Novinky ve splátkovém prodeji T-Mobile

Praha, 31. ledna 2014 – T-Mobile od prvního únorového dne vylepší podmínky splátkového prodeje mobilních zařízení. Zákazníci operátora si již budou moci na splátky zakoupit kterékoli mobilní zařízení z jeho nabídky. Dále se zjednodušuje výběr doby splácení a odpadá nutnost skládat zálohu. (TZ)

„Uplynulých devět měsíců ukázalo, že prodej mobilních zařízení na splátky bez navýšení naši zákazníci hojně využívají. Aktuálními úpravami ve splátkování jim chceme tento způsob pořízení telefonu či tabletu usnadnit a zároveň rozšířit nabídku i o modemy a další zařízení,“ říká Dana Tomášková, ředitelka marketingu T-Mobile pro segment domácností.

Výběr doby, po niž budou klienti zařízení splácet, se sladí s trváním běžné smlouvy, tedy na 12 a 24 měsíců. K dispozici ale bude také varianta na 6 měsíců pro ty, kteří budou chtít zařízení splatit dříve.

Nově již také zákazníci nebudou muset skládat zálohu – místo toho zaplatí první splátku jako akontaci, jejíž výše je odvislá od kupovaného zařízení i typu smluvního vztahu. Druhá splátka se již hradí v rámci faktury stejně, jako tomu bylo dříve, přičemž splátky se rozpočítají na základě akontace a zvolené doby splácení. I nadále zůstává v platnosti zvýhodnění stávajících zákazníků operátora, kteří mohou u vybraných zařízení složit akontaci ve výši pouze jedné koruny. Sjednocují se tak pravidla nabídky mobilních zařízení.

Splátkový kalendář je dostupný všem zákazníkům, pokud obnovují či nově uzavřou s operátorem smlouvu na dobu určitou. Splátkový prodej bude klientům umožněn přes všechny prodejní kanály, tedy i přes eShop. Zatímco dosud se tato forma prodeje týkala jen mobilních telefonů a vybraných zařízení, nyní se bude vztahovat již na všechny mobilní přístroje v nabídce operátora. Současně u této skupiny produktů dojde k ukončení prodeje s dotovanými cenami a s podmínkou minimálního měsíčního plnění. Dotace i nadále zůstává u fixních zařízení.

O společnosti

Společnost T-Mobile Czech Republic působí na českém trhu od roku 1996. K 30. září 2013 společnost obsluhovala téměř 5,7 milionu mobilních zákazníků a zůstává tak jedničkou na českém mobilním trhu. T-Mobile je integrovaným operátorem: vedle mobilních a fixních telekomunikačních služeb nabízí ICT služby a satelitní T-Mobile Televizi.

T-Mobile se dlouhodobě zaměřuje na kvalitu svých služeb. Nezávislé testy opakovaně potvrzují, že T-Mobile je leaderem v kvalitě jak v oblasti 2G a 3G (UMTS FDD) dat, tak i v případě hlasových služeb v síti GSM. Od svého založení společnost klade důraz také na vynikající péči o své zákazníky a korektní chování k obchodním partnerům, zaměstnancům a životnímu prostředí. T-Mobile je mimo jiné držitelem ocenění Zaměstnavatel roku i desetiletí, Firma roku: Rovné příležitosti či ceny Via Bona za zapojování zaměstnanců do dárcovství a dobrovolnictví. V roce 2012 časopis World Finance vyhlásil T-Mobile Czech Republic Nejlepším mobilním operátorem ve východní Evropě.

T-Mobile je hrdým organizátorem projektu Rozjezdy roku, celorepublikového programu podpory začínajících podnikatelů. Aktivity určené primárně neziskovým organizacím zastřešuje Fond T-Mobile. Více informací najdete na www.rozjezdyroku.cz a www.prosvetkolemnas.cz.

T-Mobile je členem mezinárodní telekomunikační skupiny Deutsche Telekom. Zákazníci díky mezinárodnímu zázemí mohou v zahraničí počítat s dostupností služeb, na něž jsou zvyklí z domova, či využít jednotné a velmi výhodné ceny za volání.

Další informace o společnosti: www.t-press.cz nebo www.t-mobile.cz.