Fortinet rozšiřuje Next Generation Firewall (NGFW) o silnou autentizaci a ochranu před pokročilými hrozbami

Praha, 26. února 2014  – Společnost Fortinet® (NASDAQ: FTNT), světový dodavatel špičkových síťových řešení, oznámila významnou aktualizaci svého FortiOS, operačního systému pro zabezpečení sítí, spolu s novými verzemi produktů s integrovanými funkcemi pro reporting, ochranou před pokročilými hrozbami (APT) a silnou autentizací. Tato nová verze zdůrazňuje vizi Fortinetu o rozšíření funkcionality next generation firewallu (NGFW) s cílem řešit výzvy, kterým čelí dnešní společnosti včetně stále složitějších kybernetických hrozeb. Zařízení FortiGate společnosti Fortinet, která již nyní nabízejí oproti konkurenci řádově pětkrát vyšší rychlost, s příchodem nové verze systému ještě zvyšují svou konkurenční výhodu v oblasti výkonu i kvality zabezpečení. (TZ)

Přednosti systému FortiOS

FortiOS 5 je operační systém určený pro platformu FortiGate. Nabízí širokou škálu špičkových bezpečnostních funkcí i rozsáhlé možnosti konfigurace. Právě oznámený FortiOS 5 mj. umožňuje výkonnější kontrolu provozu přes protokol SSL, rozšířené funkce pro reporting a těsnější integraci s komponentami FortiAuthenticator a FortiSandbox, což umožňuje bezproblémovou silnou autentizaci a ochranu před pokročilými hrozbami.

Adam Hils, ředitel výzkumu ve společnosti Gartner, v této souvislosti uvádí: „Dodavatelé zabezpečení musejí reagovat na rostoucí provoz přes protokol SSL. Méně než 20 % organizací, ačkoliv používají firewally, systémy pro prevenci průniku (IPS) nebo řešení pro jednotnou správu hrozeb (UTM), dokáže dešifrovat příchozí či odchozí provoz SSL.“ Společnost Gartner přitom odhaduje, že v roce 2017 bude víc než polovina útoků proti podnikům využívat šifrovaný provoz; dnes tento způsob pro obcházení ochrany používá méně než 5 % útoků.

Nové verze dalších zařízení

Spolu s aktualizací systému FortiOS oznámila společnost Fortinet také nové verze zařízení FortiAnalyzer-3500E a FortiAuthenticator-1000D. FortiAnalyzer-3500E nyní nabízí úložnou kapacitu až 24 TB (lze upgradovat na 48 TB), poskytuje lepší přehled nad chováním sítě
a zahrnuje přednastavené funkce pro reporting. Zařízení FortiAuthenticator-1000D (řešení pro autentizaci, mj. i v souvislosti s trendem BYOD) nyní podporuje až 10 000 uživatelů.

Společnost Fortinet rovněž uvádí nový FortiSandbox-1000D. Jedná se o reakci na situaci, kdy stále více organizací nedůvěřuje tradičním bezpečnostním řešením a snaží se jednotlivé procesy a části sítě od sebe izolovat pomocí sandboxů. FortiSandbox-1000D lze nasadit jak samostatně, tak i jako rozšíření pro zařízení FortiGate nebo FortiMail; protože podporuje širokou škálu bezpečnostních funkcí a protokolů, přispívá ke snížení celkové složitosti bezpečnostních řešení. FortiSandbox-1000D podporuje rovněž virtualizovaná prostředí a nabízí zdokonalené funkce pro detekci škodlivých aktivit.

Další zdroje Fortinet na webu:

Přihlášení k odběru zpráv: http://blog.fortinet.com/feed/

Twitter: www.twitter.com/fortinet
Facebook: www.facebook.com/fortinet

YouTube: http://www.youtube.com/user/SecureNetworks

O společnosti Fortinet

Společnost Fortinet (NASDAQ: FTNT) chrání sítě, uživatele i data před neustále se vyvíjejícími hrozbami.  Společnost je předním světovým dodavatelem výkonných síťových bezpečnostních řešení, která umožňují podnikům i vládám konsolidovat a integrovat různorodé technologie bez omezení výkonu celého řešení. Na rozdíl od nákladných, nepružných a málo výkonných alternativ, umožňují řešení společnosti Fortinet zákazníkům využívat nové technologie i obchodní příležitosti a současně chránit klíčové systémy a data. Podrobnější informace viz www.fortinet.com.