Na trh přichází monitor BenQ XL2720Z s novými technologiemi Motion Blur Reduction a Low Blue Light

Praha, 22. 1. 2013 –  Společnost BenQ, průkopník v oblasti profesionálních herních monitorů a jejich významný světový dodavatel, uvedla na trh nový model BenQ XL2720Z. Tento 27“ profesionální herní monitor byl navrhnut a zkonstruován exkluzivně se všemi důležitými inovacemi pro hráče FPS her od Gaming Refresh Rate Optimatization Managementu, přes Flicker-free až ke zcela novým technologiím Motion Blur Reduction a Low Blue Light. (TZ)

Motion Blur Reduction pro plynulý obraz

BenQ XL2720Z je světově první profesionální herní monitor disponující technologií Motion Blur Reduction. Jedná se o technologickou novinku navrženou s ohledem na rozlišení, odezvu a obnovovací frekvenci monitoru, jejímž cílem je zajistit zcela plynulý a nerozmazaný obraz. Tedy klíčové vlastnosti, které mohly doposud odrazovat některé hráče od výměny tradiční CRT obrazovky za novější LCD. S novým BenQ XL2720Z se tak uživatelé nemusí obávat zpoždění v obnovovací frekvenci nebo změny barev pixelu při změně scény, a naopak získají více času na reakci a kvalitnější a ostřejší obraz.

Low Blue Light zajistí lepší ochranu očí

Druhou novinkou představenou s monitorem BenQ XL2720Z je technologie Low Blue Light. Ta má na starost eliminaci škodlivého modrého světelného spektra vysílaného běžnými počítačovými obrazovkami. Hráči tak nepotřebují další speciální ochrany očí, jako jsou například žlutě zabarvená skla brýlí a jejich zážitek může být mnohem delší a zároveň komfortnější.

Z již zavedených funkcí nechybí u BenQ XL2720Z ani možnost nastavení uživatelského prostředí prostřednictvím Gaming Refresh Rate Optimatization Managementu či technologie Flicker-free, eliminující blikání v pozadí ve všech světelných úrovních.

„Nový monitor BenQ XL2720Z a špičkové vlastnosti se kterými přichází, jsou realizací naší vize profesionálního hraní,“ říká Peter Chen, General Manager vývojového centra BenQ a dodává: „Motion Blur Reduction může být nový pojem v herním světě a není pochyb o tom, že je to aktuálně ta největší přednost herních LCD monitorů. Hráči zde najdou jasný rozdíl v přesnosti a plynulosti a už nikdy nebudou chtít pustit BenQ XL2720Z z rukou.“

BenQ XL2720Z bude na tuzemském trhu dostupný na přelomu ledna a února 2014 s doporučenou koncovou cenou 12 999 Kč s DPH pro Českou republiku a 469 euro s DPH pro Slovensko.

Pro více informací o použitých technologiích v monitoru BenQ XL2720Z navštivte:
http://gaming.benq.com/gaming-monitor/xl2720z a www.BenQ.cz

Poznámky pro editory:

O společnosti BenQ Europe

BenQ Europe, regionální zastoupení společnosti BenQ Corporation, působí na hlavních evropských trzích včetně Rakouska, zemí Beneluxu, střední a východní Evropy, Francie, Německa, Itálie, severských zemí, Ruska, Španělska, Švýcarska a Velké Británie. V duchu hesla této značky „Bringing Enjoyment and Quality to Life“ nabízí BenQ Europe širokou škálu produktů s integrovanými technologiemi: digitální projektory, LCD monitory, LCD TV a digitální fotoaparáty. Díky spojení nadšení a profesionality, dokonalosti a realizace, péče a příspěvků je BenQ jedničkou na světovém trhu DLP® projektorů a patří mezi 3 firmy s největším podílem na trhu projektorů ve více než 22 zemích Evropy. Kromě toho je společnost BenQ Europe specialistou na LED monitory a patří mezi 5 firem s největším podílem na trhu monitorů v různých zemích.

O společnosti BenQ Corporation

BenQ Corporation, přední dodavatel síťových lifestyle digitálních zařízení, je všestranná společnost, která vyniká zejména v oblasti designu produktů, zobrazovacích technologií a mobilních technologií. BenQ nabízí bezkonkurenční šíři a hloubku lifestyle produktů a integrovaných technologií napříč platformami v duchu hesla značky „Bringing Enjoyment and Quality to Life“, včetně digitálních projektorů, LCD monitorů, notebooků, netbooků, All-in-One PC, LCD displejů, digitálních fotoaparátů, paměťových zařízení, čteček e-knih, mobilních telefonů, paměťových médií a zařízení standardu HID, jako jsou například myši a klávesnice.

O skupině BenQ Group

BenQ Group je v současnosti složena z nezávisle fungujících společností, které sdílejí zdroje a využívají vzájemných synergických efektů. Mezi společnosti skupiny BenQ Group patří BenQ Corporation, AU Optronics Corporation (patří mezi 3 nejlepší světové výrobce velkorozměrových TFT-LCD panelů), Qisda Corporation, Darfon Electronics Corporation, BenQ Materials Corp., BenQ Guru Software Co., BenQ Hospital, BrightView Corp., Cando Corporation, Daxin Materials Corp., Darwin Precisions, Ltd, Dazzo Technology Corp., Forhouse Corp., SiPix Imaging, Lextar Electronics Corp., Raydium Semiconductor Corp., Trident Medical Corp. a Wellypower Corp.