Technologie pro dobrou věc aneb Microsoft pomáhá

12 000 začínajících podnikatelů v Microsoft inovačních centrech, 500 start-upů v programu BizSpark či 14 000 učitelů proškolených na využití technologií ve výuce (TZ)

Praha, 31. října 2013

Microsoft Česká republika dlouhodobě působí v oblasti společenské odpovědnosti a prostřednictvím svých technologií podporuje ty, kteří pomoc potřebují. Při příležitosti umístění Microsoftu mezi deseti nejodpovědnějšími velkými firmami v soutěži Top odpovědná firma 2013 a získání 4. místa v kategorii Firma a škola s programem YouthSpark bychom vám rádi představili klíčové projekty v oblasti CSR a největší úspěchy. Všechny jsou popsány v nové Zprávě o společenské odpovědnosti, ty nejvýznamnější pak níže.

„Odpovědnost vůči zemi, v níž Microsoft působí, byla vždy součástí strategie společnosti.       V praxi to znamená podporu oblastí, které jsou klíčové pro konkurenceschopnost ČR a v nichž může naše zapojení mít významný dopad,” říká Lenka Čábelová, CSR manažerka Microsoft v ČR.

V rámci CSR aktivit se Microsoft soustředí zejména na modernizaci školství a rozvoj technologických dovedností dětí a mládeže. Dlouhodobě podporuje inovace a posiluje konkurenceschopnost malých a středních podniků, usnadňuje fungování neziskových organizací a napomáhá zlepšit zaměstnatelnost lidí s postižením nebo jinou bariérou.

YouthSpark: Modernizace školství a podpora podnikání

Microsoft přispívá k digitalizaci výuky a k počítačové gramotnosti dětí a mládeže, aby v globální konkurenci lépe uspěli jako studenti, zaměstnanci či podnikatelé.

 • V rámci iniciativy „Vzděláváme pro budoucnost“ Microsoft napomáhá digitalizovat výuku na českých školách.

 • Přes 14 000 učitelů a 60 000 studentů prošlo školením na využití technologií ve výuce i v praxi.

 • 900 000 studentů a učitelů VŠ a SŠ v ČR má možnost zdarma využívat cloudové řešení Office 365.

 • Do mezinárodní studentské soutěže Imagine Cup se za 11 let trvání zapojilo 5000 českých studentů – někteří z nich na soutěžních projektech postavili vlastní podnikání (GINA Software, JoyMind, Celebrio).

 • Do programu BizSpark, který umožňuje bezplatné využití vývojářského software, se zapojilo přes 500 start-upů. Polovina z nich dnes funguje jako aktivní firmy.

 • 12 000 osob využilo programy dvou Microsoft inovačních center (Brno, Hradec Králové), které umožňují přístup ke vzdělávání, k nejnovějším technologiím a technologickému zázemí.

Software za hubičku pro neziskové organizace

 • Přístup k nejnovějším technologiím za nulové či minimální náklady poskytuje Microsoft také neziskovým organizacím a veřejným knihovnám. Prostřednictvím partnerského programu TechSoup Microsoft podpořil od roku 2010 více než 900 subjektů, kterým byl poskytnut software v celkové tržní hodnotě převyšující 80 milionů Kč.

 • Od září 2013 mohou neziskové organizace využít možnosti bezplatného využívání cloudového řešení Office 365.

 • Od roku 1996 věnoval Microsoft více než 84 milionů Kč Nadaci Charty 77. Díky tomu se mohlo více než 15 000 osob ZTP/P lépe uplatnit na trhu práce.

Odpovědnost vůči zaměstnancům

 • Zaměstnanci Microsoftu mohou strávit až 3 pracovní dny dobrovolnictvím.

 • V rámci podpory diversity se Microsoft snaží o motivaci žen k práci v IT odvětví. Ty nyní tvoří 30 % zaměstnanců Microsoftu, a to i v nejvyšším managementu.

 • Do projektu Opening Windows (platforma pro manažerky ke sdílení zkušeností, setkávání a spolupráci) se zapojilo již 600 žen a patří tak k největším svého druhu v České republice.

Ocenění

Významný dopad jmenovaných aktivit dokládají i tato ocenění:

 • Top odpovědná firma 2013 (finalista v hlavní kategorii a 4. místo v kategorii Firma a škola)

 • TOP zaměstnavatel v oboru IT za roky 2012/2013 (2. místo v anketě České studentské unie)

 • Nejlepší zaměstnavatel 2012 (3. místo ve studii Best employers ČR, Hewitt Associates)

 • Czech TOP 100 – 2. místo v kategorii IT v žebříčku nejobdivovanějších firem 2013

 • Partnerský program roku 2012 (3. místo v soutěži ChannelWorld Award)

O společnosti Microsoft

Společnost Microsoft (nasdaq „MSFT“) byla založena v roce 1975 a je světovým lídrem v poskytování softwaru, služeb a řešení, které pomáhají lidem a firmám po celém světě plně realizovat jejich potenciál.