iHC a iMM je OK do RD i 3+kk

Holešov, 30. 1. 2014 – společnost ELKO EP, lídr v oblasti chytrých elektroinstalací, přichází s kombinací, která bydlení v chytrém domě posouvá do daleké budoucnosti. Server iMM propojuje téměř všechny technologie v domě a s aplikacemi iHC pro mobilní telefony a tablety je můžete ovládat odkudkoli na světě. (TZ)

iMM Client rozšiřuje systém sběrnicové elektroinstalace iNELS a umožňuje do systému integrovat zařízení třetích stran a ty pak ovládat nejen z aplikací iHC, ale také z televizní obrazovky. Zařízeními třetích stran se rozumí spotřebiče vybraných značek. U těchto spotřebičů na rozdíl od ostatních, které je možné pouze zapnout a vypnout, se dají přes určitá komunikační rozhraní (například RS232, 485, Ethernet) ovládat všechny jejich funkce a zároveň zobrazovat jejich stav. Audio, video, klimatizace, rekuperace, kamery, dveřní hlásky (IP interkomy), zobrazení dat z meteostanic, měření a vizualizace energií, přímé připojení na domácí spotřebiče. Chytré spotřebiče najdete dnes prakticky všude.

       Multimediální server mimo jiné umožňuje sdílení fotografií, hudby, videí, televizí a internetu do takzvaných videozón. Videozónou se rozumí televize, na níž si můžeme kromě sledování TV programů také prohlížet fotografie, pouštět hudbu nebo filmy z centrálního úložiště a navíc se z ní dá ovládat celá elektroinstalace. Na přehledném floorplánu (půdorysu bytu nebo domu) se zobrazují srozumitelné ikonky jednotlivých prvků systému. Prostřednictvím televizoru lze ovládat a monitorovat všechny prvky v rámci systému iNELS.

       Server iMM toho však umí mnohem víc. Během sledování oblíbeného pořadu můžete zkontrolovat obraz bezpečnostních kamer, nastavit klimatizaci nebo promluvit s návštěvou, která zazvoní před domem. S aplikacemi iHC, které jsou určeny pro ovládání elektroinstalace iNELS a z telefonů a tabletů s operačním systémem Android a iOS má uživatel dům kdykoli a pohodlně pod kontrolou, ať je doma nebo mimo svůj domov.

###

Společnost ELKO EP je jedním z nejvýznamnějších evropských hráčů v oboru elektroinstalací. Sortiment společnosti prošel dynamickým vývojem, od prosté výroby klasických elektronických modulových přístrojů, přes vývoj a realizaci bezdrátového řešení až k sofistikovanému systému inteligentní elektroinstalace včetně řízení multimédií v celém domě. V roce 2011 dosáhlo ELKO EP tržby ve výši 341 milionů korun. V roce 2012 se stalo Firmou roku ve Zlínském kraji.

Informace o společnosti ELKO EP www.elkoep.cz, vše o produktu iNELS je na www.inels.cz nebo na https://www.facebook.com/#!/iNELSJednouNohouDoma