PowerShot SX700 HS – nejštíhlejší fotoaparát s 30násobným optickým zoomem

PRAHA, 12. února 2014 – Značka Canon přichází se svým dosud nejštíhlejším digitálním fotoaparátem s 30násobným optickým zoomem, modelem PowerShot SX700 HS.  Novinka je spojením špičkových inovací z oblasti objektivů a precizně navrženého tenkého kompaktního těla. Nový fotoaparát umožňuje vytvářet velmi ostré a vysoce kvalitní fotografie i živé filmy Full HD s rychlostí až 60 snímků za sekundu. Množství tvůrčích režimů dodá snímkům další originální rozměr.  Zdokumentované okamžiky pak lze jednoduše sdílet, a to díky integrované Wi-Fi konektivitě s podporou technologie NFC. (TZ)

Zachyťte na svých cestách každičký detail

Nový fotoaparát se může pochlubit výjimečnou všestranností v překvapivě kompaktním a tenkém těle s šířkou pouhých 34,8 mm. Pomocí precizně zpracovaného objektivu s 30násobným zoomem můžete snadno zachytit velmi jemné detaily, a to i u vzdálenějších objektů. Ohnisková vzdálenost 25 mm umožňuje vytvářet nádherné širokoúhlé krajinky. V situacích, kdy už 30násobný optický zoom nestačí – například při focení volně žijících zvířat z velké vzdálenosti – je k dispozici Canon ZoomPlus. Tato jedinečná technologie zvětšuje rozsah přiblížení až na 60násobek, a to samozřejmě při zachování plné obrazové kvality. Využít můžete i asistenta pro výběr kompozice během zoomu (Zoom Framing Assist), který vám umožní udržet v zorném poli snímaný objekt i v případě focení s maximální ohniskovou vzdáleností.

Nový fotoaparát PowerShot SX700 HS zachytí každičký detail v ohromující kvalitě bez ohledu na to, zda fotíte například východ slunce nebo večeři při svíčkách. Na špičkových výsledcích s ostrými detaily a realistickými barvami se vedle uznávaného sytému Canon HS podílí především nejnovější generace obrazového procesoru DIGIC 6 a vysoce citlivý snímač CMOS se 16,1 milióny pixelů. Určitě přitom oceníte, že stejně kvalitní výsledky získáte i při špatných světelných podmínkách.

Za každé situace se díky optickému stabilizátoru obrazu s inteligentní IS technologií můžete spolehnout na to, že vaše snímky budou vždy ostré a čisté. Inteligentní IS technologie provádí analýzu vašeho záběru a chytře se přizpůsobuje osmi rozdílným scénám – ať již jde o záběry vodních sportů při slunečním světle nebo nádherných květin z naprosté blízkosti – a automaticky upravuje režim stabilizace. Výsledné fotografie i filmy jsou tak vždy ostré a stabilní.

Sdílejte příběhy s okolním světem

S novým fotoaparátem PowerShot SX700 HS můžete o svých zážitcích velmi snadno „vyprávět“ přátelům i rodině, a to zejména díky vestavěné Wi-Fi konektivitě. Fotografie i filmy můžete na vašich oblíbených sociálních sítích – jako je Facebook, Twitter nebo YouTube – sdílet doslova jen v několika jednoduchých krocích. Stačí stisknout tlačítko Mobile Device Connect a fotoaparát se připojí k vašemu chytrému telefonu nebo tabletu. Další možností je využívat technologii NFC – pak stačí, aby se obě zařízení dotkla a aplikace CameraWindow propojení zahájí zcela automaticky.

Integrovaná Wi-Fi konektivita umožňuje také fotit vzdáleně z chytrého telefonu. Tato možnost je naprosto ideální ve chvíli, kdy jako fotograf chcete být součástí výsledného snímku. K dispozici máte i zálohovací funkci Image Sync, pomocí které můžete snímky přenášet nejen přímo do osobního počítače, ale také do cloudových úložišť včetně Canon iMAGE GATEWAY, Flickr nebo Google Drive. A co víc – pro ty, kteří si chtějí zapamatovat, kde fotky nebo filmy pořídili, umožňuje fotoaparát PowerShot SX700 HS každý snímek opatřit informacemi o vaší poloze při focení či natáčení pomocí funkce GPS přes mobilní telefon.

Zachyťte každou zábavu ve Full HD filmech

Chcete-li si uchovat živé vzpomínky po mnoho let, můžete využít nahrávání filmů ve skutečně fascinujícím formátu Full HD 1080p. Mezi fotografováním a filmováním přepínáte snadno stiskem jediného tlačítka Movie Record. Fotoaparát PowerShot SX 700 HS díky výkonu obrazového procesoru DIGIC 6 umožňuje nahrávání videa rychlostí 60 snímků za sekundu, navíc s vysoce kvalitním stereofonním zvukem. Pětiosý vylepšený dynamický režim stabilizátoru obrazu navíc zajišťuje, že vaše filmy budou stabilizované a ostré bez ohledu na natáčecí prostředí – od zápasu plážového volejbalu až po pouštění draka. Fotoaparát vytváří filmy ve formátu MP4, takže je můžete okamžitě přehrávat na různých zařízeních nebo je umístit na sociální sítě a zpřístupnit je přátelům, ať jste právě kdekoliv.

Nový fotoaparát nabízí i funkci Hybrid Auto, která umožňuje vytvářet kratší přehledová videa. Tato funkce automaticky pořizuje čtyřvteřinové filmové klipy před a po stisknutí spouště. Všechny snímky a klipy pak lze spojit do jednoho rozmanitého příběhu, díky kterému můžete zaznamenaná dobrodružství opět prožít pohledem na pohyblivé sekvence.

Na tvůrčí způsoby jděte chytřeji

Tvůrčí fotografové mohou využívat i automatický režim Creative Shot, který během každého stisknutí spouště vytvoří několik jedinečných snímků. Celkem je na výběr mezi 46 kreativními efekty čtyř typů: monochromatické efekty, retro efekty, speciální efekty a přirozené efekty. Jednoduše si vyberte kategorii a fotoaparát PowerShot SX700 HS vytvoří šest rozdílných snímků na základě typu efektu, který jste si zvolili.

Klíčové vlastnosti PowerShot SX700 HS

 • Ultra kompaktní fotoaparát s 30násobným zoomem

 • Objektiv s ohniskovou vzdáleností 25 mm

 • Snímač CMOS a obrazový procesor DIGIC 6

 • Systém HS se 16,1 miliony pixelů

 • Technologie inteligentního IS s pětiosým dynamickým režimem

 • Wi-Fi konektivita s podporou NFC

 • Filmy Full HD (60 snímků za sekundu)

 • Displej s úhlopříčkou 7,5 cm (3,0 palce) PureColor II G LCD (přibližně 922 000 bodů sRGB)

 • Tvůrčí režimy

 • Funkce Hybrid Auto a Smart Auto

 • Ruční režim, režim s předvolbou clony a režim s předvolbou času

 • Vysokorychlostní focení

– KONEC –

O společnosti

Společnost Canon Europe je dceřinou společností japonské společnosti Canon Inc., předního světového inovátora a poskytovatele fotografických a zobrazovacích technologií.

Společnost Canon, Inc., byla založena v roce 1937 a již více než 70 let úspěšně působí v oblasti výzkumu a vývoje optických systémů.

Další informace o společnosti Canon Europe a Canon CZ jsou k dispozici na www.canon.cz.