Vždy zaostřeno: EOS C100 jako první videokamera podporuje DAF

PRAHA, 8. listopadu 2013 – Canon Europe přichází s modernizovanou verzí své profesionální digitální videokamery EOS C100, která nově využívá unikátní technologii CMOS AF s duálními pixely (DAF). Technologie automatického zaostřování vyvinutá značkou Canon byla poprvé využita ve špičkové digitální jednooké zrcadlovce Canon EOS 70D. Průlomový způsob ostření s fázovou detekcí umožňuje jemné, rychlé a vysoce výkonné plynulé zaostřování pro videokamery s velkým obrazovým snímačem. Canon EOS C100 je vůbec první videokamerou, která je technologií DAF vybavena.  (TZ)

Cílem modernizace videokamery EOS C100 bylo především usnadnit zachycení pohybujících se objektů při natáčení jednou osobou. Technologie DAF ovšem zvyšuje tvůrčí svobodu nejen tím, že umožňuje přesnější zaostřování během natáčení, ale také větší kontrolou nad procesem ostření. Vzhledem k malé hloubce ostrosti související  se světelností objektivu a velkým obrazovým snímačem jde o velmi důležité vlastnosti. Plynulé zaostřování je podporováno všemi objektivy Canon řady EF, vyjma objektivů s ručním zaostřováním. Klasická technologie jednosnímkového automatického zaostřování je nyní navíc přibližně dvakrát rychlejší, a to se všemi 104 podporovanými objektivy.

 

„Na naši filmovou řadu Canon Cinema EOS system jsme obzvláště hrdí. Značka Canon se dlouhodobě se soustředí na vývoj inovativních produktů pro zpracování obrazu. Neustálým zdokonalováním našich produktů chceme jejich uživatelům poskytnout prostor pro překročení jejich tvůrčích hranic. A právě nová generace modelu EOS C100, která přináší technologii DAF, je toho důkazem,“ říká Miloš Bejblík, marketingový ředitel společnosti Canon CZ a SK.

Nadstandardní výkon

Technologie automatického zaostřování s duálními pixely s fázovou detekcí využívající snímač byla od samého začátku určena pro podporu filmování a je kompatibilní s CMOS snímačem, kterým byla vybavena již původní verze videokamery EOS C100. Díky této inovaci druhá generace modelu Canon EOS C100 přichází na trh s novou funkcionalitou a přináší svým uživatelům další přidanou hodnotu.

Ačkoli je technologie automatického zaostřování s duálními pixely pro Canon EOS C100 velmi podobná té, kterou využívá jednooká digitální zrcadlovka EOS 70D, byla pro filmové nasazení přizpůsobena možnostem této videokamery. Technologii DAF Canon optimalizoval tak, aby během natáčení bylo možné rychle a přirozeně zaostřovat. Pro uživatele je tak mnohem snadnější udržet zaostření také při natáčení v pohybu.

Dostupnost

Modernizace bude k dispozici za příplatek a využívá stávající verzi senzoru Super35mm v kameře Canon EOS C100. Předpokládaná dostupnost je v prvním čtvrtletí 2014.

O společnosti Canon Europe

Společnost Canon Europe je dceřinou společností japonské společnosti Canon Inc., předního světového inovátora a poskytovatele fotografických a zobrazovacích technologií.

Společnost Canon, Inc., byla založena v roce 1937 a již více než 70 let úspěšně působí v oblasti výzkumu a vývoje optických systémů.

Další informace o společnosti Canon Europe a Canon CZ jsou k dispozici na www.canon.cz.