Světový úspěch: Další česká hra, kterou promuje přímo Apple.

“Trh s mobilními hrami pro iOS je v současné době silně konkurenční, proto má přímá podpora Applu vliv na obchodní výsledek. Už to, že si vás Appple všimne, je úspěch. Počty stažení za první den ukazují na to, že bychom mohli dosáhnout na statisíce stažení, možná dokonce i na náš vysněný cíl – jeden milion – v to ale zatím jen opatrně doufáme. U placené hry by to byl opravdu úspěch,” říká producent Tomáš Kleňha. (TZ)

Hra Mimpi neobvyklým způsobem kombinuje prvky skákačky, adventury a logické hry. Pes Mimpi hledá svého pána v osmi různých levelech, přičemž hráč mu musí pomáhat přímou interakcí s terénem – posouváním plošinek, odstraňováním překážek nebo interakcí s postavičkami ve hře, které Mimpi potkává.

Hra těží mimo jiné z osobité grafické podoby, kterou vidíte na obrázcích. Jejím autorem je ilustrátor a designér Matěj Moravec, který se hře ve fázi pre-produkce věnoval o několik měsíců déle, než zbytek týmu. Další rok vývoje pak zabrala samotná produkce, které se věnovali i ostřílení veteráni herního vývoje. “Mým úkolem bylo vytvořit z hromady skvělých nápadů a spousty ilustrací hru, kterou budeme schopni dokončit v rozumném časovém úseku. Někdy to doslova bolelo,” říká Martin Vaňo, hlavní designér, který dříve pracoval například na hře Arma.

Na produkci hry se podílelo v různých fázích až 12 lidí a její vývoj od prvních návrhů po odeslání do App Store trval rok a půl. “Velkým problémem byla optimalizace na slabší zařízení. Hru jsme po sobě museli doslova rozpitvat a mnoho věcí předělat,” říká Jaroslav Stehlík, vedoucí vývojářů.

Výsledkem je osm různorodých světů se svými specifiky a mnoha hádankami, které se někdy opakují, ale většinou spíše ne. Herní čas se velmi liší na základě zkušeností hráče, ale měl by být okolo šesti hodin. To je za cenu dvou dolarů celkem slušné. Hra má originální soundtrack, který se mění spolu s tím, jak hráč prochází jednotlivé levely – celkem je ve hře přes šedesát hudebních variací ústřední melodie. Hra okamžitě získala výborná hodnocení na vlivných serverech jako je například Touch Arcade.

Pražské studio Silicon Jelly bylo založeno před zhruba dvěma lety. Na svém kontě má několik menších aplikací a hru BugOcalypse. Mimpi je první větší projekt, který se setkává s velmi dobrým kritickým přijetím na mezinárodní úrovni.