NETGEAR představil dva nové kabelové modem routery

Praha, 27. února 2014 — Společnost NETGEAR®, Inc. (NASDAQGM: NTGR), globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy a poskytovatele služeb, přidala do svého portfolia kabelových modem routerů dva nové modely N600 Dual-Band WiFi Cable Modem Router (C3700) a N300 WiFi Cable Modem Router (C3000). Tyto univerzální přístroje obsahují v jednom těle výkonný kabelový modem DOCSIS® 3.0 zajišťující nejrychlejší kabelový přístup na internet, a vysokorychlostní N300/N600 802.11n Wi-Fi router. (TZ)

Díky podpoře aplikace NETGEAR genie® nabízí oba modem routery velmi jednoduché zprovoznění a správu. Automatická instalace se postará o konfiguraci kabelového internetového připojení, takže během chvilky budou moci uživatelé využívat plynulejší streamování HD videí, filmů či hudby, senzitivnější hraní online her či rychlejší stahování souborů. Po dokončení instalace získají uživatelé nejen vylepšené a rychlejší širokopásmové připojení k internetu, ale díky nákupu přístroje mohou přestat platit případné poplatky za pronájem modemů poskytovatelům internetového připojení, které během doby životnosti modemu obvykle výrazně překonají jeho pořizovací hodnotu.

Dvojice nových kabelových modem routerů obsahuje 802.11n Wi-Fi router a rychlý 8×4 DOCSIS® 3.0 kabelový modem s certifikací CableLabs®. DOCSIS 3.0 představuje novou generaci Data Over Cable Services Interface Specification (DOCSIS), mezinárodního standardu, který umožňuje poskytovatelům kabelového připojení k internetu nabízet nejrychlejší datové přenosy. Rychlost stahování dat DOCSIS 3.0 8×4 kabelových modemů dosahuje hodnot až 340 Mb/s* a je tak osmkrát vyšší oproti předchozí verzi standardu DOCSIS 2.0. Obě novinky podporují současně osm kanálů pro download a čtyři pro upload, což zaručuje ideální podmínky pro HD video streaming, bleskové stahování souborů či hraní online her bez jakýchkoli prodlev.

„Nová generace kabelových modem routerů NETGEAR přináší nejnovější technologie, které zaručují nejvyšší rychlost, spolehlivost i výkon,“ řekl Sandeep Harpalani, ředitel produktového marketingu pro retailové síťové produkty NETGEAR. „Nejnovější DOCSIS 3.0 kabelové technologie lze díky intuitivnímu rozhraní aplikace NETGEAR genie® navíc i snadno konfigurovat a díky jejich vlastnictví se uživatelé mohou vyhnout poplatkům za pronájem kabelových modemů.“

 

Maximální rychlost po kabelu i bezdrátově

Kromě maximální rychlosti pro kabelové připojení nabízejí obě novinky také možnost přístupu k síti přes Wi-Fi síť díky integrovanému 802.11n Wi-Fi routeru. Model C3000 podporuje Wi-Fi připojení rychlostí až 300 Mb/s* v pásmu 2,4 GHz, model C3700 nabízí dokonce simultánní dvoupásmové Wi-Fi připojení; dvě frekvenční pásma zdvojnásobují celkovou šířku pásma, protože podporují rychlost až 300 Mb/s ve frekvenčních pásmech 2,4 GHz a 5 GHz. Všechna bezdrátová zařízení tak mohou využívat super rychlé Wi-Fi připojení, které je navíc odolnější vůči rušení.

Oba nové kabelové modem routery využívají aplikaci NETGEAR genie®. Tento intuitivní a volně dostupný softwarový nástroj poskytuje komplexní přehled o domácí síti, umožňuje snadnou instalaci, monitorování, kontrolu a opravu jednotlivých síťových komponent, a podporuje přístup z osobních počítačů, Mac® zařízení či iOS a Android™ smartphonů a tabletů. Funkce MyMedia™ pomůže uživatelům najít a přehrávat multimediální soubory umístěné v domácí síti. Nechybí ani možnost snadného nastavení rodičovské kontroly, sítě pro návštěvníky či připojení USB disku do služby NETGEAR ReadySHARE® a následné bezdrátové zpřístupnění jeho obsahu z jakéhokoli zařízení v domácí síti.

Modely C3000 a C3700 rovněž nabízejí nejvyšší úroveň zabezpečení bezdrátového připojení a podporují protokol IPv6. Obsahují také vysokorychlostní gigabitové ethernetové porty pro připojení počítačů, síťových přehrávačů nebo třeba datových úložišť ReadyNAS.

Produktová řada kabelových modem routerů NETGEAR

Uživatelé si aktuálně mohou vybírat mezi těmito kabelovými modemy NETGEAR:

 

  • C3700: Dvoupásmový modem router se dvěma gigabitovými RJ45 porty. Podporuje kabelové připojení rychlostí až 340 Mb/s** a výkonné Wi-Fi připojení rychlostí až 600 Mb/s* (300+300 Mb/s*) ve frekvenčních pásmech 2,4 GHz a 5 GHz. Doporučená koncová cena je stanovena na 130 USD.

  • N450: Modem router se čtyřmi gigabitovými RJ45 porty. Podporuje kabelové připojení rychlostí až 340 Mb/s** spolu s rychlou 450Mb/s* Wi-Fi sítí ve frekvenčním pásmu 2,4 GHz. Doporučená koncová cena činí 120 USD.

