Eaton přichází s novinkami v systému xComfort pro inteligentní ovládání domácností, představí je na veletrhu Pragosmart 2013

Praha, 17. říjen 2013 – Eaton Elektrotechnika s.r.o. (dříve Moeller Elektrotechnika), výrobce a distributor elektrotechnického zařízení, předvede řadu novinek a funkcionalit v systému xComfort na nadcházejícím veletrhu Pragosmart. Ten umožňuje především inteligentní ovládání bytů a domů, např. centrální a časové ovládání světel, spotřebičů, rolet či individuální vytápění místností s úsporou energií až 30 %. Mezi novinky patří např. ovládání bytu přes smartphone nebo tablet. (TZ)

Společnost Eaton Elektrotechnika bude jedním z vystavovatelů druhého ročníku veletrhu Pragosmart 2013, který se uskuteční 23. – 25. října 2012 na Výstavišti v pražských Holešovicích. Veletrh se zaměřuje na chytré bydlení a šetrné a smart technologie. Na pražském Výstavišti v Holešovicích tak seznámí zájemce z řady architektů, projektantů, stavebních inženýrů, developerů či investorů.

xComfort pro snadné ovládání domácnosti

Eaton letos seznámí zájemce především s novým elektroinstalačním řešením pro ovládání domácností – xComfort. Ten umožňuje skrze centrální řídící jednotku Room Manager (nebo Home Manager) ovládat osvětlení, zónově řídit vytápění či chlazení, ovládat jednotlivé spotřebiče, rolety i žaluzie nebo vyhodnocovat spotřebu energií, díky čemuž lze dosáhnout až její 30% úspory v domácnostech. Kompletní řízení je možné i vzdáleně skrze chytrá zařízení jako jsou počítače, tablety či smartphony.

Ovládání celého bytu skrze telefon?

Je to možné díky jednotce Smart Manager a aplikaci xComfort, kterou Eaton vyvinul jak pro zařízení s operačními systémy Android, tak i s iOS pro Apple.

Pragosmart jako B2B akce

Veletrh má charakter B2B akce a je určen především pro developery, investory, projektanty, architekty, stavební inženýry, dodavatele staveb a správce budov. V souladu s tím je koncipován i doprovodný program. Letošní program se kromě zaměření na všechny oblasti chytrého bydlení (bezpečnost, úspora, pohodlí, zábava, ekologie) bude zabývat i smart technologiemi a jejich uplatněním v projektování, výstavbě a provozu průmyslových i kancelářských budov.

Informace ohledně Pragosmartu 2013 a jeho programu jsou k dispozici na http://www.pragosmart.cz  a pro další informace o produktech Eaton jsme k dispozici na níže uvedených kontaktech, nebo navštivte webové stránky http://www.Eaton.cz .

O společnosti Eaton Elektrotechnika

Eaton Elektrotechnika s.r.o., výrobce přístrojů pro domovní a průmyslové elektroinstalace, přístrojů pro distribuci elektrické energie a záložních zdrojů patří od dubna roku 2008 do skupiny Eaton Corporation. Společnost vstoupila na český trh v roce 1993. V září 2009 změnila společnost v souvislosti s integrací do skupiny Eaton název z Moeller na Eaton Elektrotechnika s.r.o. Významnou součástí společnosti Eaton Elektrotechnika je výrobní závod v Suchdole nad Lužnicí, kde se vyrábějí proudové chrániče a jističe a rozváděčové skříně.

Se svými zhruba tisíci pracovníky se společnost řadí mezi nejvýznamnější zaměstnavatele v Jihočeském kraji. Důležitou roli v rámci koncernu plní také distribuční a skladové centrum BDC v Pohořelicích u Brna, které zajišťuje dodávky celého sortimentu produktů Eaton a Moeller zákazníkům v České republice a zemích střední a východní Evropy.

V žebříčku Czech TOP 100 nejvýznamnějších firem České republiky se v roce 2011 společnost Eaton Elektrotechnika umístila na 90. místě, čímž se posunula o čtyři příčky výše oproti roku 2010. Dále obhájila 6. příčku v žebříčku TOP100 ICT.

Začátkem roku 2012 otevřela skupina Eaton vlastní inovační centrum ve Vědeckotechnickém parku v Roztokách u Prahy, své první v Evropě a páté na světě.

Více informací získáte na webových stránkách http://www.EatonElektrotechnika.cz nebo http://www.Eaton.cz .

O skupině Eaton Corporation

Elektrotechnický sektor společnosti Eaton je globálním lídrem v distribuci energie a ochranně elektrických obvodů; ochranně pomocných záložních zdrojů; v řízení a automatizaci; osvětlení
a bezpečnosti; strukturálních řešeních a zařízeních pro elektrické sítě; řešeních pro drsná či nebezpečná prostředí a v inženýrských službách. Díky své sadě globálních řešení je společnost Eaton připravena přijmout i ty nejdůležitější výzvy v oblasti řízení elektrické energie.

Eaton je společností zabývající se řízením diverzifikované energie, která svým zákazníkům poskytuje úsporná řešení pomáhající efektivně řídit elektrickou, hydraulickou a mechanickou energii. V roce 2012 provedl Eaton, globální lídr v technologiích, akvizici společnosti Cooper Industries. Obrat nyní sjednocených společností dosáhl v roce 2012 hodnoty 21,8 miliardy USD na proforma bázi. Má přibližně 102 000 zaměstnanců a prodává své výrobky zákazníkům ve více než 175 zemích. Více informací naleznete na stránkách http://www.Eaton.eu .