Bezpečnější telefony od LG díky Knock Code

Praha, 10. dubna 2014 – Funkci KnockCodeTM, která odemkne a zapne telefon pouhým poklepání, dnes představila společnost LG Electronic (LG) české veřejnosti. Poklepáním do jednoho ze čtyř kvadrantů displeje lze telefon zapnout a odemknout zároveň ve zlomku vteřiny, a díky předvolenému pořadí dotyků se do něj nedostane nikdo jiný kromě majitele. (TZ)

Tuto bezpečnostní funkci představilo LG na smartphonu G Pro 2 a bude jí automaticky dodávat pro všechny klíčové modely. V jednom snadném kroku je smartphon připraven k použití. Uživatel jednoduše poklepe na displej předem navolenou kombinaci, své osobní “dotykové heslo”, a tím okamžitě probudí a odemkne telefon. Nemusí si pamatovat vstupní kódy ani hledat odemykací tlačítka, vše zvládne zcela intuitivně. KnockCodeTM je vylepšeným pokračovatelem oblíbené funkce Knock ON, která ale postrádala bezpečnostní charakter.

KnockCodeTM šetří čas

Spotřebitelský výzkum ukázal, že majitelé smartphonů jej odemknou a kontrolují až stokrát za den. LG proto přišlo s funkcí KnocCodeTM, díky které je celý proces mnohem jednodušší než doposud, postačí jen poklepat na displej. Samotné poklepání musí mít ale určitou formu a odpovídat přednastavaným parametrům. Osobní dotykový kód může mít jednu z celkem 80 000 možných podob, uživatel si jen musí navolit kombinaci, která je pro něj přirozená a automatická. KnockCodeTM lze zadávat na libovolném místě displeje, takže i větší telefony je možné ovládat pouze jednou rukou.

Dotykové heslo nahradilo číselný kód

Velkou výhodou je zabezpečení telefonu, který neodemkne nikdo jiný než jeho majitel. Heslo v textové či číselné podobě je již zastaralé a snadno napodobitelné, dotyková paměť telefonů LG jej úspěšně nahradila. Displej telefonu je v rámci funkce KnockCodeTM rozdělen do čtyř kvadrantů, do kterých uživatel poklepe dvakrát až osmkrát v určitém pořadí. Netřeba otisků prstů ani scanu rohovky, KnockCodeTM zajitstí vyšší úroveň zabezpečení pouhým dotykem.

Funkce Knock CodeTM bude automaticky dodávána pro telefony LG L40, L70, L90, G2 mini a jako upgrade bude nabídnuta ke stažení i pro modely LG G2 a G Flex. Aktualizace pro poslední dva zmíněné modely bude k dispozici od 2. kvartálu 2014.

Fotografie a vizuály v tiskové kvalitě jsou ke stažení zde: ftp://ftp.lgecz.cz (Login: lgpublicro, Heslo: lge123public).

Pro více informací navštivte http://www.lg.com/cz.

O LG Electronics CZ

Firma LG je silnou korejskou společností, která se svojí více než padesátiletou tradicí patří mezi světové lídry a technologické inovátory ve spotřební elektronice, domácích spotřebičích a mobilních komunikacích. Regionální pobočka LG Electronics CZ patří na českém a slovenském trhu mezi přední hráče v prodeji spotřební elektroniky. Nabízené portfolio LG na českém trhu je rozděleno do pěti kategorií: Spotřební elektronika, Domácí spotřebiče, Klimatizační jednotky, Mobilní telefony a Informační technologie.

Česká pobočka LG Electronics byla založena v roce 2003, o dva roky později přibyla kancelář v Bratislavě. Zaměstnává více než 120 zaměstnanců, přičemž roční obrat se pohybuje v řádu miliard korun. V celé skupině LG pracuje více než 84 tisíc lidí, ve 112 provozech, v 81 dceřiných společnostech na celém světě. Produkty společnosti LG zaručují vysokou kvalitu, inovativnost a osobitost.

V roce 2012 získala společnost LG ocenění asociace EISA ve dvou kategoriích – Evropský SMART televizor LG 55LM960V a Nejúspěšnější evropský displej LG 55EM970V. LG se pravidelně účastní soutěží Red Dot Design Award (LG CINEMA 3D televizor LG LM9600, LG magický ovladač Magic Remote, LG Styler, lednice s mrazákem LG GB5240AVAZ), iF Design Award a Industrial Design Excellence Award (IDEA). Navíc byla společnost LG v roce 2012 oceněna řadou ocenění od nezávislého časopisu dTest (LG BH7420P a BH6320C, Smart TV LG 42LS570S, blu-ray přehrávač LG BP620).