Řešení Infor pomáhá společnosti OTK GROUP posílit svou pozici na polygrafickém trhu ve střední Evropě

PRAHA – 26. února 2014 – Společnost Infor, přední poskytovatel podnikového aplikačního softwaru s více než 70 000 zákazníky, oznámila, že společnost OTK GROUP, přední dodavatel flexibilních obalů a nápojových etiket ve střední Evropě, využívá řešení Infor M3 ke zlepšení výrobní efektivity a rychlejší reakci na rozmanité požadavky zákazníků. Systém Infor M3, který implementovala firma OR-NEXT, partner Infor na českém trhu, přinesl optimálnější řazení výrobních zakázek a větší pružnost na změny na velmi konkurenčním polygrafickém trhu. (TZ)

OTK GROUP podniká na trhu, který vyžaduje rychlost a flexibilitu. Společnost se musí vyrovnávat s náročnými požadavky zákazníků, plnit nejrozmanitější zakázky a především dodávat včas. Naprosto běžná jsou změnová řízení dle požadavků zákazníka i během výroby zakázky. Celý komplexní proces od vývoje přes výrobu až po expedici musí být realizován především rychle a efektivně.

Řešení Infor M3 v současnosti pokrývá oblasti financí, výroby, skladového hospodářství a logistiky. Infor M3 ve spolupráci se speciální výrobní aplikací a na základě výrobních, nákupních a odbytových objednávek a informací o skladových zásobách plánuje výrobu a řazení zakázek na strojích. Systém co nejefektivněji rozvrhne výrobu a vytvoří optimální fronty zakázek na strojích.

Systém dokáže zpracovat nejrůznější výrobní parametry a požadavky zákazníků na výrobu v řádu minut a pomáhá tak firmě se udržet na špici trhu v konkurenci s německými, polskými a ruskými tiskárnami. Výrobní výkony jsou kontrolovány na denní bázi, je možné identifikovat prostoje jak denně, tak v měsíčním průměru, lze kontrolovat čistou výrobu, spotřebu materiálu, naplněnost apod. Obchodníci mohou kalkulovat již v terénu a zadávat výrobní požadavky přímo do systému. Manažeři mají k dispozici přehledné a přesné reporty umožňující efektivnější řízení firmy.

Komentář OTK GROUP

„Velkou výhodou systému Infor M3 je produktový konfigurátor, který lze nastavit na jakýkoliv výrobní proces,“ řekl Miloš Kačer, IT manažer společnosti OTK GROUP. „S ohledem na vlastnosti výrobku a technologické možnosti tento konfigurátor automaticky generuje kompletní výrobní data, včetně výpočtu doby výroby a spotřeby materiálu. Řešení Infor M3 se ukázalo jako ideální platforma pro náš typ výroby.“

Komentář Infor

„OTK GROUP je příkladem úspěšného využívání informačního systému k obchodním cílům a ke zvyšování konkurenceschopnosti podniku,“ řekla Monika Vitásková, Channel Manager ve společnosti Infor Česká republika. „Rovněž jsou ukázkou prověřených výrobních funkcionalit systému Infor M3 a jeho schopnosti rychle plánovat a rozvrhovat výrobu.“

O OTK GROUP

S dlouholetou tradicí sahající až do roku 1879 je společnost OTK GROUP předním hráčem polygrafického trhu ve střední a východní Evropě. K hlavním produktům patří flexibilní obaly, grafické nápojové etikety, samolepicí etikety a další. Roční obrat OTK GROUP činí 1,3 miliardy Kč, společnost zaměstnává zhruba 450 pracovníků.

Aktuální informace

O společnosti Infor

Infor zásadně mění způsob sdílení a využívání podnikových informací, a pomáhá tak více než 70 000 zákazníkům ve 194 zemích zefektivňovat podnikání, řídit obchodní růst a rychle se přizpůsobovat změnám v oblasti obchodní poptávky. Infor nabízí odvětvově-specifické aplikace a sady vyznačující se rychlostí a inovativním, uživatelsky zaměřeným designem, který je jednoduchý, přehledný a elegantní. Infor poskytuje flexibilní způsoby nasazení softwaru, které nabízejí nejrůznější možnosti jeho provozování, včetně cloudu, on-premise či hybridního modelu. Více informací naleznete na www.infor.com.

Zákazníky společnosti Infor je:

 

  • 19 z 20 největších leteckých výrobců

  • 12 ze 13 největších firem z high-tech průmyslu

  • 10 největších farmaceutických společností

  • 84 ze 100 automobilových subdodavatelů

  • 23 z 50 největších amerických nemocnic

  • 43 z 50 největších průmyslových distributorů

  • 26 z 35 největších globálních maloobchodních řetězců

  • 5 z 10 největších pivovarů