Konica Minolta posiluje své kompetence v oblasti správy elektronických dokumentů

Praha, 2. prosince 2013 – Konica Minolta se stala výhradním distributorem společnosti SourceCode, autora softwaru K2 (www.k2.com) pro Českou republiku. Tento systém doplňuje a rozšiřuje portfolio řešení v oblasti správy dokumentů a napomáhá zákazníkům k zefektivnění procesů a snížení nákladů. Software K2 je možné přímo integrovat do řešení Konica Minolta a nevyžaduje žádné dodatečné investice do úprav firemního IT. (TZ)

„Prostřednictvím softwaru K2 mohou naši zákazníci maximálně zautomatizovat a zrychlit své procesy, např. řízení oběhu dokumentů od jejich pořízení přes schválení až po archivaci. Software umožňuje nejen přiřazení jednotlivých úloh příslušným pracovníkům, ale i komunikaci s ostatními podnikovými informačními systémy. Jde o další nástroj ke zvýšení efektivity a snížení provozních nákladů,“ řekl Aleš Klenka, ředitel divize ECM Konica Minolta Business Solutions Czech a dodal: „Se systémem K2 máme vynikající zkušenosti již řadu let. Proto jsme rádi, že se nám nyní podařilo dosáhnout pozice výhradního autorizovaného distributora pro Českou republiku.“

Moderní software doplňuje řadu řešení na platformě Microsoft SharePoint, která zákazníci Konica Minolta využívají pro správu a ukládání elektronických dokumentů. Systém K2 umožňuje tyto dokumenty efektivně distribuovat a dále řídit. Konkrétně jej lze využít například při schvalování a řízení smluv, faktur, žádanek nebo jakýchkoli jiných dokumentů, které podléhají firemním procesům.

Výrobcem softwaru je společnost SourceCode Technology Holdings, která byla založena v roce 2000 v jihoafrickém Johanesburgu. Zaměřuje se na nabídku softwarových řešení určených k transformaci a zefektivnění podnikového IT a v tomto oboru sbírá pravidelně již deset let významná ocenění. V současné době má tato společnost již 270 zaměstnanců, silnou globální partnerskou síť a přes milion uživatelů ve více než 80 zemích světa.

O společnosti Konica Minolta Holding, Inc.

Konica Minolta je zastoupena v 64 zemích celého světa. Zaměstnává celkem 35 600 zaměstnanců a její výrobky a služby můžete najít na 14 000 obchodních a servisních místech. Centrálu má v Tokiu, evropská centrála sídlí v Hannoveru a americká v Ramsey (New York). Rychlý vývoj všech technologií zajišťuje více než 26 vývojových a technických center.

O společnosti Konica Minolta Business Solutions Czech

Konica Minolta Business Solutions Czech spol. s r. o. je součástí celosvětové sítě a uspokojuje potřeby, které vznikají na českém trhu, a pečuje o české zákazníky. V roce 2005 a 2010 bylo české zastoupení společnosti Konica Minolta vyhlášeno nejlepším zastoupením v evropském regionu, a to především díky kvalitě zákaznických služeb. Pozici na trhu podtrhují i tržní podíly roku 2012 – Konica Minolta je v České republice číslo jedna v produkčním tisku s podílem přes 56 %. Lídrem trhu je i v prodeji barevných multifunkčních zařízení (43,6 %) a prodeji černobílých multifunkčních zařízení (35,4 %). Více informací na www.konicaminolta.cz.