Konica Minolta nabízí úsporné řešení pro malé podniky a živnostníky

Praha, 4. března 2014 – Konica Minolta uvádí na trh nové multifunkční stroje bizhub 3320 a bizhub 4020. Jde o kompaktní a přitom výkonná černobílá A4 zařízení navržená přímo pro potřeby malých a středních pracovních skupin, domácích kanceláří či živnostníků. Cílem těchto přístrojů je zajistit uživatelům základní funkce, jako je tisk, skenování, kopírování či faxování, při zachování nízkých pořizovacích a provozních nákladů. (TZ)

„Reagujeme na rostoucí poptávku zejména malých firem, ale i jednotlivců, pro které jsou základní funkce dostačující, ale důraz kladou především na rozměry a cenu zařízení,“ řekl Robert Lehar, produktový manažer Konica Minolta a dodal: „Nové modely bizhub 3320 a bizhub 4020 odpovídají přesně těmto požadavkům. Jde o kompaktní, spolehlivé přístroje, které se vyznačují nejen nízkými pořizovacími, ale i provozními náklady. Obě zařízení jsme vybavili intuitivním systémem ovládání nebo možností automatického zasílání naskenovaných dokumentů na e-mail či firemní server. Funkce vzdáleného dohledu navíc umožňuje sledovat stav tonerů či množství papíru v zásobnících.“

Bizhub 4020 nabízí oproti modelu 3320 větší ovládací dotykový panel a vstup pro USB zařízení, ze kterého je možné tisknout, stejně jako je do něj možné skenovat. Dále disponuje třemi oddělenými vstupy pro papír s celkovou kapacitou až 2000 listů. Díky tomu je možné nepřerušeně tisknout na různé formáty papíru a provádět i velké tiskové úlohy.

Obě zařízení nabízejí také možnost oboustranného tisku, což šetří množství spotřebovaného materiálu a vyznačují i šetrností k životnímu prostředí. Přístroje jsou například vybaveny funkcí pro zajištění nízké spotřeby energie, která po určité době nečinnosti automaticky uvede celé zařízení do úsporného režimu.

O společnosti Konica Minolta Holding, Inc.

Konica Minolta je zastoupena v 64 zemích celého světa. Zaměstnává celkem 35 600 zaměstnanců a její výrobky a služby můžete najít na 14 000 obchodních a servisních místech. Centrálu má v Tokiu, evropská centrála sídlí v Hannoveru a americká v Ramsey (New York). Rychlý vývoj všech technologií zajišťuje více než 26 vývojových a technických center.

O společnosti Konica Minolta Business Solutions Czech

Konica Minolta Business Solutions Czech spol. s r. o. je součástí celosvětové sítě a uspokojuje potřeby, které vznikají na českém trhu, a pečuje o české zákazníky. V roce 2005 a 2010 bylo české zastoupení společnosti Konica Minolta vyhlášeno nejlepším zastoupením v evropském regionu, a to především díky kvalitě zákaznických služeb. Pozici na trhu podtrhují i tržní podíly roku 2012 – Konica Minolta je v České republice číslo jedna v produkčním tisku s podílem přes 56 %. Lídrem trhu je i v prodeji barevných multifunkčních zařízení (43,6 %) a prodeji černobílých multifunkčních zařízení (35,4 %). Více informací na www.konicaminolta.cz.