Panasonic představuje objektiv s nejkratší projekční vzdáleností na světě pro jednočipové DLP projektory

Demontovatelný objektiv ET-DLE030 přináší nové možnosti projekce na extrémně krátké vzdálenosti pro studiové i veřejné promítání (TZ)

PRAHA – 20. listopadu 2013

Až dosud byly projekce s krátkou a ultra krátkou projekční vzdáleností obvykle omezeny na menší projektory s nižším jasem a fixním objektivem, které se používaly v posluchárnách a zasedacích místnostech. Společnost Panasonic přináší změnu se svými novými objektivy ET-DLE030 s krátkou projekční vzdáleností určenými pro jednočipové DLP projektory větších formátů. Prototypy tohoto modelu byly představeny již dříve na výstavách ISE 2013 a Prolight + Sound. Technici výzkumného a vývojového oddělení společnosti Panasonic od té doby vyladili technologii, která vertikálně přesměrovává světlo z projektoru již ve vzdálenosti 370 mm od projektoru, a vytváří tak jasný a dokonale symetrický obraz přímo nad projektorem. Tento efekt je uskutečňován díky inteligentně navrženému systému zrcadel a přináší nové možnosti, které jsou s běžnými projektory nedosažitelné. Tato technika je optimální zejména pro digital signage, prodejní prostory, pronajímatele techniky a studiové akce.

Nové obzory v oblasti velkoformátové projekce na extrémně krátké vzdálenosti

Až dosud mohli uživatelé, kteří využívali projekční a zobrazovací technologie, dosahovat velkých a jasných promítaných obrazů pouze ve větší vzdálenosti od projektoru. Příchod této technologie má důsledky nejen pro vytváření silného vizuálního dojmu a téměř iluzivního zážitku pro diváky, ale přináší také zásadní výhodu v tom, že umožňuje promítání v prostorách, které jsou pro starší technologie příliš malé, a také v tom, že snižuje náklady díky tomu, že dramaticky omezuje nároky na velikost prostoru. Představení objektivu Panasonic ET-DLE030 přináší rozšíření oblasti možného díky poměru projekční vzdálenosti k velikosti plátna 0,38:1, což přináší prostorovou úsporu až 60 %. Z pohledu nových projekčních aplikací to znamená, že již není třeba promítat například přes celý prostor prodejny, kde mohou objekty nebo osoby stínit promítaný obraz a kde není mnoho místa. To platí i pro další vertikální aplikace jako jsou studia, muzea nebo přepravní zařízení, kde nemusí být možnost zavěšení montážní konzoly projektoru nebo kde je před projektorem nebo za ním nedostatek prostoru pro promítnutí obrazu požadované velikosti.

Technologie Panasonic

Společnost Panasonic je uznávaným lídrem v projekčním 3D mapování a geometrické úpravě promítaného obrazu, kterou umožňuje proprietární technologie zabudovaná jak do hardwaru, tak do softwaru projektoru a naplňuje požadavky vybraného řešení. Společnost Panasonic nasadila své 3čipové DLP projektory na řadě velkých venkovních akcích, jako byly Letní olympijské hry v Londýně v roce 2012, oslavy diamantového výročí britské královny nebo Berlínský festival světla. V poslední době bylo například využito více než čtyřicet projektorů PT-DZ21KE a PT-DS20KE k promítnutí složeného obrazu na obří stěnu o ploše 1858 m2 a vytvoření jedinečné vizuální show na koncertním turné Rogera Waterse „The Wall“. Společnost Panasonic se nyní chystá nabídnout tyto technologie skládání obrazu a jeho geometrické úpravy i pro aplikace s omezeným prostorem a akce pořádané v interiérech.

