Revoluční koncept předškolního vzdělávání konečně i v ČR

Praha – 10. prosince 2013 – Ve věku, kdy našim dětem začíná tradiční výuka, je již nejdůležitější období pro vývoj mozku dítěte nenávratně pryč. Vědecké studie potvrzují, že dětský mozek nejvýkonněji pracuje v předškolním věku. Možnost urychlit rozvoj schopností svých dětí v těchto kritických letech mají nyní konečně i rodiče v ČR. Česká republika se totiž stává 52. zemí světa, kde bude dětem pomáhat růst americký výukový program FasTracKids. (TZ)

Seznamte se s „předškolním MBA“

V Praze na Těšnově byla pod záštitou amerického velvyslanectví otevřena první česká škola FasTracKids (www.fastrackids.cz). FasTracKids je technologicky nejvyspělejší mezinárodní koncept předškolního vzdělávání založený na nejnovějších výsledcích výzkumů. Kvůli jeho pokročilým metodám bývá často označován také jako „předškolní MBA“. FasTracKids získal za svou práci celou řadu různých ocenění a časopisem Entrepreneur byl například zařazen mezi Top 500 franšízových organizací z celého světa.

Už od roku 1998 připravují certifikovaní instruktoři FasTracKids děti pro školu a život pomocí interaktivních metod a moderních technologií. Děti od 6 měsíců do 8 let se učí rozvíjet kreativní myšlení, řídit tým, řešit problémy a uplatňovat znalosti a dovednosti v každodenním životě. Získají komunikační a řečnické schopnosti a osvojí si i další nezbytné dovednosti současného světa. To všechno zábavnou formou interaktivního dobrodružství, které děti nesmírně baví. A často chytne i samotné rodiče.

Nově otevřená pražská škola FasTracKids využívá jeden z technologicky nejpokročilejších vzdělávacích nástrojů na světě – učící stanice FASTRACK, které kombinují výpočetní techniku, projekci, interaktivní tabuli a dotykové ovládání. Učebny jsou plné barev, aby se děti cítily příjemně. K dispozici je i zázemí pro rodiče, kteří mohou čekat nad šálkem kávy nebo využít plně vybavenou pracovnu s Wi-Fi a tiskárnou. Herna pro děti je samozřejmostí.

Při výuce je ve FasTracKids kladen velký důraz na individuální potřeby a možnosti každého dítěte, protože každé dítě má talent, který je potřeba objevit a rozvíjet. Je zdůrazňováno myšlení před mluvením a v dětech je probouzena zvídavost. V případě základního programu FasTracKids, který je určený pro děti od 3 do 8 let, děti navštěvují školu jednou týdně na dvouhodinový program. Ve třídě je maximálně 8 dětí a kompletní výukový cyklus trvá dva roky. Jednotlivé tématicky zaměřené programy jsou dvouměsíční. Začít je možné prakticky kdykoliv. „Přestože to na první pohled možná nevypadá, cílem je rozvíjet u dětí především měkké dovednosti, tzv. soft skills,“ upřesňuje Martin Chalupský, zakladatel FasTracKids v ČR.

„Jsem velmi ráda, že FasTracKids úspěšně roste po celém světě a stále více a více rodičů oceňuje přínosy našich studijních programů. Věříme, že se nám v České republice podaří změnit pohled na předškolní vzdělávání,“ říká Nancy Faunce, majitelka franšízového konceptu FasTracKids, která si otevření první české školy nenechala osobně ujít.

Výukové plány od profesionálů

Odborníci na vzdělání se shodují, že děti před zahájením školní docházky potřebují vědět víc než jenom základy abecedy či umět počítat do deseti. Řada vědeckých studií potvrzuje, že v předškolním věku pracuje dětský mozek nejvýkonněji a s nástupem do školy se již jeho aktivita začíná snižovat. FasTracKids je díky inovativním postupům a interaktivním metodám v oblasti vzdělávání označováno jako předškolní MBA.

Učební programy FasTracKids jsou určené pro děti od 6 měsíců do 8 let a jsou založeny na učebních plánech, které vychází z práce řady předních vědců, jako je například Howard Gardner z Harvardovy univerzity. Kompletní přehled je k dispozici na stránce: http://www.fastrackids.cz/programy/.

Výrazné zlepšení jen za 2 hodiny týdně

V příjemném a inspirativním prostředí děti výrazně zlepší své komunikační schopnosti, kreativitu, soustředěnost, kritické myšlení a schopnost se lépe a efektivněji učit. National Institute on Out-of-School Time (NIOST) ukázal, že děti navštěvující hlavní výukový program FasTracKids, který trvá pouhé 2 hodiny týdně, zlepšily svou slovní zásobu a sociální dovednosti o 100 až 150 procent rychleji než jejich vrstevníci, kteří do programu FasTracKids nechodili.

„Není žádnou novinkou, že gramotnost a sociální dovednosti dítěte jsou nejsilněji formovány v prvních letech života. Studie ukazují na důležitý vztah mezi dovednostmi, se kterými děti do školy vstupují, a jejich celoživotním akademickým úspěchem. Naše studijní programy jsou připravovány velmi pečlivě a při výuce využíváme techniku odpovídající 21. století,“ dodává Silvie Knížetová, ředitelka vzdělávacího centra FasTracKids v ČR.

Zdarma ukázková hodina v interaktivní třídě 21. století

„Chceme dát rodinám možnost vyzkoušet si na vlastní kůži naše učební programy, proto jsme připravili speciální akci. Na našich webových stránkách www.fastrackids.cz je nyní možné se přihlásit na ukázkovou hodinu zdarma. Kdo přijde do konce roku na ukázkovou hodinu může vyhrát i 2 měsíce výuky zdarma,“ říká Martin Chalupský, zakladatel FasTracKids v ČR.

Pozvánka na den otevřených dveří

Den otevřených dveří se bude konat v sobotu 11. 1. 2014. V pražských prostorách FasTracKids jsou od 10.00 do 17.00 hod. vítány celé rodiny.

FasTracKids
Webové stránky pražské školy FasTracKids najdete na www.fastrackids.cz.

Jejím fanouškem se můžete stát i na Facebooku https://www.facebook.com/FasTracKids