  • C3000: Modem router se dvěma gigabitovými porty RJ45. Podporuje kabelové připojení rychlostí až 340 Mb/s** spolu s 300Mb/s* Wi-Fi sítí ve frekvenčním pásmu 2,4 GHz. Doporučená koncová cena činí 100 USD.

  • CMD31T: Základní kabelový modem router, který podporuje i bezdrátové připojení rychlostí až 150 Mb/s**. Prodejní cena činí 70 USD.

Kabelové modemy a modem routery NETGEAR splňují certifikaci CableLabs® a jsou kompatibilní s většinou poskytovatelů kabelového připojení k internetu, jako např. Cablevision, Charter, Cox, Time Warner Cable®, XFINITY®/Comcast a řadou dalších.

Během druhého čtvrtletí roku 2014 plánuje společnost NETGEAR uvést na trh ještě kabelový modem router AC1750 WiFi Cable Modem Router (C6300) za předpokládanou cenu 220 USD. Toto zařízení představuje špičku ve své třídě a nabídne např. čtyři gigabitové RJ45 porty, podporu současného používání 16 kanálů pro download a 4 pro upload, nejrychlejší kabelové připojení až do rychlosti 680 Mb/s** či gigabitovou Wi-Fi síť s rychlostí až 1 750 Mb/s* (450+1300 Mb/s*).

 

Více informací

O společnosti NETGEAR

Společnost NETGEAR (NASDAQGM: NTGR) navrhuje inovativní, značková technologická řešení, která svým vysokým výkonem, spolehlivostí a snadnou použitelností odpovídají na specifické síťové, úložné a bezpečnostní potřeby malých či středně velkých firem a domácích uživatelů. Nabízí ucelené portfolio síťových produktů, které umožňují uživatelům propojit jejich multimediální zařízení a internet – sdílet připojení k internetu, periferní zařízení, soubory, digitální multimediální obsah a aplikace mezi více počítači a dalšími elektronickými přístroji s přístupem k internetu. Pro podniky poskytuje společnost NETGEAR síťové prvky, úložiště a bezpečnostní řešení bez dodatečných vysokých nákladů a složitosti, které jsou jinak typické pro rozsáhlé IT infrastruktury. NETGEAR zároveň podporuje poskytovatele špičkových služeb v jejich oblasti podnikání.

 

Produkty NETGEAR jsou postaveny na osvědčených technologiích z oblasti bezdrátového připojení, ethernetových a powerline sítí, přičemž je u nich kladen důraz na spolehlivost, snadné použití, pokročilé funkce, stylový design a technologické inovace. Na všechny produkty ProSafe poskytuje NETGEAR doživotní záruku. Řešení NETGEAR se prodávají na více než 45 000 obchodních místech po celém světě a prostřednictvím více než 39 000 prodejců s přidanou hodnotou. Společnost sídlí v San Jose v Kalifornii a má pobočky v 25 zemích. NETGEAR je partner programu ENERGY STAR®. Další informace jsou k dispozici na webových stránkách www.netgear.cz, případně www.netgear.com. Sledujte společnost NETGEAR na twitter.com/NETGEAR a www.facebook.com/NETGEAR.

© 2014 NETGEAR, Inc. NETGEAR, logo NETGEAR a Nighthawk jsou ochranné známky nebo registrované ochranné známky společnosti NETGEAR, Inc. ve Spojených státech a/nebo dalších zemích. Apple je registrovaná ochranná známka společnosti Apple, Inc. Android je ochranná známka společnosti Google Inc. Ostatní názvy značek a produktů jsou ochranné známky nebo registrované ochranné známky příslušných majitelů. Uvedené informace podléhají změnám bez upozornění. NETGEAR nenese odpovědnost za technické nebo redakční chyby nebo opomenutí. Všechna práva vyhrazena.

* Maximální rychlost bezdrátového přenosu dat vychází ze specifikace standardu IEEE 802.11. N600 odpovídá 300 Mb/s ve frekvenčním pásmu 2,4 GHz a 300 Mb/s ve frekvenčním pásmu 5 GHz. N450 odpovídá 450 Mb/s ve frekvenčním pásmu 2,4 GHz. AC1750 odpovídá 450 Mb/s ve frekvenčním pásmu 2,4 GHz a 1 300 Mb/s ve frekvenčním pásmu 5 GHz (802.11ac). Standard 802.11ac je přibližně třikrát rychlejší (1 300 Mb/s) než 802.11n (450 Mb/s). Maximální výkon ve frekvenčním pásmu 2,4 GHz vyžaduje podporu 256 QAM na straně Wi-Fi klienta. Rychlost Wi-Fi až 1 300 Mb/s lze využít pouze ve spojení s jinými 802.11ac 1 300 Mb/s přístroji. Reálná propustnost dat a pokrytí bezdrátové sítě se liší v závislosti na okolním prostředí. Aktuální využití sítě a stav okolního prostředí, jako např. objem síťového provozu, použité stavební materiály a konstrukce či přetížení sítě může výrazně snížit reálnou rychlost přenosu dat a pokrytí bezdrátové sítě. NETGEAR neposkytuje žádné výslovné či implicitní prohlášení nebo záruky týkající se slučitelnosti tohoto výrobku s případnými budoucími normami.

** Maximální rychlost kabelového připojení je odvozena od specifikace DOCSIS ® 3.0. Reálná datová propustnost se bude lišit v závislosti na MSO a smluvně stanovené rychlosti připojení ze strany poskytovatele ISP.