České CRM v Outlooku se prosazuje v Austrálii

eWay-CRM®, systém pro podporu řízení obchodu a projektů, si postupně získává příznivce v zahraničí. Velké oblibě se začíná těšit v Austrálii a dalších anglicky hovořících zemích. Pozitivní reakce sklízí především pro svoji jednoduchost a provázání s nejpoužívanějším poštovním klientem – Microsoft Outlookem. (TZ)

„Od minulého podzimu, kdy jsme se na tento trh začali zaměřovat, se nám povedlo zdvojnásobit množství poptávek a získat první důležité zákazníky,“ říká Jan Lalinský, ředitel společnosti.

Jako úspěšná se jeví strategie nabízení základní edice programu zdarma a zpoplatnění vyšší verze, která nabízí rozšířenou funkcionalitu. eWay-CRM Basic je ale plně funkční systém, který oceňují jednotlivci, jež nechtějí za aplikaci platit. Obsahuje přednastavené prostředí a používá ji více než 5 000 lidí po celém světě. Placená verze Premium je pak navržena pro firmy, obsahuje funkci pro sdílení dat a pro změnu nastavení aplikace.

Protože se v případě Austrálie jedná o relativně vzdálenou destinaci, jeví se jako nezbytný krok uzavření spolupráce s tamními firmami, které se na místním trhu dobře orientují.

„Nechceme se zpočátku pouštět do otevření kanceláře a raději jsme zvolili cestu postupné expanze prostřednictvím zahraničních partnerů. V tuto chvíli jsme nastartovali spolupráci se dvěma etablovanými podniky a výsledky se začínají pomalu dostavovat. Velkou výhodou jsou pro nás nižší náklady a okamžitá zpětná vazba. Místní firmy znají lokální prostředí a jsou schopny poskytovat rychlá doporučení. Ani časový posun se nejeví jako významnější překážka. Obchodní prezentace partneři řeší sami a na nás zbývá jen řešení technických dotazů.“

eWay System s.r.o. je česká firma, založena v roce 2008. Zabývá se výhradně implementací svého vlastního systému pro podporu obchodu a řízení projektu eWay-CRM. Zaměřuje se zejména na malé a střední firmy. eWay-CRM je unikátní řešení, zabudované přímo do aplikace Microsoft Outlook. Uživatelé pracují v důvěrně známém prostředí, nemusí tak přepínat mezi více systémy a k datům mají přístup i v offline režimu.