Huawei představuje na MWC 2014 ve světové premiéře první mobilní LTE Cat6 wifi hotspot

Praha, Česká republika, 25. února 2014/Barcelona, Španělsko, 23. února 2014: Společnost Huawei, přední poskytovatel řešení v oblastní informačních a komunikačních technologií (ICT), představila na MWC 2014 HUAWEI E5786, první mobilní LTE Cat6 wifi hotspot na světě. HUAWEI E5786, který umožňuje stahování až rychlostí 300 Mbps, předznamenává začátek nové éry na poli datového připojení LTE. (TZ)

„Jako přední společnost v oblasti mobilního širokopásmového připojení a sítí LTE společnost Huawei optimalizuje kompatibilitu mezi sítěmi a zařízeními. HUAWEI E5786 umožňuje lidem využívat nepřetržité vysokorychlostní připojení s maximální kvalitou signálu,“ uvedl Richard You, generální ředitel Huawei Consumer Business Group. „Zařízením HUAWEI E5786 uspokojuje Huawei rostoucí poptávku spotřebitelů pro rychlém a spolehlivém připojení bez ohledu na čas a místo.“

HUAWEI E5786 nabízí velmi rychlé připojení o rychlosti 300 Mbps, která patří k nejvyšším v odvětví. Dokonale se hodí např. pro stažení filmu v HD kvalitě za 30 sekund nebo nahrání videa na YouTube za pouhých pět či šest sekund. HUAWEI E5786 je první mobilní wifi zařízení, které podporuje WiFi 802.11ac 2×2 MIMO a jeho 2.4G/5G dvoupásmovou a dvojitou anténu a nabízí jednu z nejlepších konfigurací wifi na světě. Společně s přenosovou agregací a využitím vysokých frekvencí, které rozšiřují kapacitu pásma, poskytuje HUAWEI E5786 vynikající stabilitu spojení.

HUAWEI E5786 poskytuje připojení až pro 10 zařízení s wifi a obsahuje výkonnou 3000 mAh baterii, která nabízí 10 hodin provozu v režimu LTE nebo 500 hodin v pohotovostní režimu. Zařízení disponuje jedinečnou technologií pro úsporu energie, která zvyšuje výkon o více než 30 procent ve srovnání s jinými výrobky ve stejné třídě. HUAWEI E5786 umožňuje také zpětné dobíjení smartphonů a udržuje vaše zařízení déle v provozu.

Hotspot HUAWEI E5786 designově vychází z tvaru obouku duhy. Je velmi tenký, má na tloušťku pouze 15,9 mm, je kompaktní a dokonale vyvážený s hmotností pouhých 145 g. Má intuitivní design a ovládání s funkcí „press and play“. Na interaktivním uživatelském rozhraní lze kdykoli číst SMS zprávy, sledovat datový provoz a stav baterie, a také nasavit automatické odpojování a úsporný režim. Tyto funkce lze ovládat i dálkově pomocí chytrého telefonu a aplikace „Huawei Mobile WiFi“. HUAWEI E5786 má elegantní, transparentní a znakový displej s dvojitě lisovanou plastovou ochrannou lištou pro zvyšení odolnosti. Zařízení podporuje rozhraní Micro USB 3.0, které umožňuje superrychlý přenos dat. Nabití trvá pouhé tři hodiny a zařízení se spustí během pěti sekund.

HUAWEI E5786 bude k dispozici v černém provedení a bude dostupné na vybraných evropských trzích, v Austrálii, na Středním východě a v Rusku od května 2014.

– konec –

O Huawei Consumer Business Group

Ke konci roku 2013 se výrobky a služby Huawei používají ve více než 140 zemích a slouží více než třetině světové populace. Huawei rovněž po celém světě založila více než 16 výzkumných a vývojových center, mimo jiné ve Spojených státech, Německu, Švédsku, Rusku, Indii a Číně. Spotřebitelská divize patří mezi tři hlavní divize společnosti Huawei. Nabízí řadu výrobků, mezi něž patří mobilní telefony, mobilní širokopásmová zařízení, domácí zařízení a cloudové služby. Společnost Huawei se umístila na třetím místě v celosvětovém prodeji chytrých telefonů za rok 2013 a vykázala největší nárůst prodaných jednotek mezi předními prodejci. Cílem této divize je prostřednictvím společnosti Huawei přinášet nejnovější technologie spotřebitelům, nabízet celý svět možností a vytvářet mimořádné zážitky pro lidi na celém světě.

Pro více informací navštivte Huawei na consumer.huawei.com/cz.

Aktuální informace ze světa Huawei Consumer BG naleznete denně aktualizované na:

Facebook – CZ/SK: www.facebook.com/HuaweideviceCZSK

Twitter: www.twitter.com/HuaweiDevice

Google+: plus.google.com/+HuaweiDeviceCo

YouTube: www.youtube.com/user/HuaweiDeviceCo

Flickr: www.flickr.com/photos/Huaweidevice