Promítání velkého obrazu na krátkou vzdálenost díky podpoře skládání obrazu

Nový model objektivu Panasonic ET-DLE030 lze použít pro svislé i vodorovné skládání obrazu k vytvoření ještě větší promítací plochy. Tento projektor využívá jednočipovou technologii DLP ideální pro uzavřené prostory, jako jsou muzea, kina a pozadí pódií. Hana Grůzová, marketingová manažerka Panasonic System Communications Company Europe říká: „Společnost Panasonic již sklidila obrovský úspěch v oblasti konvenčního projekčního mapování na některých skutečně fantastických akcích, jako bylo například představení ‚The Wall‘ Rogera Waterse na stadiónu ve Wembley. Díky uvedení objektivu DLE030 mohou pronajímatelé techniky dosahovat podobné působivosti i ve vnitřních prostorách a s využitím menšího prostoru než dříve. Budou moci využít výhody značně zkrácené projekční vzdálenosti a snížení nákladů díky snazší a celkově kompaktnější instalaci.“

Silnější a účinnější efekt

Díky doplnění nové technologie geometrické úpravy obrazu Panasonic lze nyní dosáhnout silnějších efektů s větším účinkem, vysvětluje Hana Grůzová. “Díky geometrickému seřízení lze vytvořit atraktivní aplikace na zakřivených a nerovných plochách. Například v muzeích bude možné vytvořit zahnutý nebo zakřivený obraz bez vrhání stínů, a to i když lidé stojí velmi blízko k plátnu. Ačkoli existují projektory s ultra krátkou projekční vzdáleností typicky určené pro vzdělávací aplikace, tyto nové funkce dosud nikdy nebyly dostupné pro projekci s krátkou projekční vzdáleností. Nejedná se však jen o muzea; tato technologie je obzvláště důležitá pro systémové integrátory, kteří mohou s tímto objektivem vytvářet nové aplikace například v zábavních parcích. Tato technologie je také vhodná pro videokonferenční systémy s velkými promítacími plochami využívajícími zadní projekci.“

Světově první inovace, dostupná již nyní

Společnost Panasonic je známým inovátorem a její silnou stránkou je zejména rozvíjení nových možností existujících produktů, které umožňují nekonvenční aplikace. Objektiv ET-DLE030 není v tomto ohledu výjimkou – je prvním objektivem s ultra krátkou projekční vzdáleností pro projektory s vysokým jasem, který integruje geometrickou úpravu obrazu. Tento objektiv je také prvním vyměnitelným systémem s ultra krátkou projekční vzdáleností, což přináší výjimečnou flexibilitu pro nejnovější řadu projektorů Panasonic s vysokým jasem. „Usilovali jsme také o zpětnou kompatibilitu,“ vysvětluje H. Grůzová, „I u jednočipových a tříčipových projektorů jsme zajistili kompatibilitu s celým sortimentem objektivů tak, aby instalační technici, integrátoři i uživatelé získali co nejširší zpětnou kompatibilitu a co nejvyšší hodnotu.“

Další informace o objektivu ET-DLE030 a dalších promítacích řešeních naleznete na webu Panasonic, business.panasonic.co.uk/visual-system/ET-DLE030

Fotografie jsou dostupné zde: http://bit.ly/1atiDlG

O skupině Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU)

PSCEU je evropskou pobočkou Panasonic System Communications Company, globální B2B divize společnosti Panasonic. Cílem PSCEU je ulehčit práci profesionálům a pomáhat firmám zvyšovat jejich efektivitu a výkonnost. Pomáhá společnostem získávat, zpracovávat a přenášet všechny druhy informací, jako jsou hlasová, textová a obrazová data. Produktové portfolio zahrnuje PBX telekomunikační systémy, tiskárny, profesionální kamerové systémy, projektory, profesionální displeje a odolné mobilní počítače. S přibližně 500 zaměstnanci, se zkušenými experty, se schopnostmi řízení globálních projektů a s rozsáhlou evropskou partnerskou sítí nabízí PSCEU bezkonkurenční výhody na daném trhu.

Společnost Panasonic je světovým lídrem ve vývoji a výrobě elektronických produktů pro širokou škálu spotřebitelských, firemních i průmyslových požadavků. Od svého založení v roce 1918 se společnost globálně rozšířila a nyní řídí přes 500 firem po celém světě, které vykázali konsolidované příjmy přes 68 miliard euro ve fiskálním roce končícím 31. března 2013. Se závazkem sledovat nové hodnoty prostřednictvím inovací napříč všemi divizemi, se společnost se snaží vytvořit lepší život a lepší svět pro své zákazníky. Pro více informací o Panasonic najdete na webových stránkách společnosti http://panasonic.net/