MasterCard a Syniverse přinášejí mobilním zákazníkům bezpečnost a klid

Barcelona 26. února 2014 – Na Světovém kongresu Mobile World představily společnosti MasterCard a Syniverse svůj společný projekt k posílení platební bezpečnost a přinesly tak klientům při mezinárodních transakcích větší pohodlí. Stovky milionů spotřebitelů, kteří cestují do zahraničí se svými mobilními zařízeními, mohou bez starostí nakupovat a nemusí se obávat se o bezpečnost uskutečněných transakcí. A to díky provázání nastavení platebních karet s geolokací v mobilních zařízeních.   (TZ)

Unikátní spolupráce má za cíl snížení podvodů s platebními kartami, které se odehrávají právě při přeshraničních transakcích. MasterCard a Syniverse jsou v současnosti v pilotní fázi projektu, který umožní provést platbu pouze tehdy, pokud bude připojen mobilní přístroj držitele karty v konkrétní geolokaci. Zákazník tedy tímto způsobem získá nad správou svých financí další bezpečnostní nadstavbu. Díky potvrzení, že místo prodeje a lokace mobilního zařízení držitele karty jsou totožné, snižují finanční instituce riziko nevhodných zamítnutí či protiprávních poplatků.

„Tato spolupráce dvou globálních lídrů v oblasti technologií je skutečně převratná a otevírá celou řadu nových možností pro koncové uživatele. Spojením rychlosti a inteligence naší globální sítě a jejich kombinací s geolokačním řešením, umožníme vaší kartě MasterCard pracovat přesně tam, kde se právě nacházíte vy a váš telefon, ať už je to kdekoliv,“ říká Hany Fam, prezident globálních strategických aliancí MasterCard.

Klienti by mohli mít ve chvíli příjezdu do zahraničí k dispozici výběr předpřipravených balíčků dat, které budou moci zakoupit přímo ze svých telefonů. Každý měsíc vycestuje ze své rodné země zhruba 75 milionů uživatelů mobilních telefonů, ale z toho jich 70 % vypíná po příjezdu do zahraničí telefon ve snaze vyhnout se poplatkům za roaming.

Data pocházející z geolokace klientů můžou navíc přinést další možnosti nad rámec zvýšené platební bezpečnosti. Spolupráce s MasterCard a Syniverse, spočívající v zahrnutí prvku geolokace, umožní poskytovatelům mobilních služeb a obchodním značkám přesněji zacílit kampaně a zvýšit tak jejich relevanci. Tyto nabídky ve formě dobře načasovaných textových zpráv můžou oslovit zákazníky, kteří se právě nacházejí v těsné blízkosti konkrétních obchodů. Podle průzkumu, uskutečněného ekonomy ze SEEC pro Syniverse, existuje v oblasti poskytování dat o koncovém uživateli obchodníkům tržní potenciál odhadovaný na téměř 44 miliard dolarů.

„Další fáze vývoje mobilních technologií vede přes expanzi různorodých hráčů na tomto trhu. Právě jedinečnost pozice společnosti Syniverse v tomto systému nám umožňuje sloužit jako mobilní most. Zůstáváme sice věrni naší tradiční spolupráci s mobilními operátory. Zároveň však rozvíjíme spolupráci s dalšími významnými firmami, což přináší našim zákazníkům nové možnosti a mobilním operátorům nové příležitosti jak zvýšit tržby. Současně to také vede k posílení loajality zákazníků,“ uvádí Jeff Gordon, prezident a výkonný ředitel společnosti Syniverse.

S téměř dvěma miliardami karet v oběhu zpracovává MasterCard, společnost s nejpokročilejším systémem platebních technologií na světě, 65 000 transakcí každou minutu. Firma Syniverse v současnosti dosáhla celosvětově více než pěti miliard mobilních zařízení provozovaných skrze tisícovku poskytovatelů mobilních služeb.

O společnosti MasterCard

MasterCard (NYSE: MA), www.mastercard.com, jednička v inteligentních, pohodlných a bezpečných platbách, zajišťuje fungování nejrychlejší procesní sítě platebních transakcí na světě. Propojuje uživatele, finanční instituce, firmy, vlády a společnosti ve vice než 210 zemích a územích. Produkty a řešení MasterCard dělají každodenní obchodní aktivity – jako nakupování, cestování, řízení byznysu a financí – jednodušší, bezpečnější a efektivnější pro každého. Následujte nás na Twitteru @mastercardnews, diskutujte s námi na The Heart of Commerce Blog a odebírejte naše novinky.

O společnosti MasterCard

Syniverse umožňuje mobilním zařízením fungovat napříč celým mobilním ekostystémem, včetně více než 1500 poskytovatelů služeb, podniků, ISP poskytovatelů a dodavatelů aplikací v téměř 200 zemích a teritoriích. Přinášíme inovativní cloudová řešení, která garantují nejlepší služby koncovým zákazníkům pomocí nepřetržitých služeb poskytovaných v reálném čase. Po více než 25 let se Syniverse snaží zjedodušovat složité a dostát svému závazku mobility – jednoduché, vzájemně provázané služby kdykoliv a kdekoliv. Pro více informací jděte na www.syniveerse.com, následujte Syniverse na Twitteru nebo na Facebooku.