Na trh přicházejí všestranné a bytelné podnikové notebooky Toshiba Satellite Pro A50

Praha, Česká republika, 12. března 2013 – Společnost Toshiba přináší do segmentu firemních počítačů nový notebook, který naplní potřeby všech, kteří hledají výkonný spolehlivý stroj s vysokou úrovní zabezpečení pro každodenní intenzivní využití. Model Satellite Pro A50 byl důkladně testován na dlouhou životnost. Je vybaven funkcemi pro vyšší bezpečnost a spolehlivost. Notebook Satellite Pro A50 je zaměřen na výpočetní výkon a spolehlivost produktu. (TZ)

Satellite A50 je ideální volbou pro ty uživatele, kteří vyžadují stroj s všestrannou funkcionalitou. Tento nový model se může pochlubit  mnoha rozhraními pro připojení – jak pro bezdrátový přenos dat, tak s využitím kabelu. Technologie Intel® Wireless Display umožní uživatelům přenášet bezdrátově obraz na kompatibilní HD televizor. Plochá klávesnice s numerickým blokem je odolná proti polití. Notebooky mají předinstalovaný operační systém Windows® 7 Professional 64-bit a Windows 8.1Pro 64-bit je dodáván na instalačním DVD disku jako alternativa.

Spolehlivost a zabezpečení

Notebook Satellite A50 je vestavěn do stejného šasi, jako model Tecra A50, který prošel testy Highly Accelerated Life Tests (HALT) renomovaného nezávislého institutu TÜV Rheinland®. Bylo prokázáno, že odolá náhodným pádům z výšky až 76 cm. Data na disku chrání proti zneužití pokročilé bezpečnostní nástroje, jako například šifrování pevného disku Self Encrypting Drive (SED), Trusted Platform Module (TPM) nebo čtečka otisků prstů. Riziko zneužití dat při krádeži notebooku snižuje funkce Anti-Theft a díky technologii Intel® Active Management Technology (AMT) budou mít uživatelé k dispozici nejnovější aktualizace systému i na cestách. Na tyto modely poskytuje společnost Toshiba i pro firemní zákazníky dvouletou záruku.

První notebooky Toshiba Satellite A50 na našem trhu

Na trh přicházejí první dva modely vybavené antireflexním HD displejem, pevnými disky o kapacitě 500 GB a 4 GB operační paměti. Model Satellite Pro A50-A-15V pohání procesor 4. generace Intel® Core™ i3-4000M a Satellite Pro A50-A-156 procesor Intel® Core™ i5-4200M.

Model Satellite Pro A50-A-15V bude na trhu za doporučenou koncovou cenu 17 790 Kč včetně DPH a Satellite Pro A50-A-156 za 19 090 Kč včetně DPH.

Notebooky Satellite Pro A50:

 • 4. generace procesorů Intel® Core™ (Model Satellite Pro A50-A-15V Intel® Core™ i3-4000M a Satellite Pro A50-A-156 Intel® Core™ i5-4200M)

 • 39.6cm (15,6″) HD antireflexní displej (1 366 x 768 bodů)

 • Předinstalovaný systém Windows 7 Pro a instalační DVD Windows 8.1 Pro

 • Intel® HD 4600 grafika

 • 4 GB DDR3L

 • 500 GB pevný disk 7,200 ot./min

 • Konektivita: 2 porty USB 3.0, 1 x eSATA/USB 2.0 s podporou funkce USB Sleep-and-Charge, 1 x HDMI®, čtečka karet SD, Gigabit LAN, Wi-Fi (802.11 ac/a/b/g/n), Bluetooth™ 4.0 + LE

 • Audio: stereo reproduktory s technologií DTS® Studio Sound™

 • HD webkamera s vestavěným mikrofonem

 • Zabezpečení: Toshiba EasyGuard, Trusted Platform Module, Intel® Active Management Technology

 • Matně černá plochá klávesnice a numerická klávesnice

 • Hmotnost: od 2.6 kg

 • Dvouletá záruka

Všechny uvedené ochranné známky jsou majetkem příslušných vlastníků.
Přesné specifikace produktu závisí na modelu a místní dostupnosti.

O společnosti Toshiba
Společnost Toshiba je přední světový inovátor při zavádění nových pokročilých technologií, diverzifikovaný výrobce a prodejce vyspělých elektronických a elektrických produktů, mezi které patří digitální spotřební produkty, elektronická zařízení a komponenty, energetické systémy včetně jaderných, průmyslové a sociální systémy infrastruktury a domácí spotřebiče.

Společnost Toshiba byla založena v roce 1875 a dnes provozuje globální síť více než 490 firem s 203 000 zaměstnanci po celém světě a ročním prodejem, který překračuje 6,3 bilionů jenů (77 miliard USD). Navštivte webové stránky Toshiba na adrese www.toshiba.co.jp/index.htm.

Společnost Toshiba Europe GmbH se sídlem ve městě Neuss v Německu je pobočka v plném vlastnictví společnosti Toshiba Corporation v Tokiu.