ZUNO umožní svým klientům platit bezkontaktními kartami Visa

Praha, Bratislava,  5.listopadu 2013 – Od listopadu 2013 online banka ZUNO rozšiřuje své karetní portfolio o bezkontaktní debetní karty Visa, které se v Česku a na Slovensku těší stále větší oblibě. (TZ)

Online banka ZUNO se tak úspěšně zařazuje mezi další banky, které vydávají bezkontaktní karty Visa. Svým zákazníkům poskytne větší komfort při placení drobných nákupů do hodnoty 500 Kč/20 €, aniž by museli zadávat svůj PIN kód a vkládat kartu do čtečky POS terminálu.

Bezkontaktně mohou nyní spotřebitelé platit ve většině obchodních míst, jakými jsou v Česku  a na Slovensku např.: Globus, Interspar, McDonald´s, KFC, DM Drogerie, Albert, C&A, Costa Coffee, Starbucks, Lidl, Obi, Datart, Cinema City a mnoho dalších.

„Jsme rádi, že se ZUNO zařadilo mezi banky, které zavádějí bezkontaktní karty Visa. Zároveň nás těší, že online banka tímto krokem významně přispěje k upevnění přední pozice Česka a Slovenska na celoevropské mapě bezkontaktních karet. Čeští a slovenští spotřebitelé vyhledávají inovace a projevují velký zájem o nové technologie, bezkontaktní karty se tedy pro ně stávají téměř samozřejmostí,“ řekl Marcel Gajdoš, regionální manažer asociace Visa Europe pro Českou republiku a Slovensko.

„Jako online banka, která operuje 24 hodin denně a 7 dní v týdnu jsme moc rádi, že můžeme všem našim klientům nabídnout nejmodernější technologie, jakými jsou právě bezkontaktní čipové karty společnosti VISA, “ dodává Iveta Behuňová, produktová specialistka v online bance ZUNO. „Pevně věříme, že 200 000 českých a slovenských klientů ZUNO tuto novinku ocení a budou s bezkontaktními platbami, které jim opět o trochu ušetří čas, více než spokojeni.“

Podle posledních údajů společnosti Visa Europe bylo za posledních 12 měsíců (srpen 2012 až červenec 2013) v Evropě uskutečněno 211 milionů transakcí prostřednictvím bezkontaktních karet Visa. Měsíční útraty těmito kartami činily letos v červenci 285 milionů eur, což je šestinásobek oproti stejnému období loňského roku.

O asociaci Visa Europe

Visa Europe je společnost zabývající se platebními technologiemi, kterou vlastní a provozují členské banky a další poskytovatelé platebních služeb ve 37 zemích Evropy.

Visa Europe vyvíjí nejmodernější technologie a vytváří infrastrukturu umožňující elektronické platby milionům evropských zákazníků, podniků i vlád. Její členové nesou odpovědnost za vydávání karet, registraci prodejců a stanovování výše poplatků pro držitele karet a obchodníky.

Asociace Visa Europe poskytuje vysoko objemový a zároveň nízkonákladový obchodní model, který svým členům nabízí široké spektrum služeb. Přebytek jejích investic je znovu reinvestován do podnikání podniku a zároveň použit ke zhodnocení kapitálu a rezerv. Za posledních šest let investovala Visa Europe více než 1 miliardu euro do nových technologií a infrastruktury.

V Evropě nyní existuje 470 milionů karet Visa, přičemž každé euro z 6,75 euro je utraceno právě touto kartou. Téměř 80% obchodu společnosti Visa Europe tvoří debetní karty. Do prosince loňského roku byl tímto typem karty utracen více než 1 bilion Euro. Roční útraty prostřednictvím online nakupování se poprvé vyšplhaly na 200 miliard euro (212 mld).

Asociace Visa Europe byla založena v roce 2004. Je nezávislá na organizaci Visa Inc. a má exkluzivní, nezrušitelnou a trvalou provozní licenci v rámci Evropy. Obě společnosti fungují s cílem zajistit bezchybné globální platby Visa. Jakožto specializovaný evropský platební systém dokáže Visa rychle a pružně reagovat na konkrétní požadavky evropských bank a jejich klientů – držitelů karet i obchodníků. Zároveň efektivně pomáhá naplňovat cíl Evropské komise tj. vytvoření skutečného vnitřního platebního trhu.

Více informací naleznete zde: www.visaeurope.com

ZUNO

Online banka ZUNO zahájila svou činnost v roce 2010 na Slovensku, po kterém následovala v polovině roku Česká republika. Patří mezi vůbec první online banky působící v regionu střední a východní Evropy. Během několika málo let se ze start-up společnosti stala online banka s téměř 200 000 klienty nabízející široké produktové portfolio (běžný účet s debetní kartou, spořicí účet, online půjčka a refinancování, kreditní karta nebo kontokorent). Nekonveční značka zaměřená na jednoduchost dle motta Less bank, more life.

Další informace o českém a slovenském zastoupení ZUNO BANK AG naleznete na www.zuno.cz nebo www.zuno.sk