Společnost VMware dokončila akvizici AirWatch

Praha/ Palo Alto/Atlanta, 3. března 2014 – Společnost VMware, Inc. (NYSE:VMW), globální lídr v oblasti virtualizačních řešení a cloudové infrastruktury, dokončila akvizici firmy AirWatch, předního poskytovatele řešení pro bezpečnost a správu mobilních zařízení v rámci velkých firem. Akvizice byla oznámena 22. ledna 2014 a VMware převzal společnost AirWatch za přibližně 1,181 miliardy dolarů v hotovosti a 364 milionů dolarů ve splátkách a předpokládaném investovaném kapitálu. (TZ)

Akvizice rozšíří divizi výpočetních řešení pro koncové uživatele ve VMware, z nabídky AirWatch vznikne rozšířené portfolio mobilních řešení komplementárních s produkty VMware. Tým AirWatch vedený zakladatelem a bývalým CEO Johnem Marshallem je nyní po uzavření akvizice součástí divize výpočetních řešení pro koncové uživatele ve VMware (End-User Computing group). Alan Dabbiere, spoluzakladatel a předseda představenstva AirWatch, se stane předsedou nové řídící rady spadající pod Pata Gelsingera, CEO společnosti VMware.

„Jsme rádi, že můžeme oznámit dokončení akvizice AirWatch v týdnu, kdy probíhá důležitá konference Mobile World Congress, na které představíme ta nejlepší řešení pro bezpečnost a správu mobilních zařízení v rámci velkých firem,“ řekl Sanjay Poonen, výkonný viceprezident a generální manažer divize výpočetních řešení pro koncové uživatele ve VMware. „Těšíme se, že využijeme vzájemnou spolupráci v oblasti vývoje i obchodu ke vzniku inovativních řešení pro mobilitu firem a bezpečné sdílení obsahu v éře různorodých zařízení, ať už iOS, Android nebo Windows.“

AirWatch se sídlem v Atlantě v americkém státě Georgia je předním poskytovatelem řešení pro správu mobilních zařízení, aplikací a obsahu pro velké firmy. AirWatch má celosvětově více než 10 000 zákazníků a 1600 zaměstnanců v devíti pobočkách. Jeho řešení poskytují firmám strategickou platformu pro bezpečnou správu rychle rostoucí skupiny mobilních zařízení a zvětšujícího se počtu mobilních pracovníků. Pobočka v Atlantě se pravděpodobně rozroste a stane se centrem mobilních řešení VMware.

O VMware
Společnost VMware je lídrem v oblasti virtualizačních řešení a cloudové infrastruktury, které umožňují firmám všech velikostí dosahovat lepších výsledků v podnikání v éře cloudu. Zákazníci se na společnost VMware spoléhají při revoluční změně způsobu jak budovat, dodávat a používat informační technologie tak, aby přesně odrážely jejich potřeby. S tržbami ve výši 5,21 miliardy USD v roce 2013 má VMware více než 500 tisíc zákazníků a 75 tisíc partnerů. Společnost sídlí v Silicon Valley a disponuje pobočkami po celém světě. Další informace najdete na www.vmware.com/cz.