ZyXEL na MWC 2014 představil inovativní protokol pro vzdálenou správu LTE

Společnost ZyXEL Communications na Světovém mobilním kongresu (Mobile World Congress, MWC) 2014 představila svůj nejnovější protokol pro vzdálenou správu LTE (LTE Remote Protocol). Tento protokol představuje skutečný průlom, kterého ZyXEL dosáhl při integraci vývoje zařízení xDSL CPE se špičkovou technologií LTE. Na veletrhu MWC, který se konal koncem února ve Fira Gran Via ve španělské Barceloně, vystavoval ZyXEL v hale 5 na stánku 5G10. ZyXEL je přední světovou společností v oboru širokopásmových síťových technologií. Již více než 25 let nabízí rozsáhlé portfolio řešení pro drátové i bezdrátové sítě širokému spektru zákazníků – od poskytovatelů telekomunikačních služeb přes malé a střední podniky až po domácnosti. (TZ)

Inovativní ZyXEL LTE Remote Protocol lze aktivovat v interiérových zařízeních xDSL CPE od společnosti ZyXEL nebo v různých branách, a to ve formě webového portálu pro další LTE produkty, například venkovní zařízení CPE. Pomocí tohoto protokolu je možné vzdáleně spravovat venkovní LTE jednotky (ODU), nainstalované v exteriéru. C:UsersUserDesktop1922419_621061201281453_1948772463_n.jpg

Na veletrhu MWC ZyXEL představil své kompletní LTE portfolio, včetně přenosných mobilních zařízení, LTE routerů, interiérových zařízení VoIP IAD či venkovních datových routerů. LTE řešení společnosti ZyXEL jsou navržena tak, aby domácím i podnikovým uživatelům umožnila bezproblémové využívání bezdrátových technologií a pomáhala jim zůstávat neustále ve spojení. Řada LTE routerů od ZyXELu podporuje duální režim i několik frekvenčních pásem a umožňuje rozsáhlé pokrytí sítí. Díky duálnímu režimu se routery řady ZyXEL 4G LTE dokáží nejen připojit k sítím 4G LTE, ale v případě, že síť 4G LTE ještě není k dispozici, mohou pracovat také v režimu 3G. Routery řady ZyXEL 4G LTE podporují více kmitočtových pásem LTE, a tedy nabízejí flexibilitu, pokud jde o podporu různých pásem používaných různými operátory. LTE produkty společnosti ZyXEL obsahují též vyspělou funkci QoS (Quality of Service) určenou pro služby typu „triple play” (televize, internet, telefon). Kromě toho jsou prostřednictvím protokolu ZyXEL LTE Remote Protocol vysoce integrovány se vzdálenou správou.

Společnost ZyXEL rozumí všudypřítomné poptávce koncových uživatelů po připojení. Na veletrhu MWC 2014 tak poprvé veřejně představila nejnovější přenosný kompaktní LTE router (WAH7204), který podporuje technologii LTE kategorie 4. Produkt WAH7204 nabízí možnost napájení jednak malými bateriemi a jednak externími bateriemi typu power bank. S baterií „power bank” je možné být připojen až 24 hodin a uživatelé na cestách tak mohou dosáhnout rychlejšího přenosu a většího pokrytí prostřednictvím vysokorychlostní služby 4G LTE se záložním připojením 3G.

Dalším produktem, který je na MWC 2014 ve středu pozornosti, je multi-WAN brána SBG3600, určená pro malé podniky. SBG3600 se díky flexibilní konektivitě multi-WAN dokáže přizpůsobit různým rozhraním pro připojení k internetu. Umožňuje připojení pomocí VDSL2/ADSL2+ a obsahuje GbE WAN port s rozhraním SPE a jeden vestavěný port LTE WAN.

Pokud jde o infrastrukturu pro telekomunikační operátory, nabízí ZyXEL zařízení CPE pro malé buňky UMTS s nejnovější technologií 802.11ac a zařízení CPE pro malé buňky LTE, která operátorům umožňují snížit zatížení mobilními datovými přenosy, jakož i rozšířit pokrytí a zvýšit hustotu uživatelů. Tato zařízení CPE pro malé buňky využívají stávající širokopásmové služby v domácnosti, jako jsou DSL či kabelové sítě, pro snížení nákladů na páteřní propojení (backhaul). Přitom bez problémů zapadají do domácího prostředí a zvyšují flexibilitu pro uživatele, pokud jde o instalaci dalších zařízení.

O společnosti ZyXEL Communications

Společnost ZyXEL Communications Corp., založená v roce 1989, je přední světová společnost v oboru síťových technologií, která nabízí inovativní a spolehlivá internetová řešení. Jako jeden z prvních výrobců modemů prošel ZyXEL řadou transformací v rychle se vyvíjejícím odvětví sítí. V současnosti je ZyXEL jednou z mála společností na světě, které dokáží nabídnout kompletní síťová řešení telekomunikačním operátorům, malým až středním podnikům i uživatelům v digitální domácnosti, a to v široké škále implementačních scénářů. K řešením pro telekomunikační společnosti patří zařízení pro ústředny (COE), zařízení v objektu zákazníka (CPE), síťová zařízení pro drátový i bezdrátový přístup či páteřní switche. Řešení pro malé a střední podniky i pro velké společnosti zahrnují unifikované bezpečnostní brány, LAN switche, WLAN a IP telefonii. K řešením pro digitální domácnost patří zařízení pro připojení k síti a multimediální řešení.