Startuje 2. ročník festivalu krátkometrážních filmů Můj příběh v minutě

Praha, 30. října 2013 – Od pátku 1. listopadu mají amatérští i profesionální filmaři šanci zúčastnit se 2. ročníku festivalu krátkometrážních filmů Můj příběh v minutě. První ročník zaznamenal vysokou odezvu u mladých tvůrců a studentů. Letošní ročník si klade za cíl na tento úspěch navázat, i proto jsou nově mezi soutěžící zařazeni také majitelé telefonů HTC s funkcí HTC Zoe. (TZ)

Festival Můj příběh v minutě letos vyhlásil trojici kategorií Parodie, Moje rodina v minutě a Volná tvorba. Pro majitele telefonů HTC s uživatelským prostředím HTC Sense 5 nebo 5.5 je navíc přichystána speciální kategorie HTC Zoe aneb Můj příběh v půlminutě. V rámci té mohou uživatelé zaslat soutěžní příspěvek sestříhaný technologií HTC Zoe Highlight video, která z vybrané fotogalerie dynamicky sestříhá video s přednastaveným nebo vlastním hudebním podkresem.

Vítěz každé kategorie získá mobilní telefon HTC One. Absolutní vítěz, který vzejde ze čtveřice vítězných videí, získá jako hlavní cenu 10 000 Kč. Diváci mohou na YouTube kanálu projektu navíc určit, kdo získá tzv. „diváckou výhru“. Soutěžící, jehož video k poslednímu dni festivalu získá nejvíce lajků, taktéž získá nový HTC One.

V odborné porotě opět kromě zástupce výrobce telefonů HTC zasedne také režisér a herec Jakub Kohák, který je zároveň tváří festivalu, a zakladatel portálu ČSFD.cz Martin Pomothy. Ve druhém ročníku navíc porotu doplní Václav Rybář, šéfredaktor portálu MovieZone.cz, a Nikolai Lazarev, kameraman a střihač Prima COOL.

Mediálními partnery festivalu jsou portály ČSFD.cz a MovieZone.cz. Více informací najdete na www.mujpribehvminute.cz. Vizuál projektu je ke stažení zde nebo zde (bílé pozadí), plakát projektu pak zde. Projekt pro české zastoupení HTC organizuje agentura Whispr communications.

O společnosti HTC
HTC Corp. (HTC) patří mezi firmy s nejrychlejším tempem růstu na mobilním trhu. HTC staví lidi do centra pozornosti a práci s telefonem dělá jednodušší a přirozenější. Akcie společnosti jsou veřejně obchodovatelné na tchajwanské burze cenných papírů pod značkou 2498.

Další informace o společnosti HTC najdete na www.htc.com a www.htc.cz.