TP-LINK TL-PA6010KIT zajistí přenos dat po elektrických rozvodech s rychlostí až 600 Mbit/s

Česká republika, Praha – 9. 1. 2014 – Společnost TP-LINK, celosvětový dodavatel domácích a SOHO síťových produktů, přináší na pulty českých obchodů sadu powerline adaptérů s označením TL-PA6010KIT. Novinka obsahuje dva kusy zařízení TL-PA6010, jež po zapojení do běžné elektrické zásuvky promění stávající elektrické rozvody ve vysokorychlostní datovou síť s propustností až 600 Mbit/s. Všechny příznivce kvalitní filmové podívané bude jistě zajímat, že takové řešení je dostatečné i pro streamování několika HD nebo dokonce 3D filmů zároveň. (TZ)

Multimediální zábava v každé místnosti

Dvojice zařízení TL-PA6010 dokáže díky technologii HomePlug AV poskytnout stabilní a vysokorychlostní přenos dat na vzdálenost až 300 metrů. Je proto vhodným nástrojem k vytvoření jednotné sítě, k níž může být připojena široká škála domácích zařízení sahající od počítačů a herních konzolí přes set-top boxy, IPTV a tiskárny až po NAS úložiště. Přenášená data jsou navíc šifrována pomocí AES, uživatel proto nemusí mít obavy z ohrožení soukromí a bezpečnosti svých souborů.

Nenápadné a úsporné

Powerline adaptéry TL-PA6010 jsou díky výšce 6,3 cm, šířce 4,7 cm a bílé povrchové úpravě po osazení do elektrických zásuvek velmi nenápadné a nepůsobí rušivým dojmem. Ethernetový port, jehož prostřednictvím jsou data přenášena, se nachází na spodní straně zařízení.

Díky propracovanému úspornému režimu se vyznačují také nízkou energetickou náročností. Pokud určitou dobu nedochází k přenosu nebo příjmu dat, adaptéry automaticky přejdou z provozního režimu do „Power-Saving“ módu a v závislosti na konkrétních podmínkách tak mohou ušetřit až 80 % potřebné elektrické energie.

Snadné zapojení a optimalizace přenosu

Protože zařízení fungují na principu „plug and play“, není k vybudování sítě zapotřebí žádná instalace. Adaptéry stačí pouze připojit do elektrické zásuvky a stisknout tlačítko pro párování. Následně dojde k automatickému vyhledání druhého adaptéru v síti a vzájemnému spárování.

Zařízení dále disponují funkcí QoS (Quality of Service), díky níž jsou schopná optimalizovat přenos dat v závislosti na jejich typu. Uživatel si zvolí, k jakému účelu chce síť v daném okamžiku používat – ať již se jedná o brouzdání na internetu, hraní on-line her, streamování audio/video nebo VoIP – a QoS přizpůsobí parametry přenosu tak, aby co nejvíce vyhovoval zvolenému účelu.

Sadu powerline adaptérů TP-LINK TL-PA6010KIT zakoupíte u obchodních partnerů společnosti TP-LINK za doporučenou koncovou cenu 2313 Kč včetně DPH.

Klíčové vlastnosti

  • Standard HomePlug AV umožňuje datový přenos po elektrické síti rychlostí až 600 Mbit/s do vzdálenosti až 300 metrů.

  • K provozu není zapotřebí žádných nových drátů – jsou využívány stávající elektrické rozvody.

  • Úsporný režim umožňuje ušetřit až 80 % potřebné elektrické energie.

  • Funkce Quality of Service optimalizuje parametry sítě podle typu přenášených dat.

Technické specifikace

Hardwarové specifikace

Standardy a protokoly

HomePlug AV, IEEE802.3, IEEE802.3u, IEEE802.3ab

Rozhraní

1 x gigabitový ethernetový port

Typ přípojky

EU, UK, US

Tlačítka

Párování

LED indikace

Napájení, powerline komunikace, ethernet

Rozměry (š x h x v)

63 x 47 x 40 mm

Spotřeba

< 3 W

Dosah

300 metrů přes elektrický okruh

Softwarové funkce

Modulační technologie

OFDM (PLC)

Šifrování

Powerline: 128bit AES

 

Ostatní

Certifikace

CE, FCC, RoHS

Obsah balení

Dvojice powerline adaptérů TL-PA6010

Ethernetový kabel (2 m)

Disk CD s ovladači, manuálem a dalšími nástroji
Příručka pro rychlou instalaci

Systémové požadavky

Windows 2000/XP/2003/Vista, Windows 7/8, Mac, Linux

Nároky na prostředí

Provozní teplota: 0 ℃ ~ 40 ℃
Teplota pro uskladnění: -40 ℃ ~ 70 ℃
Provozní vlhkost: 10 % ~ 90 % nekondenzující
Vlhkost při uskladnění: 5 % ~ 90% nekondenzující

O společnosti TP-LINK

TP-LINK je celosvětovým dodavatelem síťových produktů dostupných ve více než 100 zemích světa. Za dominantní tržní podíl na čínském trhu a pozici největšího světového poskytovatele WLAN řešení s tržním podílem ve výši 42,29 % (Q1 – 2013) vděčí inovativnímu přístupu oddělení výzkumu a vývoje, efektivní produkci a kvalitnímu řízení. Portfolio společnosti TP-LINK zahrnuje bezdrátové směrovače a adaptéry, bezdrátové přístupové body, 3G směrovače, ADSL modemy, adaptéry pro zapojení do domácí elektrické sítě, IP kamery, print servery, SOHO/SMB směrovače a SOHO/SMB switche. Další informace naleznete ve webové prezentaci společnosti na adrese www.tp-link.com/cz.

Technická podpora k produktům společnosti TP-LINK je v provozu na e-mailech podpora@tplinkpartner.cz nebo support@tplinkpartner.cz. Pro technické dotazy lze využít také hotline na telefonním čísle (+420) 245 008 103. Obě služby fungují v pracovních dnech od 9,00 do 17,00 hodin.