eBRÁNA získala 2 ocenění v odborné soutěži WebTop100, rozhodla porota správně?

14. listopadu 2013, Pardubice – Na slavnostním vyhlášení výsledků odborné webové soutěže WebTop100 získala pardubická společnost eBRÁNA dvě ocenění za svoji práci: (TZ)

  • 3. místo v kategorii IT s webem www.bosson.cz (klienta Cluster design s.r.o.)

  • 3. místo v kategorii Průmysl a energetika www.linaset.cz (klienta Linaset a.s.)

  • 4. místo (zatím s otazníkem) v kategorii Průmysl a energetika www.rdrymarov.cz (klienta RD Rýmařov s.r.o.)

„Bohužel jsme museli u soutěžní poroty reklamovat hodnocení našeho klienta RD Rýmařov, který obsadil se svým webem 4. místo,“ informuje Karel Michálek, marketingový ředitel eBRÁNA. „Zaznamenali jsme totiž nesrovnalost v pochvalném písemném hodnocení grafického zpracování webu oproti jeho nulovému bodovému ohodnocení. V tuto chvíli čekáme na vyjádření odborné poroty.“

Ve WebTop100 soutěžily celkem 3 weby z dílny eBRÁNY. Prvním z nich je internetová prezentace společnosti Cluster design s.r.o. věnovaná serverovému clusterovému řešení Bosson. „Jeden z porotců nazval bosson.cz nejlepším letošním webem, protože jako jediný je postavený na lidskosti. Je skvělé, že přesně tohle jsme si dali jako cíl při tvorbě stránek!“ říká Edita Bečičková, obchodní zástupkyně eBRÁNA, která měla projekt na starosti. Bosson.cz získal od poroty 77,5 bodů a obsadil tak 3. místo v kategorii IT.

V kategorii Průmysl a energetika zabodovala webová prezentace pro společnost Linaset. U webu linaset.cz chválili porotci zejména grafické zpracování, přehlednost a způsob  podání informací. „Mám radost, že porota ocenila také to, že jsme si s klientem dali práci s přípravou podkladů – textů a fotografií,“ hodnotí výsledek svého klienta Michal Stříteský, obchodní zástupce eBRÁNA. Linaset.cz získal 64,5 bodů a tím i 3. místo v kategorii Průmysl a energetika.

Otázkou je, zda mu třetí místo zůstane. Porota soutěže totiž dostala reklamaci na bodové hodnocení webové prezentace rýmařovských domků rdrymarov.cz, která obsadila 4. místo ve stejné kategorii. „Je možné, že došlo v hodnocení poroty k zásadní chybě. Zatímco grafické stránce webu porotci nic zásadního nevytýkají a naopak chválí vizualizaci domů a barevnostní prioritizaci webových prvků, web dostal z možných 15 bodů pouhou nulu. Podali jsme na to tedy dotaz a čekáme na vyjádření poroty,“ doplňuje Karel Michálek, marketingový ředitel eBRÁNA.

Celkové výsledky vč. bodového hodnocení: http://www.webtop100.cz/soutez/vysledky