rychlé fulltextové vyhledávání, umožňující v databází českých IT/C tiskových zpráv hledat se všemi výhodami vyhledávání v Google.

Rekordmany v počtech vydaných tiskových zpráv jsou společnosti Hewlett Packard, Seznam.cz, Telefónica Czech Republic, Electronic Arts, Canon, Samsung Electronic, Symantec, IBM, Intel a Infor. Důsledné štítkování zveřejněných tiskových zpráv jménem firmy umožňuje získat přístup k přehledu tiskových zpráv konkrétních společností.

Od září 2010 zaznamenala službal FeedIT.cz přes 350 tisíc návštěv a půl milionů zhlédnutých stránek. V září 2013 FeedIT.cz navštívilo přes deset tisic unikátních návštěvníků (vše dle Google Analytics).

O FeedIT.cz

FeedIT.cz patří do rodiny serverů vzniklých rozšiřováním aktivit původního bloguPOOH.cz. Patří sem i IT/C zpravodajství JustIT.cz, pro které právě FeedIT.cz umožňuje zůstat bez tiskových zprávy. Provozovatelem je publicista a konzultant Daniel Dočekal.

FeedIT.cz byl prvním webem z rodiny POOH.CZ zprovozněným na Debian Linux virtuálním hostingu a využívajícím publikační platformu WordPress.  Služba aktivně využívá sociálních sítí, ať už je to Facebook.com (FeedIT.cz), Google+ (+FeedIT.cz) či Twitter.com (@FeedIT.cz)

Tiskové zprávy je možné ke zveřejnění zasílat na info@feedit.cz a jsou zpravidla zveřejněny v den zaslání.