Novým technickým ředitelem (CTO) společnosti VMware byl jmenován Ben Fathi

Praha/Palo Alto, 9. ledna 2014 – Společnost VMware, Inc. (NYSE:VMW), globální lídr v oblasti virtualizačních řešení a cloudové infrastruktury, oznámila jmenování Bena Fathiho do funkce CTO společnosti VMware. Fathi nastoupil do VMware v roce 2012, dosud působil jako senior viceprezident pro výzkum a vývoj. Fathi má zkušenosti s vedením velkých mezinárodních týmů a zajišťováním inovací s důrazem na potřeby zákazníků a kvalitu produktů. Jmenování nabývá okamžité platnosti a Fathi bude přímým podřízeným Pata Gelsingera, CEO společnosti VMware. (TZ)

„VMware se snaží co nejvíce zjednodušit IT napříč celým datovým centrem a díky technologickým expertům, jako je Ben Fathi, se můžeme soustředit na inovace se zárukou kvality a osvědčených produktů,“ uvedl Gelsinger. „Jsem velmi potěšen, že se Ben stal technickým ředitelem (CTO) společnosti VMware a převezme oblast inovací a vývoje produktů, spolupráci s akademickou komunitou a během nadcházejících let povede naši komunitu v oblasti výzkumu a vývoje.“

Fathi má více než 30 let zkušeností v oblasti výpočetní techniky a je odborníkem na vývoj softwaru pro operační systémy. Ve své předchozí funkci v rámci VMware měl coby senior vice prezident pro oblast výzkumu a vývoje na starosti klíčové produkty a produktové inovace pro zajištění vyšší úrovně škálovatelnosti, výkonu a spolehlivosti.

Než nastoupil do VMware, působil Fathi jako senior vice president ve společnosti Cisco a vedl týmy zaměřené na provozní systémy a síťový protokol. Předtím působil 12 let na různých pozicích ve společnosti Microsoft, nejaktuálněji jako vice prezident pro vývoj v divizi pro jádro operačního systému Windows.

Fathi má bakalářský a magisterský titul v oboru počítačových věd a bakalářský titul z psychologie na universitě v Massachusetts.

Fathi vystřídal ve funkci Steva Herroda, který působil jako technologický ředitel VMware v letech 2008 – 2013.

O VMware
Společnost VMware je lídrem v oblasti virtualizačních řešení a cloudové infrastruktury, které umožňují firmám všech velikostí dosahovat lepších výsledků v podnikání v éře cloudu. Zákazníci se na společnost VMware spoléhají při revoluční změně způsobu jak budovat, dodávat a používat informační technologie tak, aby přesně odrážely jejich potřeby. S tržbami ve výši 4,61 miliardy USD v roce 2012 má VMware více než 500 tisíc zákazníků a 55 tisíc partnerů. Společnost sídlí v Silicon Valley a disponuje pobočkami po celém světě. Další informace najdete na www.vmware.com/cz.